Ladies Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ladies Forum

Eνα φόρουμ, μια παρέα... γένους Θηλυκού!
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Πες οτι θες #3
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό didumomama Κυρ Ιαν 13, 2013 11:51 pm

» Παιχνιδι με 3 λεξεις
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Μια Φορά κι Έναν Καιρό...
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Πες ό,τι θες #2
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Nena Παρ Δεκ 14, 2012 7:12 am

» Μιλαμε για Ροκ (και ποπ)...η συνεχεια
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Despina Δευ Δεκ 10, 2012 1:06 pm

» Δοκιμασμένες συνταγες
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Despina Σαβ Δεκ 08, 2012 1:29 pm

» Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:46 am

» Τι θα φαμε σημερα?
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:20 am

» Το ερωτηματολόγιο του Προυστ - θα απαντήσετε?
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Elena30 Κυρ Δεκ 02, 2012 11:41 am

» Πρωτότυπα δωράκια,τούρτες από πανες.
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 5:54 am

» Ηρθα και εγω..
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 4:18 am

» μια πρωτη γνωριμια!!!
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Παρ Νοε 30, 2012 7:50 am

» Ότι αγγίζεις, είναι η Ψυχή μου...
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 5:24 am

» Γλυκά με ζαχαρόπαστα by Μίνα
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 4:54 am

» Αγαπημένες ταινίες
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Nena Παρ Νοε 30, 2012 3:17 am

» Η μέρα που μόλις έφυγε μου έμαθε οτι...
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 3:16 am

» Δωρεάν πάνες σε 16.000 οικογενειες
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Νοε 29, 2012 11:27 pm

» Χριστούγεννα 2012
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Πεμ Νοε 29, 2012 11:13 pm

» Ξυλόσομπα ναι η οχι
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 1:09 pm

» Ειδησεογραφικό δελτίο ημέρας
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Νοε 29, 2012 10:37 am

» Ανέκδοτα....
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Μυρτώ Πεμ Νοε 29, 2012 6:11 am

» Καλώς ήρθατε
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 5:47 am

» Το όνειρο που είδα σήμερα...
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 4:51 am

» Χαριστικα Παζαρια-Αλληλεγγυο εμποριο-Τραπεζες χρονου κ.α.
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Μάης 10, 2012 7:05 am

» Η εικονα της ημέρας
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Μάης 10, 2012 12:27 am

» Οχι που θα γλιτώνατε!!!!!!!
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Δευ Απρ 30, 2012 4:57 am

» Τα παιδιά σας τρώνε σαλάτα?
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό ninaki Κυρ Απρ 22, 2012 12:30 am

» Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΓΓΕΛΟΥΔΙΟΥ ΜΟΥ!!
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Σαβ Απρ 21, 2012 2:14 am

» ΤΣΑ!!ηρθα και εγω!!
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:32 pm

» κοψιμο πανας.
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:30 pm


 

 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...

Πήγαινε κάτω 
+14
florentiab
viv_don
chicken
kouki
dallia
Λίλη
sasanath
Lou.Sou.
blackrose
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Nena
Κατερίνα
Νατάσα!
NeNaKi
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 1:07 am

Δεν ξέρω, εγω βλέπω ουι ουτε σε αυτο ταιριαζω με το στεφανι μου.
μα να μη συμβουλευτώ ουτε ενα ψροσκοπιο πριν βάλω την κουλουρα???
Και τωρα τι κάνω?? Question Question
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 790027986 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 790027986 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 790027986 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 790027986 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 790027986

Στο Δυτικο θα φάω το κέρατο της ζωής μου, στο κινεζικο θα ειμαι μια δυστιχισμένη και στο ινδικό πάντα κάτι θα μου λειπει. Ε, μα πια!
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NeNaKi
Χαμηλών τόνων



Αριθμός μηνυμάτων : 247

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 4:15 am

<<ΤΟ ΙΝΔΙΑΝΙΚΟ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ>>
Τοτέμ και με ποια ζώδια ταιριάζεις

22 Δεκεμβρίου – 19 Ιανουαρίου: Χήνα

Αν γεννήθηκες στο ζώδιο της Χήνας, είσαι η προσωποποίηση της «ήρεμης δύναμης». Παρόλο που δεν δείχνεις να προσπαθείς ιδιαίτερα, στην πραγματικότητα προχωράς αποφασιστικά και οργανωμένα προς τον στόχο σου, χωρίς να σπαταλάς τον χρόνο και τις δυνάμεις σου. Μερικές φορές όμως είναι σαν να φοράς παρωπίδες και να μη βλέπεις τίποτα άλλο πέρα από τον τελικό σου προορισμό. Αυτό δεν σε αφήνει ούτε να απολαύσεις τις χαρές της ζωής, αλλά ούτε και να δεις τα προβλήματα που μπορεί να έχουν προκύψει στις σχέσεις σου. Πρόσεξε λοιπόν, μην κάνεις τόση δουλειά για να φτιάξεις μια όμορφη φωλιά, και τελικά ανακαλύψεις ότι το πρόσωπο με το οποίο θα τη μοιραζόσουν, δεν είναι πια κοντά σου!

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο, είναι ο Κάστορας (Κριοί γεννημένοι στις 20 Απριλίου και όλοι οι Ταύροι), η Αρκούδα (Λέοντες που γεννήθηκαν 22 και 23 Αυγούστου και όλοι οι Παρθένοι) και το Κοράκι (όλοι οι Ζυγοί).



20 Ιανουαρίου- 18 Φεβρουαρίου: Ενυδρίδα

Αν ανήκεις στο ζώδιο της Ενυδρίδας, όπως το ομώνυμο ζωάκι βουτά στο νερό για να βρει την τροφή του, έτσι κι εσύ καταδύεσαι στους ωκεανούς της γνώσης, για να μαθαίνεις διαρκώς καινούργια πράγματα. Κυριολεκτικά ζεις για να μαθαίνεις. Όμως η ανεξάντλητη επιθυμία σου για γνώση και η περιέργειά σου μπορεί να σε οδηγήσουν σε ένα επιφανειακό «πασάλειμμα». Καθώς δεν είναι δυνατόν να… ανοίξεις το κεφάλι σου και να ρίξεις τα πάντα μέσα, συχνά εγκαταλείπεις κάτι με το οποίο ασχολιόσουν, επειδή κάτι άλλο σου φάνηκε πιο ενδιαφέρον. Έτσι, καταλήγεις αφενός να μην εμβαθύνεις και αφετέρου να μην αξιοποιείς τις εμπειρίες σου πρακτικά στη ζωή. Αυτή ακριβώς είναι και η πρόκληση για σένα: να μετατρέψεις τη θεωρητική πληροφορία σε πράξη.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι το Κοράκι (όλοι οι Ζυγοί), το Γεράκι (οι Κριοί που γεννήθηκαν μέχρι 19 Απριλίου) και το Ελάφι (Δίδυμοι γεννημένοι μέχρι 20 Ιουνίου).



19 Φεβρουαρίου- 20 Μαρτίου: Λύκος

Αν ανήκεις στο ζώδιο του Λύκου, μπορεί πολλές φορές να δίνεις την αίσθηση ότι έχεις στραμμένη την προσοχή σου σε κάτι που μόνο εσύ αντιλαμβάνεσαι, όπως το άγριο αυτό πλάσμα με τις τόσο οξυμένες αισθήσεις. Πραγματικά, έχεις τόσο στενή επαφή με το πνευματικό, διαισθητικό κομμάτι της ύπαρξής σου, που είναι σαν να είσαι μοιρασμένος ανάμεσα σε αυτό τον κόσμο και την πεζή υλική πραγματικότητα. Και αυτό ακριβώς είναι που πρέπει να καταφέρεις: να μην αποφεύγεις τα κοινότοπα, δύσκολα και πολλές φορές απειλητικά θέματα της καθημερινής ζωής. Είσαι άνθρωπος τρυφερός, καλόβολος, ευαίσθητος, με υψηλό βαθμό συμπόνιας και κατανόησης προς τους άλλους. Χρειάζεται όμως να έχεις πιο πρακτικό πνεύμα και να δείχνεις μεγαλύτερη αποφασιστικότητα, όταν πρέπει.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι η Αρκούδα (Λέοντες που γεννήθηκαν 22 και 23 Αυγούστου και όλοι οι Παρθένοι), το Φίδι (όλοι οι Σκορπιοί) και ο Δρυοκολάπτης (Δίδυμοι γεννημένοι 21 Ιουνίου και Καρκίνοι που γεννήθηκαν μέχρι 21 Ιουλίου).



21 Μαρτίου- 19 Απριλίου: Γεράκι

Αν ανήκεις στο ζώδιο του Γερακιού, μοιάζεις με αυτό το περήφανο πουλί που κυριαρχεί στον ουρανό, εξερευνά τα έδαφος με την απίστευτη όρασή του χωρίς να του ξεφεύγει τίποτα και μετά ορμά στον στόχο του σαν βέλος, με ασύλληπτη ταχύτητα και ακρίβεια. Έτσι κι εσύ, ξέρεις πάντα τι θες και πώς να το κατακτήσεις. Η φιλοδοξία σου είναι να βρίσκεσαι διαρκώς στην πρωτοπορία. Να οδηγείς τους άλλους και να σου αναγνωρίζονται τα πρωτεία. Μην ξεχνάς όμως ότι, για να κατακτήσεις τον έξω κόσμο, πρέπει να πρώτα να γνωρίσεις και να κατακτήσεις το «μέσα» σου. Να συνειδητοποιήσεις τα κίνητρα πίσω από τις πράξεις σου. Είναι κάτι που συχνά παραβλέπεις, όμως έτσι θα γίνεις ένας πραγματικά ολοκληρωμένος άνθρωπος.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι ο Σολομός (Καρκίνοι που γεννήθηκαν 22 Ιουλίου και Λέοντες γεννημένοι μέχρι 21 Αυγούστου) και η Κουκουβάγια (όλοι οι Τοξότες).



20 Απριλίου- 20 Μαΐου: Κάστορας

Αν ανήκεις στο ζώδιο του Κάστορα, συμπεριφέρεσαι και στη ζωή σαν το ομώνυμο ζωάκι: Μαζεύεις ακούραστα τεράστιες ποσότητες από κλαδιά και κορμούς, για να χτίσεις το δικό σου φράγμα μέσα στο ποτάμι. Το να αισθάνεσαι προστατευμένος είναι για σένα το παν, και ο τρόπος για να αποκτήσεις το πολυπόθητο αίσθημα της ασφάλειας είναι να χτίσεις το προσωπικό σου καταφύγιο, που θα το γεμίσεις με όσο το δυνατόν περισσότερες «προμήθειες»: υλικά αγαθά, τραπεζικές καταθέσεις, σταθερή δουλειά. Κάποια στιγμή όμως θα διαπιστώσεις πως τίποτα δεν μπορεί να χορτάσει αυτή την ακόρεστη πείνα σου για εξασφάλιση. Θα πρέπει τότε να κοιτάξεις πώς θα δημιουργήσεις πρώτα απ’ όλα μέσα σου τη σιγουριά. Στο κάτω κάτω, όλα αντιμετωπίζονται.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι ο Δρυοκολάπτης (Δίδυμοι γεννημένοι 21 Ιουνίου και Καρκίνοι που γεννήθηκαν μέχρι 21 Ιουλίου), η Αρκούδα (Λέοντες που γεννήθηκαν 22 και 23 Αυγούστου και όλοι οι Παρθένοι) και η Χήνα (όλοι οι Αιγόκεροι).



21 Μαΐου- 20 Ιουνίου: Ελάφι

Αν είσαι Ελάφι στο ινδιάνικο ωροσκόπιο, έχεις πολλά στοιχεία από αυτό το χαριτωμένο πλάσμα. Όπως εκείνο, βρίσκεσαι διαρκώς σε επιφυλακή, με τεταμένη την προσοχή, ώστε να πιάσεις όλα τα ερεθίσματα από τον έξω κόσμο. Και σαν ελάφι, είσαι έτοιμος να τρέξεις μακριά, αν δεις κάποιον να πλησιάζει ύποπτα. Για σένα, το σημαντικότερο στοίχημα στη ζωή είναι να μπορέσεις να ξεδιαλύνεις μέσα στο μυαλό σου το μπερδεμένο κουβάρι του κόσμου, με όλες αυτές τις ιδέες, τις αντιλήψεις, τις εμπειρίες που σου προσφέρει. Και μέσα σε όλο αυτό τον κυκεώνα, χάνεις την επαφή με τα συναισθήματά σου. Έτσι, πρέπει να αφήσεις τις σχέσεις σου με τους άλλους ανθρώπους να γίνουν ο «μπούσουλας» για να βρεις τον εαυτό σου.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι το Κοράκι (όλοι οι Ζυγοί) και η Ενυδρίδα (Υδροχόοι γεννημένοι μέχρι 18 Φεβρουαρίου).



21 Ιουνίου -21 Ιουλίου: Δρυοκολάπτης

Οι Ινδιάνοι έλεγαν ότι το χτύπημα από το ράμφος του δρυοκολάπτη στον κορμό του δέντρου είναι το καρδιοχτύπι της Μητέρας Γης και, αν ανήκεις σε αυτό το ζώδιο, σίγουρα η καρδιά παίζει τον πρώτο ρόλο στη ζωή σου. Αγαπάς με όλη σου την ψυχή και αφιερώνεσαι απόλυτα στα πρόσωπα που έχουν σημασία για σένα, ακόμα και εις βάρος του εαυτού σου. Τρέφεσαι και αυτοπροσδιορίζεσαι από το αν θα σου ανταποδώσουν όλη αυτή την αγάπη. Με εξαιρετική ευαισθησία πιάνεις όλες τις διακυμάνσεις στα συναισθήματα των άλλων και εξαρτάς από αυτά την ευτυχία σου. Θα πρέπει λοιπόν να βρεις μέσα σου το μέτρο για την προσωπική σου αξία και να την αποδεσμεύσεις από την αποδοχή των άλλων.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι το Φίδι (όλοι οι Σκορπιοί), ο Λύκος (Υδροχόοι που γεννήθηκαν 19 Φεβρουαρίου και όλοι οι Ιχθείς) και ο Κάστορας (Κριοί γεννημένοι στις 20 Απριλίου και όλοι οι Ταύροι).



22 Ιουλίου- 21 Αυγούστου: Σολομός

Αν ανήκεις στο ζώδιο του Σολομού, δεν φοβάσαι να κολυμπήσεις κόντρα στο ρεύμα των ποταμών, όπως κάνει το ψάρι με το ίδιο όνομα, προκειμένου να αναπαραχθεί. Έτσι και για σένα, το να δημιουργείς καινούργια πράγματα είναι ο σκοπός της ζωής σου. Θέλεις να αφήσεις τη σφραγίδα σου στον κόσμο, με τα προσωπικά σου επιτεύγματα ή με την έμπνευση που μεταδίδεις στους άλλους. Αντιμετωπίζεις με επιμονή και δύναμη όλες τις αντιξοότητες, είτε πρόκειται για εξωτερικά εμπόδια είτε για τις αναταράξεις της ψυχής σου. Σε κινεί μια διαρκής ανάγκη αυτοεπιβεβαίωσης, που την κρύβεις επιμελώς από τους γύρω, αλλά για να βρεις την ισορροπία σου θα πρέπει πρώτα εσύ ο ίδιος να αποδεχτείς τον εαυτό σου.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι το Γεράκι (οι Κριοί που γεννήθηκαν μέχρι 19 Απριλίου) και η Κουκουβάγια (όλοι οι Τοξότες).



22 Αυγούστου -22 Σεπτεμβρίου: Αρκούδα

Αν ανήκεις στο ζώδιο της Αρκούδας, εξερευνάς τον κόσμο σηκώνοντας κάθε πέτρα, για να βρεις κάτι ωφέλιμο, ακριβώς όπως αυτό το μεγαλόσωμο και παμφάγο ζώο αναζητεί την τροφή του. Και όπως η αρκούδα συσσωρεύει στο σώμα της λίπος για να αντιμετωπίσει την περίοδο της χειμερίας νάρκης, έτσι κι εσύ θέλεις να είσαι προνοητικά προετοιμασμένος για οποιαδήποτε δυσκολία. Βασίζεις τη δράση σου στις πληροφορίες που παίρνεις μέσα από τις αισθήσεις και τη λογική σου. Παρόλα αυτά, αν έδινες κάπως μεγαλύτερη σημασία στη διαίσθησή σου, θα είχες μια ευρύτερη κατανόηση και για τον κόσμο και για τον ίδιο τον εαυτό σου. Και θα μπορούσες να καταλάβεις καλύτερα τις ασταμάτητες αλλαγές γύρω σου και να προσαρμοστείς σε αυτές.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι η Χήνα (όλοι οι Αιγόκεροι) και ο Κάστορας (Κριοί γεννημένοι στις 20 Απριλίου και όλοι οι Ταύροι).



23 Σεπτεμβρίου- 22 Οκτωβρίου: Κοράκι

Αν ανήκεις στο ζώδιο του Κορακιού, έχεις ανάγκη από την ανθρώπινη παρουσία ακριβώς όπως και αυτό το πουλί χρειάζεται τη συνύπαρξη με τους ομοίους του. Κι όπως το κοράκι, αν βάλει κάτι… στο μάτι και θέλει να το αρπάξει, δεν λογαριάζει τίποτα άλλο, έτσι κι εσύ μπορεί τόσο να απορροφηθείς από το ενδιαφέρον σου για μια σχέση, που να παραμελήσεις όλες τις άλλες σου ευθύνες και υποχρεώσεις. Και μάλιστα σε βαθμό ώστε οι συνέπειες να είναι καταστροφικές. Πρέπει λοιπόν να καλλιεργήσεις μέσα σου όχι μόνο τον αυτοέλεγχο αλλά και τη συναισθηματική αυτάρκεια. Να μάθεις ότι δεν χρειάζεται να γίνεσαι διαρκώς «κομμάτια» για να είναι οι άλλοι ευχαριστημένοι και να δίνεις προτεραιότητα στη δική σου ισορροπία.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι η Ενυδρίδα (Υδροχόοι γεννημένοι μέχρι 18 Φεβρουαρίου) και το Ελάφι (Δίδυμοι γεννημένοι μέχρι 20 Ιουνίου).



23 Οκτωβρίου- 22 Νοεμβρίου: Φίδι

Αν το ζώδιό σου είναι το Φίδι, έχεις μια σημαντική ομοιότητα με αυτό το ζώο: Τα φίδια, καθώς αναπτύσσονται, βγαίνουν από το παλιό τους δέρμα που δεν τα χωράει πια, και δημιουργούν καινούργιο. Έτσι κι εσύ περνάς από μια διαρκή σειρά εσωτερικών αναθεωρήσεων και μεταμορφώσεων, καθώς απορρίπτεις το παρελθόν και ωριμάζεις. Όμως η πορεία σου δεν είναι εύκολη. Συχνά το αισθησιακό ταμπεραμέντο σου περιορίζει αυτή την αναζήτηση στο σωματικό επίπεδο, παραμερίζοντας το πνευματικό. Αναζητάς λοιπόν το δέσιμο με ένα άλλο ανθρώπινο πλάσμα, όμως εδώ είναι που θα πρέπει να προσέξεις. Μην το περιορίσεις στον σωματικό έρωτα, αλλά αναζήτησε και την ψυχική σύνδεση με τον σύντροφό σου, δημιουργώντας την ολοκληρωμένη σχέση που έχεις ανάγκη.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι ο Λύκος (Υδροχόοι που γεννήθηκαν 19 Φεβρουαρίου και όλοι οι Ιχθείς) και ο Δρυοκολάπτης (Δίδυμοι γεννημένοι 21 Ιουνίου και Καρκίνοι που γεννήθηκαν μέχρι 21 Ιουλίου).



23 Νοεμβρίου- 21 Δεκεμβρίου: Κουκουβάγια

Αν ανήκεις στο ζώδιο της Κουκουβάγιας, μοιάζεις με αυτό το πουλί που παρατηρεί προσεκτικά με τα τεράστια μάτια του, ακίνητο μέσα στο σκοτάδι, και στην κατάλληλη ορμά αθόρυβα στο θήραμά του. Το δικό σου «θήραμα» είναι οι νέες καταστάσεις και γνωριμίες που αναζητάς με ορθάνοιχτα μάτια, όπως και οι πληροφορίες που θα σου δώσουν καλύτερη κατανόηση του κόσμου και των ανθρώπων. Έχεις μεταδοτικό ενθουσιασμό και αισιοδοξία, όμως η αδυναμία σου να σταθείς κάπου για πολύ χρόνο σε εμποδίζει να εμβαθύνεις στα πράγματα και να αποκτήσεις όχι μόνο ουσιαστική γνώση, αλλά και ουσιαστικές σχέσεις. Προσπάθησε να δεις ποιος δικός σου εσωτερικός φόβος σε κάνει να πετάς μακριά, κάθε φορά που μια κατάσταση απαιτεί μια υπεύθυνη δέσμευση.

Τα ζώδια με τα οποία ταιριάζεις περισσότερο στο ινδιάνικο ωροσκόπιο είναι το Γεράκι (οι Κριοί που γεννήθηκαν μέχρι 19 Απριλίου) και ο Σολομός (Καρκίνοι που γεννήθηκαν 22 Ιουλίου και Λέοντες γεννημένοι μέχρι 21 Αυγούστου).

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 4:29 am

Λυκος τελικα εδω, ε???
καλα, με τον αντρα μου πάλι δεν ταιριάζω..
Ζητείται Παρθένος ή Σκορπιος για σοβαρη σχέση. Δεκτοι και οι Διδυμοι της 21ης Ιουνίου, και οι Καρκίνοι μέχρι 21 Ιουλίου.

Οι αρχαιοι ελληνες δεν εβγαλαν κανενα?
Οι Αιγυπτιοι?
Οι Φοίνικες??
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 636605398 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 636605398 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 636605398
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NeNaKi
Χαμηλών τόνων



Αριθμός μηνυμάτων : 247

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 4:29 am

Από κει που βρυχούμουνα και σειόταν ο τόπος, που στεκόμουν στην άκρη του βράχου με φόντο τον μέγα Ήλιο και τον επισκίαζα με την κορμοστασιά μου, που ανέμιζα με περηφάνια την όμορφη χαίτη μου και σε κάθε κίνηση του κορμιού μου το βελούδινο μου τρίχωμά ενάλλασσε όλες τις αποχρώσεις του χρυσού και έκανε τους πάντες να κοιτάνε αποσβολωμένοι με θαυμασμό... από εκεί που ήμουν Κυρίαρχος όλων και το στέμμα απλά πφφφφ ήταν ένα μπιχλιμπίδι.... έρχονται οι ινδιάνοι από το πουθενά και με αποκαλούν Σολομό! Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 2841585371
Μα Σολομός??? Καταρχήν θα υπάρξει ένσταση από τους Ιχθύες για σφετερισμό.... Suspect

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 4:52 am

NeNaKi έγραψε:
Από κει που βρυχούμουνα και σειόταν ο τόπος, που στεκόμουν στην άκρη του βράχου με φόντο τον μέγα Ήλιο και τον επισκίαζα με την κορμοστασιά μου, που ανέμιζα με περηφάνια την όμορφη χαίτη μου και σε κάθε κίνηση του κορμιού μου το βελούδινο μου τρίχωμά ενάλλασσε όλες τις αποχρώσεις του χρυσού και έκανε τους πάντες να κοιτάνε αποσβολωμένοι με θαυμασμό... από εκεί που ήμουν Κυρίαρχος όλων και το στέμμα απλά πφφφφ ήταν ένα μπιχλιμπίδι.... έρχονται οι ινδιάνοι από το πουθενά και με αποκαλούν Σολομό! Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 2841585371
Μα Σολομός??? Καταρχήν θα υπάρξει ένσταση από τους Ιχθύες για σφετερισμό.... Suspect


Τουλαχιστον εισαι σολομος καλε. Φανταζεσαι να ησουν βατραχοψαρο?? Ή σουπιά?? ή ακόμα χειροτερα, μουρμουρα????
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 2841585371
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 4:55 am

Ελαφι..

κατσε να πιασω το κεφαλι μου.. μπας κι εχω κανα κερατο?
Shocked Shocked Shocked
εγω παλι ολο με ζυγους και υδροχοους ταιριαζω!!! τσεκαρισμενο απο
παντου αυτο..
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4019594939
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 5:42 am

Συγγνωμη...αρκουδα?? Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 5:44 am

Lou.Sou. έγραψε:
Συγγνωμη...αρκουδα?? Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671

θες να αλλαξουμε? δεν με πειραζει να παρω την αρκουδα.
το χω! Razz Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 5:56 am

Κατερίνα έγραψε:
Lou.Sou. έγραψε:
Συγγνωμη...αρκουδα?? Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671

θες να αλλαξουμε? δεν με πειραζει να παρω την αρκουδα.
το χω! Razz Razz Razz

Τι δινεις? Οχι,να ξερω δλδ....


Αυτο εδω το ερμο Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 1239631719 ειναι στριπτιτζου??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 6:05 am

Lou.Sou. έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:
Lou.Sou. έγραψε:
Συγγνωμη...αρκουδα?? Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671

θες να αλλαξουμε? δεν με πειραζει να παρω την αρκουδα.
το χω! Razz Razz Razz

Τι δινεις? Οχι,να ξερω δλδ....


Αυτο εδω το ερμο Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 1239631719 ειναι στριπτιτζου??


Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199
Εχω πεθανει στο γελιο με την στριπτιτζου σου......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 6:06 am

Lou.Sou. έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:
Lou.Sou. έγραψε:
Συγγνωμη...αρκουδα?? Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671

θες να αλλαξουμε? δεν με πειραζει να παρω την αρκουδα.
το χω! Razz Razz Razz

Τι δινεις? Οχι,να ξερω δλδ....


Αυτο εδω το ερμο Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 1239631719 ειναι στριπτιτζου??

το ελαφι σου δινω...

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 1239631719 lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 6:14 am

Να το! Εγω ελαφι , λυκος ο αντρας μου τι να πω! Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Θα με φαει την ζωη το ξερω εγω! Παντως πουθενα δεν ειδα να ταιριαζουμε.... Καταλαβατε γιατι φανταζομαι... Γιατι ειμαστε η εξαιρεση στον κανονα καλε..... Αντε!!!!!
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 30643714 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 30643714 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 30643714 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 30643714
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 8:33 am

Αιγυπτιακο ωροσκοπιο (οχι θα μου γλιτωνε χοχοχο)

Για να δείτε το αιγυπτιακό σας ζώδιο ή, σύμφωνα με τους Αρχαίους Αιγύπτιους, ποιος Θεός ελέγχει την ζωή σας, κοιτάξτε παρακάτω ανάλογα με την ημερομηνία γέννησης σας

Θώθ : 29-8 ως 29-9
Είναι ο θεός της μάθησης. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο είναι συνήθως ακριβείς και μπορούν να επιλύσουν τα προβλήματα τους χάρη στην εξαιρετική τους οργάνωση. Οι άνθρωποι έχουν έναν εκπληκτικό συνδυασμό της δημιουργικότητας και φιλοσοφικό ενδιαφέρον. Είναι ευπροσάρμοστοι, με ένα πλήθος από ενδιαφέροντα. Είναι γενικά γνωστοί ως εραστές της ειρήνης και λάτρεις του ωραίου και των καθαρών πραγμάτων.
Αν και μπορούν να επιλύσουν καλύτερα τα προβλήματα των άλλων προτιμούν να εργάζονται μόνοι τους γιατί εύκολα μπορεί να αποσπαστεί η προσοχή τους, ιδιαίτερα από την αυστηρή κριτική
Ωστόσο, θα παρατήσουν τα πάντα για μια καλύτερη προσφορά.
Πλεονεκτήματα: ώριμος και πρωτότυπος.
Αδυναμίες: ανυπόμονος και αυτο-αυστηρός.
Θέσεις εργασίας: δημοσιογράφοι, ηθοποιοί, δικηγόροι και καθηγητές.

Ωρος : 28-9 ως 27-10
Είναι ο Θεός του λαμπερού ήλιου και πολέμησε μια μάχη με το Θεό που δολοφόνησε τον πατέρα του, και έχασε το ένα του μάτι. Εκείνοι που γεννήθηκαν κάτω από αυτό το ζώδιο θα διακινδυνεύουν τη ζωή τους για να εκδικηθούν τον θάνατο του πατέρα τους. Αντιμετωπίζουν με θάρρος τους κινδύνους και σπάνια καταστρέφονται οι ίδιοι. Έχουν αυτοπεποίθηση και δεν φοβούνται να αναλάβουν οποιοδήποτε ρίσκο. Φυσικά αυτή η περιπετειώδης φύση τους οδηγεί πολλές φορές σε απερισκεψίες. Είναι πιστοί και προστατευτικοί, αλλά μερικές φορές αρκετά τολμηροί.
Πλεονεκτήματα: αισιόδοξος, έξοχη κοινωνικότητα και το κίνητρο για να κερδίσει το καλύτερο στη ζωή.
Αδυναμίες: ελάχιστα ρεαλιστής, πεισματάρης και απρόθυμος να αντιμετωπίσει τα προβλήματα.
Θέσεις εργασίας : πολιτικοί και αυτοί που ασχολούνται με τα μέσα ενημέρωσης.

Βατζέτ : 28-10 ως 26-11
Είναι η θεά της βασιλικής κόμπρας, το σύμβολο της γνώσης και της σοφίας. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο είναι λογικοί, προσεκτικοί, ευσυνείδητοι, αλτρουιστές, φιλόδοξοι και ισχυρογνώμονες. Είναι εργατικοί και υπομονετικοί, με ενθουσιασμό για ό, τι κάνουν και είναι πάντα έτοιμοι να παρέμβουν με μια πρακτική λύση, εκεί που οι άλλοι αποτυχαίνουν. Πιστοί, υπεύθυνοι και πρόθυμοι μαθητές, απολαμβάνουν τη ζωή τους, αλλά μερικές φορές είναι αλαζόνες, όταν πρόκειται για θέματα πνευματικής υπεροχής και θέλουν να προβάλλουν τις γνώσεις τους. Είναι τόσο απορροφημένοι με την εργασία τους που αγνοούν τα αισθήματα των άλλων. Αυτός είναι ο λόγος που δεν γίνονται και πολύ καλοί ακροατές, παρά το γεγονός ότι λειτουργούν καλά όταν διδάσκουν τους άλλους.
Πλεονεκτήματα: έντονα πιστοί στις αξίες της οικογένειας.
Αδυναμίες: απαισιόδοξος, αγέρωχος και μερικές φορές ακοινώνητος και μίζερος.
Θέσεις εργασίας : εργολάβος, σκηνοθέτης, αρχιτέκτονας, μηχανικός και συντάκτης.

Σεχμέτ : 27-11 ως 26-12
Είναι η θεά του πολέμου και της άμιλλας και κυβερνά δύο παράλληλα πράγματα : τον πόλεμο και τη θεραπεία. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο έχουν μια λαμπρή νοοτροπία, αισιοδοξία και φαντασία. Οι άνθρωποι αυτοί είναι αισιόδοξοι, με φαντασία και γεμάτοι ενέργεια. Παρόλο που κατέχουν ηγετικές ικανότητες, οι περισσότεροι προτιμούν να μην είναι ηγέτες, όμως μπορούν να είναι παρορμητικοί. Μπορούν να βγάζουν συμπεράσματα που βασίζονται στις πρώτες εντυπώσεις και είναι δύσκολο μετά να αλλάξουν τα μυαλά τους. Ελευθερία είναι το κλειδί για την καρδιά τους και η σκέψη της δέσμευσης τους φοβίζει.
Είναι εύγλωττοι και άκρως μαχητικοί σε όλους τους τομείς.
Πλεονεκτήματα: πνευματώδης και εξαιρετικά ελεγχόμενος σε δύσκολους καιρούς.
Αδυναμίες: ανυπόμονος, ορμητικός και εριστικός.
Θέσεις εργασίας: καθηγητές, διδάσκοντες, συγγραφείς, εκφωνητές, οι επενδυτές.
Πολλοί από τους παγκόσμιους πρωταθλητές σπορ έχουν γεννηθεί σε αυτό το ζώδιο

Σφίγγα : 27-12 ως 25-1
Είναι ο φύλακας του θησαυρού που θα μπορούσε να μετατρέψει τα πάντα. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο μπορούν να αλλάξουν τη στάση τους για να ταιριάζει σχεδόν σε όλες τις καταστάσεις. Διαισθητικοί, και εξαιρετικά περίεργοι, τα άτομα αυτά είναι πάντα σε επιφυλακή για νέες εμπειρίες, και θέλουν να δοκιμάσουν τα πράγματα πριν από την πραγματοποίηση τους. Η περιέργεια τους συνήθως τους δημιουργεί πρόβλημα και τους κάνει να προσγειώνονται απότομα. Είναι έξυπνοι και χαρακτηρίζονται από μια ερευνητική διάθεση, αυτοπειθαρχία και υψηλή ευαισθησία.
Πλεονεκτήματα: Ενώ εξωτερικά φαίνονται πνευματώδεις και χιουμοριστικοί, στην πραγματικότητα είναι μάλλον σοβαροί, διακριτικοί και απαιτητικοί.
Αδυναμίες: Κάνουν λανθασμένες κρίσεις και μερικές φορές είναι υπερήφανοι και αλαζόνες.
Θέσεις εργασίας: Αυτοαπασχολούμενοι.

Σού : 26-1 ως 24-2
Είναι ο θεός του φωτός, του ήλιου και του ανέμου. Αυτοί που γεννήθηκαν στο ζώδιο αυτό είναι απίστευτα δημιουργικοί και ρομαντικοί. Είναι καλόκαρδοι και προσπαθούν να κάνουν τους άλλους να αισθανθούν το ίδιο. Μισούν τις αντιπαραθέσεις και οι άλλοι μπορούν να βασίζονται επάνω τους. Χαρούμενοι, στοργικοί και έτοιμοι να σας διασκεδάσουν. Φροντίζουν εξαιρετικά τους άλλους. Μερικές φορές, λόγω της αναποφασιστικότητα τους και της έλλειψης εμπιστοσύνης χάνουν ευκαιρίες. Αναδεικνύονται τα ταλέντα τους, και η επιτυχία τους καθίσταται αναπόφευκτη. Παρ ‘όλα αυτά, είναι πάντα επίφοβη μία πιθανή αποτυχία.
Πλεονεκτήματα: χιουμοριστικός, με συνείδηση και βασισμένος σε αρχές.
Αδυναμίες: είναι διστακτικός, χάνουν συχνά μεγάλες ευκαιρίες.
Θέσεις εργασίας : η κοινωνική εργασία, παροχή συμβουλών, η γεωργία, η περίθαλψη και η πρόληψη της κακοποίησης ζώων.

Ίσις : 25-2 ως 26-3
Είναι η θεά της πειθαρχίας. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο είναι έντιμοι, απλοί και ιδεαλιστές. Χρησιμοποιούν τη λογική και τη διαίσθηση και βλέπουν τα πράγματα από διαφορετικές οπτικές γωνίες. Η σχέση τους με τους άλλους είναι αρκετά ομαλή. Λογικό και δίκαιο μυαλό, και έτοιμοι να ακούσουν όλες τις πλευρές του προβλήματος, οι άνθρωποι αυτοί γίνονται εξαιρετικοί μεσολαβητές. Παρόλο που μπορεί να φαίνονται ήρεμοι εξωτερικά, είναι πολύ συναισθηματικοί και έχουν άγρια φαντασία. Εξαιτίας αυτού μπορεί μερικές φορές να γίνουν απότομοι και αυτό να έχει σαν αποτέλεσμα να απομακρύνονται οι άλλοι από κοντά τους. Δεν θέλουν να προσβάλουν ή να επικρίνουν αλλά νιώθουν ότι η γνώμη τους πρέπει να ακουστεί.
Πλεονεκτήματα: ενεργητικοί και με αυτοπεποίθηση. Οι σκέψεις τους και η αίσθηση του χιούμορ τους, τους καθιστούν αρκετά δημοφιλείς.
Αδυναμίες: εμμονή με τις ιδέες, όταν τα προβλήματα αυξάνονται ολοένα και γίνονται πιο σοβαρά.
Θέσεις εργασίας: η φωτογραφία, τέχνες, και διαφημίσεις.

Οσιρις: 27-3 ως 25-4
Είναι ο θεός του κάτω κόσμου. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο είναι συναισθηματικά μπερδεμένοι και συχνά παρεξηγούν τα πάντα. Κάνει όμως τους ανθρώπους αυτούς γρήγορους, έξυπνους και τολμηρούς. Του αρέσει πολύ να μιλάει και θέλει να είναι μέσα σε όλα και αυτό που δεν γνωρίζουν είναι στην ευχάριστη θέση να το μάθουν. Είναι αινιγματικοί και μισούν την εξουσιαστική συμπεριφορά. Κατά καιρούς γίνονται ανήσυχοι, ανεύθυνοι και περίεργοι , αλλά αυτό έχει περισσότερο να κάνει με την αποφασιστικότητα τους. Επιδιώκουν να προφυλαχθεί η ανεξαρτησία τους και να αποποιηθούν των ευθυνών τους.
Πλεονεκτήματα: δυναμικοί, έξυπνοι, πάντα έχουν την ευκαιρία ανάληψης της επιχειρηματικότητας.
Αδυναμίες: αποφυγή της ευθύνης.
Θέσεις εργασίας: διδασκαλία και πωλήσεις.

Άμμων-Ρα : 29-4 ως 25-5
Σύμφωνα με την αρχαία αιγυπτιακή φιλοσοφία, ο Άμμων ήταν ο θεός που δημιούργησε τον κόσμο. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο είναι ισχυροί, σταθεροί και πάντα καθοδηγούν τους άλλους. Χαρίζει στους ανθρώπους αυτούς ηγετικές ικανότητες.
Επιμελείς, σκληρά ρεαλιστές και εργατικοί, γίνονται εξαιρετικοί ηγέτες υπό την προϋπόθεση ότι έχουν ισχυρούς ανθρώπους πίσω από αυτές. Αγαπούν τις προκλήσεις αλλά δεν τους αρέσουν οι αλλαγές μόνο και μόνο για να πουν ότι έκαναν κάποια αλλαγή. Ισχυρογνώμονες και πειθαρχημενοι, έχουν τις δικές τους απόψεις για το τι είναι σωστό και τι λάθος. Μερικές φορές είναι εξαιρετικά βιαστικοί και αυτό τους οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα και κρίση
Πλεονεκτήματα: ισχυρή βούληση, θάρρος και εξαιρετική αυτοπεποίθηση. Είναι εξαιρετικοί ηγέτες
Αδυναμίες: πεισματάρηδες και μισαλλόδοξοι.
Θέσεις εργασίας: χρηματοοικονομικές εργασίες.

Αθούρ : 26-5 ως 24-6
Είναι η θεά της γης και του ουρανού. Είναι συναισθηματική, εκφραστική και συνδέεται στενά με την αγάπη. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο απολαμβάνουν τη ζωή στο έπακρον. Κερδίζουν στις περισσότερες περιπτώσεις. Οι άνθρωποι αυτοί είναι καλλιτεχνικοί, με φαντασία και χαρούμενοι. Γεμάτοι γοητεία, εξυπνάδα και φυσικό ταλέντο, κάνουν με ενθουσιασμό ό, τι κάνουν. Διαθέτουν έναν συναρπαστικό συνδυασμό της δημιουργικότητας και ορθολογισμού. Ζουν στον δικό τους κόσμο και προσπαθούν να αποφύγουν την πραγματικότητα. Επιθυμούν όμως να χρησιμοποιήσουν τη λογική κατά τη λήψη αποφάσεων ακόμα κι αν στα μάτια τους καθρεφτίζεται ένα μακρινό ονειρικό βλέμμα. . Η αβεβαιότητα μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα σε ορισμένες περιπτώσεις, και μερικές φορές αφήνουν τα συναισθήματά τους να τρέχουν πολύ άγρια.
Πλεονεκτήματα: γοητευτικοί και ρομαντικοί.
Αδυναμίες: οξύθυμος και εύκολα δημιουργείται ή ισχυρή αγάπη ή πικρό μίσος, ζηλιάρης.
Θέσεις εργασίας : κοινωνική μέριμνα, τέχνες, ζωγραφική και επικοινωνία.

Φοίνικας : 25-6 ως 24-7
Το 11ο ζώδιο εμφανίζεται ως ένα εξωτικό πουλί που βγαίνει από τις πύρινες στάχτες. Είναι το πουλί της ζωής και της ανάστασης. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο μπορούν να δημιουργήσουν νέα πράγματα από την αρχή. Είναι ένα σύμβολο της ζωής και της αναγέννησης και οι άνθρωποι που γεννήθηκαν στο ζώδιο αυτό είναι αισιόδοξοι και σπάνια εγκαταλείπουν τον αγώνα και αναζητούν θετικές ευκαιρίες σε κάθε κατάσταση. Γεμάτοι ενέργεια και πνεύμα, αντιμετωπίζουν τη ζωή ως μια πρόκληση που πρέπει να κατακτηθεί. Έχουν την τάση να είναι πεισματάρηδες και η αισιόδοξη πλευρά τους είναι τόσο ισχυρή που αρνούνται να παραδεχθούν την ήττα τους ή να αντιμετωπίσουν γεγονότα, ακόμα και όταν αυτά γίνονται μπροστά στα μάτια τους…
Πλεονεκτήματα: Αισιόδοξοι, ευέλικτοι και μπορούν να προωθήσουν την αισιοδοξία σε άλλους.
Αδυναμίες: μοναχικοί, πεισματάρηδες, ονειροπόλοι και ρεαλιστές.
Θέσεις εργασίας : Πετυχαίνουν παντού

Ανούβης : 25-7 ως 28-8
Είναι ο θεματοφύλακας του κάτω κόσμου και ο δικαστής των ψυχών.. Όσοι γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο έχουν αυτοπεποίθηση και ικανότητα να κρατούν τα πράγματα υπό έλεγχο και να γίνουν ευρέως γνωστοί. Είναι άνθρωποι εξαιρετικά αποφασιστικοί και με αυτοπεποίθηση. Εργάζονται σκληρά οι άνθρωποι αυτοί και τους αρέσει να έχουν ένα χρονοδιάγραμμα, και να ρίχνουν την καρδιά και την ψυχή τους σε κάθε προσπάθεια τους. Τείνουν να είναι ιδεαλιστές και δεν φοβούνται να αποδοκιμαστούν υπερασπιζόμενοι τις πεποιθήσεις τους. Είναι προστατευτικοί με τους ανθρώπους, αλλά είναι τόσο αεράτοι και ασφαλείς στις απόψεις τους που μερικές φορές πληγώνουν τους ανθρώπους που ζουν μαζί τους, αγνοώντας τα συναισθήματα ή τις συμβουλές τους.
Πλεονεκτήματα: συμπονετικός, αξιοσέβαστος, γενναιόδωρος, τρυφερός
Θέσεις εργασίας: διαφήμιση και τη μόδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 8:38 am

Αθούρ : 26-5 ως 24-6
Είναι η θεά της γης και του ουρανού. Είναι συναισθηματική, εκφραστική και συνδέεται στενά με την αγάπη. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο απολαμβάνουν τη ζωή στο έπακρον. Κερδίζουν στις περισσότερες περιπτώσεις. Οι άνθρωποι αυτοί είναι καλλιτεχνικοί, με φαντασία και χαρούμενοι. Γεμάτοι γοητεία, εξυπνάδα και φυσικό ταλέντο, κάνουν με ενθουσιασμό ό, τι κάνουν. Διαθέτουν έναν συναρπαστικό συνδυασμό της δημιουργικότητας και ορθολογισμού. Ζουν στον δικό τους κόσμο και προσπαθούν να αποφύγουν την πραγματικότητα. Επιθυμούν όμως να χρησιμοποιήσουν τη λογική κατά τη λήψη αποφάσεων ακόμα κι αν στα μάτια τους καθρεφτίζεται ένα μακρινό ονειρικό βλέμμα. . Η αβεβαιότητα μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα σε ορισμένες περιπτώσεις, και μερικές φορές αφήνουν τα συναισθήματά τους να τρέχουν πολύ άγρια.
Πλεονεκτήματα: γοητευτικοί και ρομαντικοί.
Αδυναμίες: οξύθυμος και εύκολα δημιουργείται ή ισχυρή αγάπη ή πικρό μίσος, ζηλιάρης.
Θέσεις εργασίας : κοινωνική μέριμνα, τέχνες, ζωγραφική και επικοινωνία.



Συμφωνω...... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 8:51 am

*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Αθούρ : 26-5 ως 24-6
Είναι η θεά της γης και του ουρανού. Είναι συναισθηματική, εκφραστική και συνδέεται στενά με την αγάπη. Εκείνοι που γεννήθηκαν σε αυτό το ζώδιο απολαμβάνουν τη ζωή στο έπακρον. Κερδίζουν στις περισσότερες περιπτώσεις. Οι άνθρωποι αυτοί είναι καλλιτεχνικοί, με φαντασία και χαρούμενοι. Γεμάτοι γοητεία, εξυπνάδα και φυσικό ταλέντο, κάνουν με ενθουσιασμό ό, τι κάνουν. Διαθέτουν έναν συναρπαστικό συνδυασμό της δημιουργικότητας και ορθολογισμού. Ζουν στον δικό τους κόσμο και προσπαθούν να αποφύγουν την πραγματικότητα. Επιθυμούν όμως να χρησιμοποιήσουν τη λογική κατά τη λήψη αποφάσεων ακόμα κι αν στα μάτια τους καθρεφτίζεται ένα μακρινό ονειρικό βλέμμα. . Η αβεβαιότητα μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα σε ορισμένες περιπτώσεις, και μερικές φορές αφήνουν τα συναισθήματά τους να τρέχουν πολύ άγρια.
Πλεονεκτήματα: γοητευτικοί και ρομαντικοί.
Αδυναμίες: οξύθυμος και εύκολα δημιουργείται ή ισχυρή αγάπη ή πικρό μίσος, ζηλιάρης.
Θέσεις εργασίας : κοινωνική μέριμνα, τέχνες, ζωγραφική και επικοινωνία.



Συμφωνω...... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 2424406019 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 2424406019 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 2424406019 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 2424406019
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 9:01 am

ΖΩΔΙΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΗ!

ΚΡΙΟΣ
Ο καλύτερος πελάτης των τροχονόμων ... Του αρέσει η ταχύτητα και οι προκλήσεις. Είναι ικανός την στιγμή που κάποιος τον προσπερνά να αυξήσει ταχύτητα για να κερδίσει μία άτυπη κόντρα. Τραβάει τα βλέμματα των τροχονόμων χωρίς να είναι και πολύ διατεθειμένος να υπακούσει στα σήματά τους. Του αρέσουν τα κόκκινα αυτοκίνητα γιατί με αυτά εκφράζεται η επιθετικότητά του. Ο λόγος που καταλαμβάνει την 7η θέση στον πίνακα και όχι κάποια χειρότερη είναι πως δεν προλαβαίνει να προκαλέσει ατυχήματα γιατί συνήθως βρίσκεται στα δεξιά του δρόμου με έναν ή περισσότερους τροχονόμους στο παράθυρό του.

ΤΑΥΡΟΣ
Αν ακούσετε κάποιον ανυπόμονο στο φανάρι να σας κορνάρει πριν καλά καλά ανάψει το πράσινο τότε αυτός θα πρέπει να ανήκει στο ζώδιο του Ταύρου. Είναι ο οδηγός εκείνος που λατρεύει την κόρνα γιατί αποτελεί ένα εξαίρετο μέσο για να εξωτερικεύσει την γκρίνια του. Σαν συνοδηγός είναι ακόμα χειρότερος! Παραπονιέται και γκρινιάζει για ότι βλέπει γύρω του. Αποφεύγει τους δρόμους με τα διόδια γιατί δεν θέλει να καταθέτει εκεί όσα έχει κερδίσει με κόπο. Όταν βρίσκεται στο τιμόνι επιλέγει την δεξιά λωρίδα οδηγώντας ακριβώς στο όριο της ταχύτητας και πολλές φορές κάτω από αυτό αδιαφορώντας για τους άλλους που θα ήθελε την συγκεκριμένη στιγμή να μην υπάρχουν κιόλας στο οπτικό του πεδίο (ή ακόμα και στην ζωή). Λόγω της ιδιοσυγκρασίας του κατέχει την δεύτερη θέση σε πιθανότητα εμπλοκής σε ατύχημα.

ΔΙΔΥΜΟΙ
Πέστου να μείνει σε μία λωρίδα ενώ οδηγεί και θα σε μισήσει. Αλλάζει συνεχώς λωρίδες κυκλοφορίας, ελίσσεται σαν φίδι και προσπαθεί να αποφύγει έγκαιρα όσους θεωρεί αργούς οδηγούς. Αν, τυχόν, κολλήσει πίσω από κάποιον σαν αυτούς εκνευρίζεται, αγχώνεται και λειτουργεί σαν το λιοντάρι στο κλουβί. Ενώ είναι επικίνδυνος για οδήγηση σε αυτοκινητόδρομους, μέσα στην πόλη βρίσκεται στο στοιχείο του καθώς αντιμετωπίζει πολύ εύκολα την κίνηση μπαίνοντας σε κάθε κενό που συναντά μπροστά του και χρησιμοποιώντας όλα τα στενά της διαδρομής. Η έρευνα απέδειξε πως συγκεντρώνει τις μεγαλύτερες πιθανότητες να εμπλακεί σε ατύχημα.

ΚΑΡΚΙΝΟΣ
Ο πιο συντηρητικός οδηγός που πρόκειται να συναντήσει κανείς στον δρόμο. Κινείται αμυντικά προσέχοντας τόσο για την δική του ασφάλεια όσο και την ασφάλεια των άλλων. Επιλέγει μεσαία ή αριστερή λωρίδα και είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα του οδηγού εκείνου που δεν θα ξεκινήσει το αυτοκίνητό του αν όλοι οι επιβάτες δεν έχουν φορέσει την ζώνη ασφαλείας και δεν έχουν καθίσει αναπαυτικά στα καθίσματά τους. Σαν πατέρας (ή μητέρα) είναι καταπιεστικός για τα παιδιά του τα οποία δεν αφήνει να κουνηθούν ούτε για μία στιγμή στο αυτοκίνητο. Καταλαμβάνει την 5η θέση στον πίνακα επειδή αν τα πράγματα δεν πάνε έτσι όπως τα θέλει (ακριβώς λέμε τώρα) τότε χάνει την υπομονή του με απρόβλεπτες συνέπειες.

ΛΕΩΝ
Ο πιο "επικοινωνιακός" από όλους τους οδηγούς. Είναι ο μόνος που κατεβάζει πολύ εύκολα το παράθυρό του είτε για να κάνει παρατήρηση σε άλλους οδηγούς είτε για να απαντήσει σε κορναρίσματα τους. Του αρέσει η ταχύτητα και είναι επικεντρωμένος στον προορισμό του ταξιδιού του. Κοιτάζει συχνά τους καθρέπτες του, όχι όμως για να ελέγξει τα αυτοκίνητα που τον ακολουθούν αλλά για να διορθώσει την εμφάνισή του. Του αρέσει η δυνατή μουσική και οδηγεί, συνήθως, με τέρμα τα μπάσα και τσίτα τα γκάζια. Έχει προγραμματίσει την ώρα άφιξης σε κάθε ταξίδι και τσαντίζεται όταν βρεθεί σε κίνηση ή πίσω από αργούς οδηγούς. Καταλαμβάνει την 8η θέση στον πίνακα.

ΠΑΡΘΕΝΟΣ
Όσο πιο μεγάλο αυτοκίνητο έχουν τόσο πιο καλά και άνετα νοιώθουν. Η άνεση είναι σημαντική για αυτούς όπως και το να μην πάρουν ούτε μία κλήση από τροχονόμο. Οδηγούν στην μεσαία ή τη δεξιά λωρίδα και πάντα σύμφωνα με το νόμο. Απεχθάνονται το μποτιλιάρισμα όπως και τις ουρές στα διόδια. Είναι οι πρώτοι που θα εκμεταλλευθούν γρήγορους και σύγχρονους τρόπους που τους διευκολύνουν την ζωή και την κίνηση στους δρόμους. Καταλαμβάνουν την 4η θέση στον πίνακα γιατί προκαλούν ατυχήματα, κυρίως μέσα στις πόλεις, όπου δεν βρίσκονται και πολύ μέσα στα "νερά" τους.

ΖΥΓΟΣ
Καλός οδηγός που θα ξεπεράσει κατά 10 μόλις χιλιόμετρα το όριο ταχύτητας απλά για να ξεφύγει από την στάμπα του συντηρητικού οδηγού. Δεν θα πάει, όμως, παραπάνω γιατί δεν θέλει ούτε την στάμπα του γρήγορου οδηγού. Έχει μεγάλες αντοχές σε μακρινά ταξίδια και καταφέρνει να κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον των συνεπιβατών του. Σε συνηθισμένες καταστάσεις πολύ δύσκολα θα προξενήσει ατύχημα. Αυτό θα γίνει όταν βρεθεί σε κάποια ακραία περίπτωση όπου θα έχει να επιλέξει από δύο ή περισσότερες λύσεις και θα αναλωθεί στην διαδικασία αδυνατώντας να αποφασίσει. Καταλαμβάνει την 9η θέση στον πίνακα.

ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Πρόκειται για έναν από τους καλύτερους οδηγούς του ζωδιακού κύκλου. Όχι γιατί οδηγεί συντηρητικά αλλά επειδή γνωρίζει πως με τον τρόπο που οδηγεί μπορεί να προκαλέσει ατύχημα. Αυτό τον κάνει ιδιαίτερα υποψιασμένο και έτοιμο να αντιμετωπίσει οποιαδήποτε κατάσταση. Ελέγχει πιο συχνά από κάθε άλλο οδηγό τους καθρέπτες του και γνωρίζει τι συμβαίνει ακόμα και στο πέμπτο σε σειρά μπροστινό του αυτοκίνητο. Οδηγεί γρήγορα και επιθετικά και "κυνηγάει" όσους του "χώνονται" στον δρόμο για να πατσίσει μαζί τους. Μόλις το καταφέρει μειώνει ταχύτητα και οδηγεί με την ηρεμία του. Με τους τροχονόμους δεν τα πάει καλά ενώ αν πάρει κλήση θα κινήσει "γη και ουρανό" για να μην την πληρώσει. Μαζί με τους Αιγόκερους καταλαμβάνει την καλύτερη (12η) θέση του πίνακα.

ΤΟΞΟΤΗΣ
Συντηρητικός οδηγός που εκνευρίζεται τόσο με την κίνηση όσο και με τους άλλους οδηγούς. Θεωρεί πως έχει την καλύτερη εκπαίδευση από όλους τους άλλους και είναι ο καλύτερος μαθητής των Σχολών Οδήγησης. Του αρέσουν τα ταξίδια και προτιμά τους αυτοκινητόδρομους και τους επαρχιακούς δρόμους. Δεν βρίσκει καμμία συγκίνηση στην ταχύτητα και απορεί με όσους πεθαίνουν για αυτήν. Με τέτοια συμπεριφορά κατορθώνει να έχει πολύ λίγα ατυχήματα. Αν έλειπε ο εκνευρισμός του θα μπορούσε να καταλάβει ακόμα και την 12η θέση του πίνακα επικινδυνότητας. Τώρα βρίσκεται στη 10η.

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
Ο μόνος οδηγός που δεν πρόκειται να χαθεί ποτέ του. Διαβάζει με εξαιρετική ευκολία τους χάρτες και τις πινακίδες και ξέρει εκ των προτέρων σε ποια στροφή θα στρίψει, τι θα συναντήσει κ.ο.κ. Δεν μιλάει όταν οδηγεί και του αρέσει να ακούει εκπομπές πολιτικού λόγου στο ραδιόφωνο. Οδηγεί μεγάλα αυτοκίνητα και δεν γκαζώνει όχι γιατί δεν του αρέσει αλλά γιατί σκέπτεται το πρόστιμο που έχει να πληρώσει αν τον πιάσουν. Είναι ο καλύτερος συνοδηγός που μπορεί να έχετε δίπλα σας και ο καλύτερος οδηγός του ζωδιακού κύκλου. Έρχεται τελευταίος στον σχετικό πίνακα επικινδυνότητας του ζωδιακού κύκλου καθώς έχει τα λιγότερα ατυχήματα (μαζί με τους Σκορπιούς). Αυτό δεν προκαλεί εντύπωση γιατί οι Αιγόκεροι δεν είναι μόνο οι ασφαλέστεροι οδηγοί αλλά οι ασφαλέστεροι οπουδήποτε, με ότι και αν καταπιάνονται.

ΥΔΡΟΧΟΟΣ
Το εντελώς αντίθετο του Αιγόκερου. Μιλάει συνέχεια όταν οδηγεί και θυμάται την "μάνα του και τον πατέρα του" στις ιστορίες που διηγείται. Χάνεται πάρα πολύ εύκολα αλλά αυτό δεν τον πειράζει καθώς βρίσκει επιπλέον χρόνο για να "ψυχαγωγήσει" τους συνεπιβάτες του. Έχει φθάσει στον προορισμό του πριν ακόμα μπει στο αυτοκίνητό του (ή τουλάχιστον έτσι αισθάνεται). Αν ξεκινήσει για καλοκαιρινό μπάνιο ήδη νοιώθει την αύρα της θάλασσας και την αρμύρα της έστω και αν βρίσκεται μποτιλιαρισμένος στη Βουλιαγμένης. Όταν κάποια στιγμή φθάσει κοντά στον τελικό του προορισμό μην βάλετε στοίχημα πως θα τον βρει κιόλας γιατί δεν σας βλέπουμε για "ταμείο". Καταλαμβάνει την 6η θέση στον πίνακα.

ΙΧΘΕΙΣ
Μιλώντας για οδηγούς δεν θα έπρεπε, ίσως, να συμπεριλάβουμε τους Ιχθείς σε αυτούς. Υπερβολή; Μάλλον όχι γιατί τους Ιχθείς τους πηγαίνουν, συνήθως, με το αυτοκίνητο και οι ίδιοι σπάνια επιλέγουν να οδηγήσουν. Όταν αυτό (μόνο εξ ανάγκης) συμβαίνει τότε δίνουν την σειρά τους σε όλες τις διασταυρώσεις και γίνονται οι πιο ευγενείς της ζούγκλας των δρόμων. Αν πρόκειται να συναντήσουν διόδια στον δρόμο τους έχουν βγάλει ένα μισάωρο νωρίτερα τα ψιλά τα οποία έχουν τοποθετήσει σε τέτοιο σημείο ώστε να μην χρειασθεί να τεντωθούν για να τα φθάσουν. Εκεί.. δίπλα στο τηλέφωνο που και αυτό είναι έτοιμο για κάθε ζήτηση. Η απειρία τους στην οδήγηση και η ανασφάλεια που νοιώθουν τους έχει οδηγήσει στην τρίτη θέση επικινδυνότητας του ζωδιακού κύκλου. Και ας μην αναφέρουμε την αφηρημάδα και τις ονειροπολήσεις τους οι οποίες είναι παροιμιώδεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 9:03 am

τα ζώδια στο σεξ! Σεξουαλικό προφίλ ζωδίων!

ΔΙΔΥΜΟΙ - Ο διανοούμενος

Σεξουαλικό προφίλ


Το φλερτ σας ελκύει περισσότερο από ότι απλώς η σαρκική επαφή. Όταν βεβαιωθείτε ότι αρέσετε, υπάρχει κίνδυνος να χάσετε το ενδιαφέρον σας. Αναζητάτε πάντα το απαγορευμένο και σας αρέσει να εξερευνάτε νέες στάσεις. Αυτό που παίζει τον πρώτο ρόλο είναι για σας η πνευματική διάσταση της σεξουαλικότητας. Οι λέξεις, οι εικόνες, η προσπάθεια ανασυγκρότησης των αισθήσεων σας συναρπάζουν περισσότερο από οποιαδήποτε άλλα τεχνάσματα. Αν και δεν διαθέτετε καυτό ταμπεραμέντο, δεν υπάρχει κίνδυνος να πλήξει κανείς στην αγκαλιά σας!

Άντρας: Σας αρέσουν οι αιθέριες υπάρξεις, που δεν καταθέτουν τα όπλα από την πρώτη στιγμή. Η αντίσταση σας διεγείρει και σας απογειώνει.

Γυναίκα: Διαθέτετε ''ευλυγισία'' στο κρεβάτι! Η σεξουαλικότητά σας ξεφεύγει από τα όρια και κάποιος θα τη χαρακτήριζε ως και επικίνδυνη, καθώς οι υποσχέσεις σας ξεπερνούν ακόμα και την πιο πλούσια φαντασία.

Δίδυμοι και σεξ

Δίδυμος με Κριό: Ο Κριός πιστεύει ότι ο Δίδυμος είναι αντισεξουαλικός και μαζί του μπορεί να κάνει μόνο συζητήσεις.
Δίδυμος με Ταύρο:Ο Ταύρος απαιτεί από τους Διδύμους πίστη, σταθερότητα και καλό σεξ. Οι Δίδυμοι δεν φημίζονται για κανένα απ' αυτά. Δύσκολα τα πράγματα.
Δίδυμος με Δίδυμο: Έχουνε και οι δύο πολύ φαντασία και ζητούν τα ίδια πράγματα από τον ερωτικό τους σύντροφο. Θα τα βρουν μια χαρά στο κρεβάτι!
Δίδυμος με Καρκίνο: Οι Δίδυμοι αναζητούν μονίμως το σεξ, ενώ ο Καρκίνος είναι τρυφερός και συναισθηματικός. Χρειάζονται αμοιβαίες υποχωρήσεις.
Δίδυμος με Λέων: Ο Δίδυμος μπορεί να ξενερώσει το Λέοντα σε τέτοιο βαθμό ώστε να τον απομακρύνει πολύ γρήγορα.
Δίδυμος με Παρθένο: Οι Παρθένοι θέλουν σταθερό σεξ, πίστη και αγάπη, κάτι που αποκλείεται να προσφέρουν οι Δίδυμοι.
Δίδυμος με Ζυγό: Κυρίως η πνευματική επαφή είναι εκείνη που τους κάνει να περνάνε ώρες ατελείωτες μαζί. Το σεξ είναι πληκτικό μεταξύ τους.
Δίδυμος με Σκορπιό: Ο Δίδυμος δεν μπορεί να ανταποκριθεί στην εκρηκτικότητα του Σκορπιού. Ο Σκορπιός θα κτυπήσει και θα φύγει.
Δίδυμος με Τοξότη: Ταιριάζουν πολύ στο σεξ αλλά ο Τοξότης δεν μπορεί να δεχθεί εύκολα τις αλλαγές των Διδύμων
Δίδυμος με Αιγόκερω: Στο σεξ είναι αταίριαστοι. Δεν υπάρχει περίπτωση να συνυπάρξουν αρμονικά.
Δίδυμος με Υδροχόο: Το σεξ μπορεί να είναι καταπληκτικό όταν και οι δύο προσπαθήσουν να είναι ο ένας για τον άλλο.
Δίδυμος με Ιχθύ: Οι Δίδυμοι είναι δύσκολο να δώσουν αυτά που ζητούν οι Ιχθύες. Πολύ δύσκολος ερωτικός συνδυασμός.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 9:17 am

Δίδυμος με Ιχθύ: Οι Δίδυμοι είναι δύσκολο να δώσουν αυτά που ζητούν οι Ιχθύες. Πολύ δύσκολος ερωτικός συνδυασμός.

Ειπαμε δεν ταιριαζουμε.... οκ.... αλλα ειμαι η εξαιρεση..... το ειπαμε και αυτο... χαχαχαχχαχαχαχα
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 9:31 am

*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Δίδυμος με Ιχθύ: Οι Δίδυμοι είναι δύσκολο να δώσουν αυτά που ζητούν οι Ιχθύες. Πολύ δύσκολος ερωτικός συνδυασμός.

Ειπαμε δεν ταιριαζουμε.... οκ.... αλλα ειμαι η εξαιρεση..... το ειπαμε και αυτο... χαχαχαχχαχαχαχα
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4281251122

Μαριανα ασε ρε συ μας εχουν βγαλει πολυ ξενερωτους στο σεξ ειπαμε ειμαστε εγκεφαλικοι τυποι αλλα κατι κανουμε κι εμεις..ελεος πια Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
elena_
Χαμηλών τόνων



Αριθμός μηνυμάτων : 77
Ηλικία : 37
Τόπος : Άρτα

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 1:08 pm

ΖΩΔΙΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΗ!

ΚΡΙΟΣ
Ο καλύτερος πελάτης των τροχονόμων ... Του αρέσει η ταχύτητα και οι προκλήσεις. Είναι ικανός την στιγμή που κάποιος τον προσπερνά να αυξήσει ταχύτητα για να κερδίσει μία άτυπη κόντρα. Τραβάει τα βλέμματα των τροχονόμων χωρίς να είναι και πολύ διατεθειμένος να υπακούσει στα σήματά τους. Του αρέσουν τα κόκκινα αυτοκίνητα γιατί με αυτά εκφράζεται η επιθετικότητά του. Ο λόγος που καταλαμβάνει την 7η θέση στον πίνακα και όχι κάποια χειρότερη είναι πως δεν προλαβαίνει να προκαλέσει ατυχήματα γιατί συνήθως βρίσκεται στα δεξιά του δρόμου με έναν ή περισσότερους τροχονόμους στο παράθυρό του.


Κάποιος παρακολουθεί τον άντρα μου!!!! Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://changedyourlife.blogspot.com/
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 2:00 pm

*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Lou.Sou. έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:
Lou.Sou. έγραψε:
Συγγνωμη...αρκουδα?? Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671

θες να αλλαξουμε? δεν με πειραζει να παρω την αρκουδα.
το χω! Razz Razz Razz

Τι δινεις? Οχι,να ξερω δλδ....


Αυτο εδω το ερμο Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 1239631719 ειναι στριπτιτζου??


Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3329588199
Εχω πεθανει στο γελιο με την στριπτιτζου σου......

lol!

Κατερίνα έγραψε:
Lou.Sou. έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:
Lou.Sou. έγραψε:
Συγγνωμη...αρκουδα?? Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 4102688671

θες να αλλαξουμε? δεν με πειραζει να παρω την αρκουδα.
το χω! Razz Razz Razz

Τι δινεις? Οχι,να ξερω δλδ....


Αυτο εδω το ερμο Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 1239631719 ειναι στριπτιτζου??

το ελαφι σου δινω...

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 1239631719 lol!

Ασε με Κατ που μου δινεις το ελαφι, μεχρι στιγμης ολο με κερατα ειμαι,να βαλω κι αλλα?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Μαρ 06, 2012 5:02 am

Λιτσονι, και Παρθενος, και με κέρατα??
Κάπου σε εχουν κοροϊδέψει μανα μου..

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 636605398 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 636605398 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 636605398
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Μαρ 06, 2012 5:19 am

Nena έγραψε:
Λιτσονι, και Παρθενος, και με κέρατα??
Κάπου σε εχουν κοροϊδέψει μανα μου..

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 636605398 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 636605398 Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 636605398

θα τους εκδικηθω ολους στην επομενη ζωη!τωρα δεν προλαβαινω,αλλα θα δουν ολοι! Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 3742343818
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Μαρ 06, 2012 9:06 am

Για ποιους λόγους τσακώνεται συνήθως κάθε ζώδιο μέσα στη σχέση του…Αργούν να του περάσουν τα νεύρα; Πώς θα τον ηρεμήσετε;..
Διάβασε το ζώδιο που σε ενδιαφέρει και μάθε όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις για να έχουν τα καβγαδάκια σας… happy end!

ΚΡΙΟΣ
Τα ερωτικά καβγαδάκια είναι ένα σύνηθες φαινόμενο για τον Κριό, αφού είναι ο πιο εύθικτος ερωτικός σύντροφος του ζωδιακού. Είναι τόσο αυθόρμητος και παρορμητικός άνθρωπος, που θα πιαστεί από λεπτομέρειες για να ξεσπάσει τα νεύρα της ημέρας! Πολύ συχνά μπορεί να καβγαδίσεις μαζί του χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος, απλά μπορεί να έχει τα νεύρα του με κάτι άλλο που μπορεί να πάρει και εσένα η μπάλα!… Η πιο συνηθισμένη αιτία ενός ερωτικού καβγά είναι αν θελήσεις να πάρεις πρωτοβουλία για κάποιο θέμα που αφορά τη σχέση σας και δεν ρωτήσεις την άποψη του! Ο Κριός θέλει πάντα αυτός να παίρνει τις οριστικές αποφάσεις, γι αυτό μην προσπαθήσεις να του επιβληθείς ή να τον αναγκάσεις να σε ακολουθήσει σε κάτι που το έχεις αποφασίσει μόνο εσύ …γιατί τότε θα δεις το Κριάρι να ωρύεται! Ένας ακόμα λόγος για να βγάλεις τον Κριό έξω από τα ρούχα του …είναι αν προσπαθήσεις να καταπατήσεις την ελευθερία του και κάνεις γκρίνιες και ζήλιες, επειδή θέλει κάποια βράδια να βγαίνει με την παρέα του. Να έχεις συνέχεια στο μυαλό σου ότι ο Κριός δεν μπαίνει σε καλούπια …και θέλει να αισθάνεται ελευθερία.
Ο καλύτερος τρόπος για να αντιμετωπίσεις έναν καβγά μαζί του, είναι να τον αφήσεις να ξεσπάσει και όταν έχει ηρεμήσει πλησίασε τον και με την ειλικρίνεια και τον αυθορμητισμό σου, δείξε του πόσο σημαντικός είναι για εσένα.

ΤΑΥΡΟΣ
Δεν σου αρέσουν τα καβγαδάκια; Θέλεις μία ήρεμη ερωτική σχέση, χωρίς εντάσεις και νεύρα; Τότε μαζί με τον Ταύρο θα βιώσεις την πλήρη ευτυχία.
Ο Ταύρος αποφεύγει τους καβγάδες, δεν του αρέσει να τσακώνεται με το ταίρι του και κάνει τα πάντα για να διατηρεί ένα αρμονικό κλίμα. Το πιο πιθανό είναι στη σχέση σας να προκύπτουν τα καβγαδάκια από την δική σου πλευρά…και να τσακώνεσαι χωρίς ανταπόκριση …! Παρόλο που φαίνεται πως είναι ένας ήρεμος άνθρωπος, έχει το ιδίωμα να συσσωρεύει όλα τα νεύρα του και τα παράπονά του και όταν ξεχειλίσει το ποτήρι …τότε γίνεται ταύρος σε υαλοπωλείο!!! Εάν θέλεις να αποφύγεις τους καβγάδες με έναν Ταύρο, τότε θα πρέπει να είσαι απόλυτα ειλικρινής απέναντί του. Δεν μπορεί να δεχτεί το ψέμα ή την κοροϊδία και έστω και αν σου δώσει δεύτερη ευκαιρία…θα πρέπει από την αρχή να κερδίσεις την εμπιστοσύνη του. Αν διαταράξεις την σταθερότητα στη σχέση σας με κάποιο τρόπο, σίγουρα θα του κακοφανεί, μπορεί να μην κάνει τον καβγά του από την αρχή ….αλλά αν συνεχίσεις να του προκαλείς αβεβαιότητα τότε …θα πάψει πλέον να είναι ήρεμος. Προσπάθησε όσο μπορείς να αποφύγεις τον καβγά με τον Ταύρο…γιατί έχει τέτοιο μεγάλο πείσμα που δεν θα βάζει νερό στο κρασί του … για να τα ξαναβρείτε. Αν όμως έγιναν έτσι τα πράγματα και τσακώθηκες μαζί του …χαλάρωσε, μην τραβάς και εσύ το σκοινί και άφησέ τον μερικές μέρες να ηρεμήσει και να το ξανασκεφτεί.

ΔΙΔΥΜΟΣ
Τα ερωτικά καβγαδάκια με ένα Δίδυμο είναι υπόθεση ρουτίνας…αφού κατά βάθος του αρέσουν πολύ οι κόντρες και οι αντιπαραθέσεις! Μην το πάρεις και τόσο κατάκαρδα αν τσακωθείς μαζί του, γιατί ο Δίδυμος θα έχει ξεχάσει πολύ σύντομα ακόμα και την αιτία του καβγά σας. Οι περισσότεροι λόγοι των ερωτικών καβγάδων σας θα είναι ανόητοι και θα αφορούν ζητήματα της καθημερινότητας. Μετά από μία πολύ κουραστική μέρα, ο Δίδυμος μπορεί να έχει τη διάθεση να βγείτε για ένα βραδινό ξεφάντωμα παρέα με φίλους ..και εσύ να προτιμάς να χουχουλιάσετε αγκαλιασμένοι στο σπίτι. Μπορεί να μην έχεις διάθεση για πολλές κουβέντες…και τον Δίδυμο να τον πιάσει η ακατάπαυστη φλυαρία του…Ο πιο σοβαρός λόγος καβγάδων μεταξύ σας μπορεί αν είναι η διάθεσή του να νιώθει ότι δεν έχετε κάποια δέσμευση και ότι έχει την ελευθερία να κάνει ότι θέλει …και όποτε το θέλει! Ο Δίδυμος θέλει να βγει με τους φίλους του, να φλερτάρει, να κάνει διακοπές το καλοκαίρι μόνος του …και τον πιάνει πανικός όταν το ταίρι του θελήσει να του καταπατήσει την ανεξαρτησία του. Στους τσακωμούς σου με έναν Δίδυμο, θα καταλάβεις ότι «η γλώσσα κόκαλα δεν έχει, μα κόκαλα τσακίζει», χρησιμοποιεί ισχυρά επιχειρήματα και φέρνει πάντα τον καβγά εκεί που θέλει. Ακόμα και δίκιο να έχεις, θα σε κάνει να νιώθεις ότι εσύ έχεις φταίξει. Αν θέλεις να αντιμετωπίσεις τα ερωτικά καβγαδάκια με τον Δίδυμο, τότε προσπάθησε με το χιούμορ σου να χαλαρώσεις λίγο το κλίμα…και πρότεινέ του να βγείτε μία βόλτα για να ξεσκάσετε. Προσοχή όμως… τα πολύ συχνά καβγαδάκια κάνουν τον Δίδυμο να βαριέται πολύ εύκολα!

ΚΑΡΚΙΝΟΣ
Ακόμα και να θέλεις να αποφύγεις τα ερωτικά καβγαδάκια με έναν Καρκίνο, σίγουρα δεν θα τα καταφέρεις…αφού είναι τόσο παρεξηγιάρης και ευαίσθητος …που με την γκρίνια του προκαλεί τσακωμούς. Οι καβγάδες σας θα σου θυμίσουν σίγουρα κάποια παλιά ταινία του ελληνικού κινηματογράφου, αφού θα έχουν κλάματα, υστερίες και υπερβολικά ξεσπάσματα! Ο πιο συνηθισμένος λόγος που ένας Καρκίνος τσακώνεται είναι οι ανασφάλειές του. Πολύ συχνά γκρινιάζει γιατί νιώθει ότι ο σύντροφός του τον παραμελεί και ότι δεν τον αγαπά όπως πρώτα. Η γκρίνια δεν αργεί να γίνει καβγάς …και ο Καρκίνος να θυμάται και να ξεσπάει και για παραπτώματα που είχαν γίνει στο παρελθόν και που εσύ πλέον τα είχες ξεχάσει! Ο Καρκίνος είναι ένας ιδιαίτερα ευαίσθητος άνθρωπος, με πολλές συναισθηματικές εναλλαγές. Εκεί που τον βλέπεις ευτυχισμένο, εκεί μπορεί να μουτρώσει και να έχει τα νεύρα του. Μην δίνεις σημασία στις μικρές καθημερινές σας διαφορές και προσπάθησε να μην τραβάς στα άκρα τους καβγάδες σας, γιατί πληγώνεται περισσότερο από όσο φαντάζεσαι. Φρόντισε να τον πλησιάσεις, να τον ηρεμήσεις, να του πεις μια γλυκιά κουβέντα και να του επιβεβαιώσεις την αγάπη σου. Προσοχή όμως στα παραπτώματά σου που μπορεί να οδηγήσουν σε «Ομηρικούς καβγάδες» γιατί έστω και αν δώσει δεύτερη ευκαιρία. ποτέ δεν θα σε συγχωρέσει!

ΛΕΩΝ
Αν ο σύντροφός σου είναι Λέοντας, τότε σίγουρα έχεις διαπιστώσει ότι έχεις να κάνεις με έναν πολύ εγωκεντρικό άνθρωπο, που θέλει να είναι πάντα το επίκεντρο του ενδιαφέροντος. Αρπάζεται εύκολα και δείχνει τα συναισθήματά του με ένταση και πάθος. Τα περισσότερα ερωτικά καβγαδάκια σας είναι έντονα και δεν αποκλείεται να σας ακούσει όλη η πολυκατοικία – για να μην πω καλύτερα όλο το οικοδομικό τετράγωνο – όμως τα νεύρα του περνάνε πάρα πολύ γρήγορα …και σύντομα το λιονταράκι γουργουρίζει με νάζι και ερωτισμό στην αγκαλιά σου! Εσύ ωστόσο θέλεις να αποφύγεις τους καβγάδες μαζί του; Τότε θα πρέπει να τον θαυμάζεις διαρκώς, να επιβραβεύεις συνέχεια όσα κάνει για σένα και τη σχέση σας και να του δείχνεις κάθε στιγμή πόσο σημαντικός είναι για σένα. Ένας καβγάς είναι σίγουρο ότι θα προκύψει αν τον προσβάλεις μπροστά σε τρίτους, αν τον μειώσεις ή του μιλήσεις απότομα και άσχημα ή ακόμα χειρότερα αν τον συγκρίνεις με προηγούμενες σχέσεις σου. Αν γοητευτείς από κάποιο άλλο άτομο – έστω και σε φιλικό επίπεδο – θα δεις το λιονταράκι να αγριεύει… έτοιμο να σου χιμήξει! Ενώ αν ξεχάσεις τη γιορτή του , τα γενέθλιά του ή την επέτειο σας…τότε θα πρέπει να φορέσεις ωτοασπίδες για να αντέξεις τις φωνές του! Μην του πας κόντρα και μην ρίχνεις λάδι στη φωτιά όταν καβγαδίζετε, προτίμησε να τον χειριστείς με τακτ και διπλωματία για να τον φέρεις στα νερά σου. Εξάλλου ξέρεις καλά ότι αν του δείξεις πόσο απαραίτητος σου είναι …τότε του περνάνε τα νεύρα στη στιγμή!

ΠΑΡΘΕΝΟΣ
Αντέχεις την καθημερινή μουρμούρα και την κτητική συμπεριφορά; Αν ναι, τότε θα συνηθίσεις τα ερωτικά καβγαδάκια με τον Παρθένο, αφού θα είναι το αλατοπίπερο της καθημερινότητάς σας. Είναι πολύ απαιτητικός σύντροφος και αρκετές στιγμές κουράζει με την σκληρή κριτική που ασκεί. Σε όλους τους τομείς της ζωής του απαιτεί τάξη, οργάνωση και συνέπεια…αν θέλεις λοιπόν να τα πηγαίνεις καλά μαζί του και να αποφεύγεις τα καβγαδάκια …θα πρέπει αυτές τις 3 λεξούλες να τις έχεις συνέχεια στο μυαλό σου και να της τηρείς κάθε ώρα και στιγμή, για να μην βρίσκεσαι σε μπελάδες.Ζείτε μαζί και ευθύνεσαι για την αταξία του σπιτιού; Πήρες ένα προσωπικό του αντικείμενο και δεν το επέστρεψες στην θέση που το βρήκες; Όσο ανόητοι και να σου φαίνονται αυτοί οι λόγοι …για έναν Παρθένο είναι αρκετά σοβαροί για να ακονίσει τα νύχια του για καβγά. Πολλές από τις συζητήσεις που θα κάνεις με έναν Παρθένο, ενώ μπορεί να ξεκινούν σε ήρεμο ύφος, καταλήγουν σε έναν «γερό» καβγά γιατί δύσκολα θα μπορέσεις να αντέξεις την σκληρή κριτική και τα πικρόχολα σχόλιά του για σένα. Θα σου θυμίσει τις παρατηρήσεις που σου έκαναν οι γονείς σου όταν ήσουν στην εφηβεία (γιατί δεν τρως λαχανικά; Γιατί δεν γυμνάζεσαι; Πρέπει οπωσδήποτε να κόψεις το κάπνισμα κτλ). Μην παίρνεις κατάκαρδα τους καβγάδες σας, είναι αρκετά περίεργος άνθρωπος και έτσι είναι με όλους …όχι μόνο με εσένα. Αν θέλεις να είσαι μαζί του, θα πρέπει να μάθεις να υποχωρείς στους καβγάδες σας και να μην πληγώνεσαι από τα σκληρά λόγια που θα ακούς από αυτόν. Σκέψου απλά … « Μπόρα είναι και θα περάσει…».

ΖΥΓΟΣ
Δεν του αρέσουν οι καβγάδες και φροντίζει με κάθε τρόπο να τους αποφεύγει! Αν λοιπόν περιμένεις που και που να γίνεται κάποιο ερωτικό καβγαδάκι – έτσι για να ανάψουν τα αίματα – τότε ατύχησες, γιατί με τον διπλωματικό του χαρακτήρα και την ευγένειά του κρατά πάντα τις ισορροπίες. Αρκετές στιγμές μπορεί να «πιάσεις» τον εαυτό σου να τσακώνεσαι μόνος σου, να μην δέχεσαι κανέναν αντίλογο και αυτό να σε εξωθεί ακόμη περισσότερο. Συγκρατήσου όμως …γιατί ο Ζυγός έχει το ιδίωμα να μαζεύει, να κάνει υπομονή, αλλά όταν κάνει το μεγάλο μπαμ….. όχι απλά καβγαδίζει αλλά σε αιφνιδιάζει με το σθένος που θα τσακωθεί μαζί σου. Το ποτήρι μπορεί να ξεχειλίσει αν του μιλήσεις άσχημα, τον βρίσεις ή χρησιμοποιήσεις αγενής εκφράσεις στην επικοινωνία σας. Δεν του αρέσει να τον αδικούν, γι αυτό αν του φερθείς με αχαριστία, τότε δεν θα μπορέσει να συγκρατήσει το θυμό του και θα κάνεις έναν καβγά μαζί του, που δεν θα τον φανταζόσουν ούτε στο πιο τρελό σου όνειρο. Η συμβουλή μας είναι να προσπαθείς πάντα με το διάλογο να λύνεις τα καθημερινά ζητήματα που δημιουργούνται στη σχέση σας.
Μην καβγαδίζεις άνευ λόγου και αιτίας και μην βγαίνεις από τα όριά σου, γιατί όσο ήρεμος και αναποφάσιστος και αν είναι ο Ζυγός, σε ανύποπτο χρόνο μπορεί να ξεσπάσει και να μην θέλει μετά να ακούσει δεύτερη κουβέντα για συμφιλίωση… ! Είναι στο χέρι σου λοιπόν … να τον έχεις για πάντα στο πλάι σου!

ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Αντέχεις τα ερωτικά καβγαδάκια; Αν όχι τότε φρόντισε να τα συνηθίσεις γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να τα αποφύγεις, αν ο σύντροφός σου είναι Σκορπιός. Οι περισσότεροι καβγάδες που θα προκύπτουν μεταξύ σας θα είναι εντελώς παράλογοι και όλοι σχεδόν θα έχουν την ίδια κατάληξη: μία παθιασμένη ερωτική βραδιά, που θα σας κάνει να ξεχνάτε τον λόγο που τσακωθήκατε! Η αιτία των καβγάδων σας τις περισσότερες φορές είναι η ζήλια του Σκορπιού, που παίρνει πάντα τεράστιες διαστάσεις. Μπορεί να βγείτε μία βόλτα στα μαγαζιά και να ζηλέψει τον πωλητή που θα σας εξυπηρετήσει … να νομίζει ότι τον γλυκοκοίταξες και να εκδηλώσει τη ζήλια του και τα νεύρα του σε υπερβολικό βαθμό. Συνήθως μπορεί να στήνει σενάρια στο μυαλό του, επειδή μπορεί να αργήσεις να του τηλεφωνήσεις ή επειδή ένα βράδυ θέλεις να βγεις με την παρέα σου και όχι μαζί του…
Ωστόσο τα μικρά καβγαδάκια μπορούν να ξεπεραστούν με το πάθος και τον ερωτισμό που μοιράζεστε στη σχέση σας. Αν όμως κάνεις κάποιο σοβαρό παράπτωμα – για παράδειγμα του κλονίσεις την εμπιστοσύνη του – ο καβγάς μπορεί εύκολα να γίνει χωρισμός και διάθεση για εκδίκηση!… Φρόντισε λοιπόν σε αυτή τη σχέση να προσφέρεις αγάπη, αφοσίωση και απέραντη ειλικρίνεια, αν θέλεις πραγματικά να την κρατήσει στη ζωή σου.

ΤΟΞΟΤΗΣ
Ο Τοξότης είναι ένας ερωτικός σύντροφος που δεν θα δώσει και μεγάλη σημασία στα μικρά προβλήματα της σχέση του και δεν θα δημιουργήσει καβγαδάκια για ανόητους λόγους. Το θεωρεί μικροπρεπή έναν τσακωμό που προκύπτει λόγω ζήλιας ή απαιτήσεων στη σχέση. Παρόλα αυτά μπορεί να σου φαίνεται ότι είναι cool και αδιάφορος στα καβγαδάκια, αν όμως θυμώσει πραγματικά …τότε γίνεται τόσο υπερβολικός και νευρικός, που πραγματικά θα σας ξαφνιάσει. Η μεγαλύτερη αιτία των καβγάδων σας είναι η άρνηση του Τοξότη να νιώθει δέσμευση. Πολύ συχνά μπορεί να τον πιέσεις γιατί θέλεις να περνάς πολύ χρόνο αποκλειστικά μαζί του και αυτός να προτιμά να βγαίνετε μαζί με παρέα. Άλλες πάλι φορές ο Τοξότης θέλει να βγει με την παρέα του και να θυμηθεί τις παλιές καλές εποχές της ελευθερίας του και εσύ να αντιδράσεις. Η παραβίαση της ελευθερίας και της ανεξαρτησίας του Τοξότη καθώς και η ασυνέπεια από την πλευρά του … προκαλούν συχνά, πυκνά καβγαδάκια που ο Τοξότης ξεσπά με σθένος όλα τα νεύρα του και συνήθως σηκώνεται και φεύγει για να ηρεμήσει! Δώσε του χρόνο για να του περάσει, ωστόσο η συμβουλή μας είναι να αποφεύγεις τους συνεχόμενους τσακωμούς που γίνονται για τους ίδιους λόγους …γιατί το αποτέλεσμα θα είναι να βαρεθεί πολύ γρήγορα!

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
Ακόμα και στον έρωτα ο Αιγόκερως βάζει την λογική μπροστά και δεν παρασύρεται σε καβγάδες που προκαλούνται για ανόητους λόγους. Ακόμα και όταν θυμώνει, προσπαθεί πάντα με τα λογικά επιχειρήματα του να υποστηρίξει τον εαυτό του. Οι ερωτικοί καβγάδες με τον Αιγόκερω δεν έχουν ένταση, φωνές ή υπερβολές, γιατί ξέρει πολύ καλά τον τρόπο να μην χάνει τη ψυχραιμία του. Ωστόσο τα λόγια που θα ξεστομίσει όταν έχει αντιπαράθεση με το ταίρι του είναι τόσο σκληρά και ψυχρά, που θα μείνουν αξέχαστα. Οι πιθανοί λόγοι ερωτικού καβγά με έναν Αιγόκερω, είναι κυρίως η έλλειψη ελεύθερου χρόνου από την πλευρά του, γιατί δίνει πάντα προτεραιότητα στην καριέρα του. Πολύ συχνά λοιπόν μπορεί να νιώσεις ότι σε παραμελεί και να ξεκινήσεις την γκρίνια. Ο Αιγόκερως από την πλευρά του μπορεί να θυμώσει μαζί σου και να τσακωθείτε, αν έχεις παράλογες απαιτήσεις από αυτόν και συμπεριφέρεσαι ανεύθυνα και ανώριμα απέναντί του. Τον εξοργίζει η επιπολαιότητα και θέλει ο σύντροφός του να είναι σοβαρός και υπεύθυνος. Αν θέλεις να χαλαρώσεις του τόνους μετά από έναν γερό καβγά, φρόντισε να πλησιάσεις με τρυφερότητα τον Αιγόκερω – έστω και αν κρατά στάση ψυχρή και απρόσιτη – κουβέντιασε μαζί του σε χαλαρούς τόνους και βρείτε μαζί μια κοινή λύση.

ΥΔΡΟΧΟΟΣ
Ο Υδροχόος είναι ένας απρόβλεπτος άνθρωπος με ιδιαίτερα επαναστατικό χαρακτήρα. Είναι πολύ αυθόρμητος άνθρωπος, δεν μπορεί να συγκρατήσει τα νεύρα του και τον θυμό του και έχει ταλέντο να υπερασπίζεται τον εαυτό του με τρόπο μοναδικό. Τα περισσότερα ερωτικά καβγαδάκια θα προκύψουν γιατί ο Υδροχόος χωρίς να το επιδιώκει, θα σε προκαλεί αρκετά συχνά να ζηλεύεις. Το φλερτ για τον Υδροχόο είναι φυσιολογικό, ακόμα και όταν βρίσκεται σε σχέση. Δεν μπορεί να περιορίσει τον εαυτό του και θέλει κάθε ώρα και στιγμή, να γεύεται όλες τις χαρές της ελευθερίας. Πολύ συχνά λοιπόν θα καβγαδίσετε γιατί φλέρταρε κάποιο άλλο άτομο στο δρόμο ή το τηλέφωνό του χτύπαγε συνέχεια από νέες γνωριμίες που έκανε στο χθεσινό πάρτι (που δεν πήγατε μαζί). Επιπλέον έχει την τάση να μην τηρεί με συνέπεια όλες τις υποσχέσεις που έχει δώσει, γι αυτό δεν θα μπορέσεις να αντισταθείς στον καβγά μαζί του. Σε καμία περίπτωση μην προσπαθήσεις να του θέσεις όρους και κανόνες στη σχέση σας…γιατί τότε ο καβγάς είναι πολύ πιθανό να οδηγηθεί σε χωρισμό.

ΙΧΘΥΣ
Σου αρέσουν τα ερωτικά καβγαδάκια; Λατρεύεις τις στιγμές που τα ξαναβρίσκετε μετά από έναν γερό καβγά; Τότε με τον Ιχθύ θα απολαύσεις τους τσακωμούς, γιατί είναι τόσο υπερπροστατευτικός και καταπιεστικός σύντροφος, που από μόνος του προκαλεί εντάσεις στη σχέση! Τα ερωτικά καβγαδάκια με τον Ιχθύ έχουν φωνές, κλάματα, υστερίες αλλά και βαρύγδουπες δηλώσεις, που μετά από λίγη ώρα τις έχει ξεχάσει. Ο Ιχθύς κάθε μικρό καβγαδάκι με το σύντροφό του, τον βιώνει σαν οριστικό χωρισμό, νιώθει ότι ήρθε η συντέλεια του κόσμου και κλαιει και οδύρεται. Η πιο συχνή αιτία των καβγάδων είναι όταν νιώθει ότι ο σύντροφός του αδιαφορεί και τον παραμελεί. Τότε γίνεται πραγματικά δυστυχισμένος και προκαλεί δραματικούς καβγάδες. Αρκετές στιγμές μπορεί να μεγαλοποιήσει μία κουβέντα που του είχατε πει, να την καταλάβει εντελώς διαφορετικά και να πιαστεί από αυτό και να ξεσπάσει. Είναι πολύ σύνηθες ο Ιχθύς να παρερμηνεύει τα λόγια και τις αντιδράσεις γύρω του. Αν θέλεις να τα ξαναβρείς μαζί του μετά από έναν καβγά, αρκεί να ανοίξεις την αγκαλιά σου και να του πεις πόσο πολύ τον αγαπάς…αμέσως υποχωρεί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...   Τα Ζώδια με... άλλη ματιά... - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι Μαρ 06, 2012 11:21 am

ΖΩΔΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ

Παρθένος (24/08-22/09)



Απαιτητική Φιλία

Αν καταφέρεις να κρατήσεις μακροχρόνια φιλία με Παρθένο, μπράβο σου! Πέρασες όλα τα τεστ και τις αναλύσεις που οφείλει να κάνει ένας Παρθένος για να σε ορίσει φίλο του. Δεύτερο μπράβο, γιατί αντέχεις όλες του τις ιδιοτροπίες, τις ανασφάλειες, την εμμονή του με την τελειότητα και την γκρίνια του. Αλλά κυρίως συγχαρητήρια που ανέχεσαι την εκνευριστική κριτική του σε ότι κι αν κάνεις, πράγμα που εκείνος δεν πρόκειται ποτέ να ανεχθεί από σένα! Τα Παρθενάκια όμως είναι οι καλύτεροι φίλοι όταν πρόκειται για οποιαδήποτε εξυπηρέτηση. Θα τρέξουν για σένα, θα φροντίσουν να σε καθοδηγήσουν με τον καλύτερο τρόπο και δεν πρόκειται ποτέ να ξεχάσουν τα γενέθλια ή τη γιορτή σου. Ρώτησέ τον πώς να πας σε ένα μέρος που σίγουρα γνωρίζει και προκειμένου να σε βοηθήσει, θα σου αναφέρει και το τελευταίο φανάρι ή περίπτερο που πρόκειται να συναντήσεις. Στην κυριολεξία μπορούν να γίνουν υπηρέτες σου στο όνομα της φιλίας σας.



Ατάκα : «Εξυπηρέτηση; Το ρωτάς; Θα κάνω ό,τι θες αγαπητέ μου, αφού πρώτα τελειώσω την γενική καθαριότητα στο σπίτι. Στις 10:17 ακριβώς, θα είμαι εκεί.»

Αδελφές ψυχές : Ταύρος, Αιγόκερως

Καλοί φίλοι : Καρκίνος, Σκορπιός

Καρμική σχέση : Ιχθύς

Από μακριά και αγαπημένοι : Δίδυμοι, Τοξότης

Όχι κι άσχημα : Λέων, Παρθένος, Κριός, Ζυγός, Υδροχόος


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
 
Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Μαύροι κύκλοι στα μάτια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ladies Forum :: ΩΡΑ ΓΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ :: Όσα φέρνει ο Άνεμος...-
Μετάβαση σε: