Ladies Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ladies Forum

Eνα φόρουμ, μια παρέα... γένους Θηλυκού!
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Πες οτι θες #3
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό didumomama Κυρ Ιαν 13, 2013 11:51 pm

» Παιχνιδι με 3 λεξεις
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Μια Φορά κι Έναν Καιρό...
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Πες ό,τι θες #2
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Nena Παρ Δεκ 14, 2012 7:12 am

» Μιλαμε για Ροκ (και ποπ)...η συνεχεια
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Despina Δευ Δεκ 10, 2012 1:06 pm

» Δοκιμασμένες συνταγες
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Despina Σαβ Δεκ 08, 2012 1:29 pm

» Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:46 am

» Τι θα φαμε σημερα?
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:20 am

» Το ερωτηματολόγιο του Προυστ - θα απαντήσετε?
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Elena30 Κυρ Δεκ 02, 2012 11:41 am

» Πρωτότυπα δωράκια,τούρτες από πανες.
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 5:54 am

» Ηρθα και εγω..
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 4:18 am

» μια πρωτη γνωριμια!!!
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Παρ Νοε 30, 2012 7:50 am

» Ότι αγγίζεις, είναι η Ψυχή μου...
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 5:24 am

» Γλυκά με ζαχαρόπαστα by Μίνα
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 4:54 am

» Αγαπημένες ταινίες
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Nena Παρ Νοε 30, 2012 3:17 am

» Η μέρα που μόλις έφυγε μου έμαθε οτι...
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 3:16 am

» Δωρεάν πάνες σε 16.000 οικογενειες
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Νοε 29, 2012 11:27 pm

» Χριστούγεννα 2012
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Πεμ Νοε 29, 2012 11:13 pm

» Ξυλόσομπα ναι η οχι
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 1:09 pm

» Ειδησεογραφικό δελτίο ημέρας
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Νοε 29, 2012 10:37 am

» Ανέκδοτα....
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Μυρτώ Πεμ Νοε 29, 2012 6:11 am

» Καλώς ήρθατε
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 5:47 am

» Το όνειρο που είδα σήμερα...
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 4:51 am

» Χαριστικα Παζαρια-Αλληλεγγυο εμποριο-Τραπεζες χρονου κ.α.
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Μάης 10, 2012 7:05 am

» Η εικονα της ημέρας
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Μάης 10, 2012 12:27 am

» Οχι που θα γλιτώνατε!!!!!!!
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Δευ Απρ 30, 2012 4:57 am

» Τα παιδιά σας τρώνε σαλάτα?
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό ninaki Κυρ Απρ 22, 2012 12:30 am

» Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΓΓΕΛΟΥΔΙΟΥ ΜΟΥ!!
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Σαβ Απρ 21, 2012 2:14 am

» ΤΣΑ!!ηρθα και εγω!!
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:32 pm

» κοψιμο πανας.
Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:30 pm


 

 Μαύροι κύκλοι στα μάτια

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μαύροι κύκλοι στα μάτια    Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeΣαβ Φεβ 25, 2012 2:41 am

Το πιο συνηθισμένο πρόβλημα των σημερινών εργαζόμενων γυναικών είναι οι αντιαισθητικοί κύκλοι κάτω από τα μάτια. Οι πολλές ώρες στον υπολογιστή , η υπερβολική κούραση των ματιών με το διάβασμα καθώς και οι περιορισμένες ώρες ύπνου είναι οι αιτίες που προκαλούν αυτό το πρόβλημα. Πολλές από εμάς επίσης έχουν την φυσική προδιάθεση για μαύρους κύκλους.

Τρόποι αντιμετώπισης

1. Παίρνουμε ένα μεταλλικό κουταλάκι και το αφήνουμε κάτω από τρεχούμενο παγωμένο νερό για λίγη ώρα. Μετά τοποθετούμε το παγωμένο κουταλάκι στους μαύρους κύκλους για ένα λεπτό περίπου. Αυτό θα τους ξεφουσκώσει και θα τους απαλύνει. Το ίδιο μπορείτε να το κάνετε και με παγάκια , εάν το αντέχετε.

2. Η πιο γνωστή μέθοδος για σπιτική αντιμετώπιση των μαύρων κύκλων είναι το αγγούρι. Πάρτε δύο λεπτές φέτες αγγούρι και απλώστε τις στα μάτια σας σαν κομπρέσα για μερικά λεπτά. Σίγουρα τα μάτια σας θα φαίνονται πιο ξεκούραστα!

3. Ευεργετικές ιδιότητες για τους μαύρους κύκλους έχει επίσης και το μαύρο τσάι! Πάρτε 2 φακελάκια μαύρο τσάι (το οποίο μπορείτε να προμηθευτείτε σε οποιοδήποτε σούπερ μάρκετ) και αφήστε τα να μουλιάσουν σε κρύο νερό για μερικά λεπτά. Τοποθετήστε τα φακελάκια στα μάτια σας για δέκα λεπτά περίπου. Το μαύρο τσάι βοηθά στο να καταπολεμήσετε το πρήξιμο που προέρχεται από την κατακράτηση υγρών στην περιοχή.

4. Εάν το πρόβλημα με τους μαύρους κύκλους επιμένει , τότε περιορίστε το αλάτι στο φαγητό σας. Το αλάτι βοηθά στην παρακράτηση υγρών από τον οργανισμό γενικότερα. Έτσι εάν ο οργανισμός σας έχει την τάση να παρακρατεί υγρά, τα αλμυρά για εσάς πρέπει να μειωθούν στο ελάχιστο!

5. Τέλος, φροντίστε να έχετε ένα ανατομικό μαξιλάρι που θα σας δίνει τη σωστή θέση στο κεφάλι και τον αυχένα και να κοιμάστε αρκετά , τουλάχιστον για 6 - 7 ώρες ημερησίως. Μάθετε να ξεκουράζεστε.Αφιερώνετε το σωστό χρόνο στη ξεκούραση σας και διατηρήστε ένα πρόσωπο χωρίς μαύρους κύκλους και φουσκωμένα μάτια!

Πηγή : ygeia.pblogs.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NeNaKi
Χαμηλών τόνων



Αριθμός μηνυμάτων : 247

Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύροι κύκλοι στα μάτια    Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeΣαβ Φεβ 25, 2012 2:37 pm

Εγώ είμαι στο νο 5 δυστυχώς Νατασσάκι.
Εδώ και ένα χρόνο έχω θέμα μέγα.... δεν ξενυχτάω γιατί έχω αϋπνίες ή ξεχνιέμαι στο Pc, αλλά γιατί δεν ξεκουράζομαι και δεν μπορώ να κοιμηθώ.
Μάλλον έχω θέμα ανατομικό, δεν ξέρω. Δεν κοιμάμαι καλά, ξυπνάω αρκετές φορές στη διάρκεια του ύπνου με πονάκια στον αυχένα κυρίως και στην πλάτη, ενώ παλαιότερα όταν έμενα μόνη μου και το στρώμα μου τα είχε φάει τα ψωμιά του, πονούσα ολόκληρη και στο σώμα. Γενικά, τα τελευταία χρόνια έχω μια ευαισθησία με την ανατομία του σώματος μου. Ακόμα και στις διακοπές μας, όταν παίρνουμε να κλείσουμε δωμάτιο σε ξενοδοχείο, η πρώτη μου κουβέντα είναι για την ποιότητα του στρώματος και γενικότερα του κρεβατιού. Έχω τύχει αρκετά ξενοδοχεία που τα στρώματα τους ήταν απαράδεκτα και το αποτέλεσμα ήταν να λαγοκοιμάμαι και να στριφογυρίζω απο τους πόνους όλο το βράδυ και το πρωι να είμαι κομμάτια. Το σώμα και ο αυχένας μου, έχουν γίνει πολύ ευαίσθητα τελευταία.
Πριν δύο μήνες αγόρασα και καλά ανατομικό μαξιλάρι.. βοήθησε, αλλά όχι όσο θα ήθελα. Τώρα μετά την άνοιξη θα πάρουμε καινούριο στρώμα και το ψάχνουμε απο τώρα... με μπερδεύει η διαφορά ανατομικού με ορθοπεδικό, μου έχουν πεί ότι δεν είναι το ίδιο. Αν ψάχνοντας στο ίντερνετ βρείς τίποτα σχετικό, θα με ευχαριστούσε να το βάλεις σε ένα θεματάκι Smile

Τρέμω τα μαλακά ως μέτρια στρώματα και λατρεύω τα σκληρά σαν σανίδες, αν δω τα σκούρα ξαπλώνω στο χαλί και ανακουφίζομαι.
Τι σχέση έχουν όλα αυτά με τους μαύρους κύκλους και τα πρησμένα μάτια? Τον τελευταίο αυτό χρόνο που υποφέρω, έχω αποκτήσει και απο τα δυο, για πρώτη φορά στη ζωή μου και πριν ένα μήνα το πρόσεξε και ο άντρας μου...
Δεν νιώθω ότι ξεκουράζομαι, έχω πολύ καιρο να κοιμηθώ καλά... δυστυχώς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blackrose
Χαμηλών τόνων
blackrose


Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ηλικία : 39

Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύροι κύκλοι στα μάτια    Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeΔευ Φεβ 27, 2012 5:30 am

Koριτσια εγω μαυρους κυκλους δεν ειχα αλλα σε αυτην τη εγκυμοσυνη εκαναν την εμφανιση τους σε ενα βαθμο.....βαζω και απο κανενα αγγουρακι και κρεμουλα,αλλα μαλλον ειναι ορμονικο ,οποτε ελπιζω να φυγουν μετα!Βασικα ειναι μερες που ειναι πιο εντονοι και μερες που ειναι πολυ πιο αχνοι... Αυτο με το αλατι δεν το ηξερα,οτι συμβαλλει στη δημιουργια τους! scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μυρτώ
Χαμηλών τόνων
Μυρτώ


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ηλικία : 45
Τόπος : Νυρεμβέργη

Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύροι κύκλοι στα μάτια    Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeΤετ Μαρ 21, 2012 4:31 am

NeNaKi έγραψε:
Εγώ είμαι στο νο 5 δυστυχώς Νατασσάκι.
Εδώ και ένα χρόνο έχω θέμα μέγα.... δεν ξενυχτάω γιατί έχω αϋπνίες ή ξεχνιέμαι στο Pc, αλλά γιατί δεν ξεκουράζομαι και δεν μπορώ να κοιμηθώ.
Μάλλον έχω θέμα ανατομικό, δεν ξέρω. Δεν κοιμάμαι καλά, ξυπνάω αρκετές φορές στη διάρκεια του ύπνου με πονάκια στον αυχένα κυρίως και στην πλάτη, ενώ παλαιότερα όταν έμενα μόνη μου και το στρώμα μου τα είχε φάει τα ψωμιά του, πονούσα ολόκληρη και στο σώμα. Γενικά, τα τελευταία χρόνια έχω μια ευαισθησία με την ανατομία του σώματος μου. Ακόμα και στις διακοπές μας, όταν παίρνουμε να κλείσουμε δωμάτιο σε ξενοδοχείο, η πρώτη μου κουβέντα είναι για την ποιότητα του στρώματος και γενικότερα του κρεβατιού. Έχω τύχει αρκετά ξενοδοχεία που τα στρώματα τους ήταν απαράδεκτα και το αποτέλεσμα ήταν να λαγοκοιμάμαι και να στριφογυρίζω απο τους πόνους όλο το βράδυ και το πρωι να είμαι κομμάτια. Το σώμα και ο αυχένας μου, έχουν γίνει πολύ ευαίσθητα τελευταία.
Πριν δύο μήνες αγόρασα και καλά ανατομικό μαξιλάρι.. βοήθησε, αλλά όχι όσο θα ήθελα. Τώρα μετά την άνοιξη θα πάρουμε καινούριο στρώμα και το ψάχνουμε απο τώρα... με μπερδεύει η διαφορά ανατομικού με ορθοπεδικό, μου έχουν πεί ότι δεν είναι το ίδιο. Αν ψάχνοντας στο ίντερνετ βρείς τίποτα σχετικό, θα με ευχαριστούσε να το βάλεις σε ένα θεματάκι Smile

Τρέμω τα μαλακά ως μέτρια στρώματα και λατρεύω τα σκληρά σαν σανίδες, αν δω τα σκούρα ξαπλώνω στο χαλί και ανακουφίζομαι.
Τι σχέση έχουν όλα αυτά με τους μαύρους κύκλους και τα πρησμένα μάτια? Τον τελευταίο αυτό χρόνο που υποφέρω, έχω αποκτήσει και απο τα δυο, για πρώτη φορά στη ζωή μου και πριν ένα μήνα το πρόσεξε και ο άντρας μου...
Δεν νιώθω ότι ξεκουράζομαι, έχω πολύ καιρο να κοιμηθώ καλά... δυστυχώς!

Νενάκι εγώ απλά θα ήθελα να σε ρωτήσω αν γυμνάζεσαι καθόλου. Κυρίως αν κάνεις σωστές ασκήσεις για την πλάτη. Επιμένω στο σωστές διότι διαφορετικά θα αποκτήσεις μεγαλύτερο πρόβλημα με τη λανθασμένη γυμναστική... Και όταν λέω γυμναστική δεν εννοώ πρωταθλητισμό! Απλά ασκήσεις για ενδυνάμωση πλάτης, ωμοπλάτης και στέρνου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NeNaKi
Χαμηλών τόνων



Αριθμός μηνυμάτων : 247

Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύροι κύκλοι στα μάτια    Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeΔευ Μαρ 26, 2012 4:32 am

Μυρτώ έγραψε:
Νενάκι εγώ απλά θα ήθελα να σε ρωτήσω αν γυμνάζεσαι καθόλου. Κυρίως αν κάνεις σωστές ασκήσεις για την πλάτη. Επιμένω στο σωστές διότι διαφορετικά θα αποκτήσεις μεγαλύτερο πρόβλημα με τη λανθασμένη γυμναστική... Και όταν λέω γυμναστική δεν εννοώ πρωταθλητισμό! Απλά ασκήσεις για ενδυνάμωση πλάτης, ωμοπλάτης και στέρνου...


Μυρτώ μου, συμπάθαμε μα τώρα είδα την απάντηση σου κοπέλα μου Embarassed Smile

Απο γυμναστήριο άλλο τίποτα! Είμαι τύπος της γυμναστικής... κάποτε πολύ, πλέον αρκετά! Εκτός απο το τελευταίο τρίμηνο που απείχα λόγω κολλημάτων, γυμνάζομαι 4 φορές την εβδομάδα και στις 2 Απρίλη ξεκινώ και πάλι εντατικά.
Η εκγύμναση μου είναι μέτριας εντάσεως, γιατί όπως είπες με ενδιαφέρει η φυσική μου κατάσταση και όχι να κατέβω στους Ολυμπιακούς χαχα και επειδή τα όργανα είναι υδραυλικής αντίστασης και σχεδιασμένα ώστε να μην επιτρέπουν λανθασμένη στάση στο σώμα-αν δεν έχεις την σωστή θέση δεν μπορείς και να γυμναστείς, δεν μου αφήνουν περιθώρια για να σκέφτομαι αυτήν την αιτία για το πρόβλημα μου.

Μάλλον φταίει ο ύπνος μου Μυρτάκι... η στάση του κεφαλιού μου σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα.. το μαξιλάρι φταίει σίγουρα και δεν έχω βρεί ακόμα το κατάλληλο και μάλλον οδηγούμαι στο ν' αλλάξω και το στρώμα.
Εκεί έχω το πρόβλημα, γιατί το νιώθω ότι πολλές φορές στριφογυρίζω στον ύπνο μου, άλλες πάλι ξυπνάω κουρασμένη λες και έσκαβα όλο το βράδυ και τις περισσότερες σηκώνομαι απο πόνο στον αυχένα, ο οποίος και συνεχίζει για αρκετές ώρες μετά με το κλασικό βάρος και στους ώμους.
Μάλιστα, πριν ένα μήνα περίπου που πήγαμε στο Διδυμότειχο για την εγχείριση του πατέρα μου και εκεί μείναμε σε ένα καλό ξενοδοχείο που τα κρεβάτια του ήταν θεόσκληρα.. σανίδες όμως.... Το τι ύπνους έκαναααααα... απα πααααα, βάλσαμο! Το ‘υχαριστήθηκε το κοκαλάκι μου βρε, είχα καιρό να κοιμηθώ τόσο καλά! Άρα μάλλον είναι θέμα στρώματος και ανατομίας του σώματος μου... γι' αυτό λέμε να αλλάξουμε το στρώμα μας το καλοκαίρι.
Ο ύπνος είναι απο τα βασικότερα για την επιβίωση μας, κατά τη διάρκειά του διορθώνονται όλες οι φθορές που έχει ο υποστεί ο οργανισμός και το δέρμα μας κατά τη διάρκεια της ημέρας και άρα πρέπει να γίνεται σωστά! Αν δεν κοιμάσαι καλά, δεν είσαι και καλά όλη την επόμενη μέρα, φαίνεσαι κουρασμένος, νιώθεις άρρωστος και αποκτάς και μαύρους κύκλους.

Θα δω.. ας δοκιμάσω να αλλάξω στρώμα και μαξιλάρι και αν δεν γίνει και πάλι κάτι θα αναγκαστώ να επισπευτώ γιατρό.... είμαι πολύ νέα ακόμα για να ασχολούμαι με αυχενικά σύνδρομα... πρέπει να το προλάβω!

Σ' ευχαριστώ καλό μου κορίτσι για το ενδιαφέρον και την απάντηση σου Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μυρτώ
Χαμηλών τόνων
Μυρτώ


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ηλικία : 45
Τόπος : Νυρεμβέργη

Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύροι κύκλοι στα μάτια    Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeΔευ Μαρ 26, 2012 4:52 am

NeNaKi έγραψε:
Μυρτώ έγραψε:
Νενάκι εγώ απλά θα ήθελα να σε ρωτήσω αν γυμνάζεσαι καθόλου. Κυρίως αν κάνεις σωστές ασκήσεις για την πλάτη. Επιμένω στο σωστές διότι διαφορετικά θα αποκτήσεις μεγαλύτερο πρόβλημα με τη λανθασμένη γυμναστική... Και όταν λέω γυμναστική δεν εννοώ πρωταθλητισμό! Απλά ασκήσεις για ενδυνάμωση πλάτης, ωμοπλάτης και στέρνου...


Μυρτώ μου, συμπάθαμε μα τώρα είδα την απάντηση σου κοπέλα μου Embarassed Smile

Απο γυμναστήριο άλλο τίποτα! Είμαι τύπος της γυμναστικής... κάποτε πολύ, πλέον αρκετά! Εκτός απο το τελευταίο τρίμηνο που απείχα λόγω κολλημάτων, γυμνάζομαι 4 φορές την εβδομάδα και στις 2 Απρίλη ξεκινώ και πάλι εντατικά.
Η εκγύμναση μου είναι μέτριας εντάσεως, γιατί όπως είπες με ενδιαφέρει η φυσική μου κατάσταση και όχι να κατέβω στους Ολυμπιακούς χαχα και επειδή τα όργανα είναι υδραυλικής αντίστασης και σχεδιασμένα ώστε να μην επιτρέπουν λανθασμένη στάση στο σώμα-αν δεν έχεις την σωστή θέση δεν μπορείς και να γυμναστείς, δεν μου αφήνουν περιθώρια για να σκέφτομαι αυτήν την αιτία για το πρόβλημα μου.

Μάλλον φταίει ο ύπνος μου Μυρτάκι... η στάση του κεφαλιού μου σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα.. το μαξιλάρι φταίει σίγουρα και δεν έχω βρεί ακόμα το κατάλληλο και μάλλον οδηγούμαι στο ν' αλλάξω και το στρώμα.
Εκεί έχω το πρόβλημα, γιατί το νιώθω ότι πολλές φορές στριφογυρίζω στον ύπνο μου, άλλες πάλι ξυπνάω κουρασμένη λες και έσκαβα όλο το βράδυ και τις περισσότερες σηκώνομαι απο πόνο στον αυχένα, ο οποίος και συνεχίζει για αρκετές ώρες μετά με το κλασικό βάρος και στους ώμους.
Μάλιστα, πριν ένα μήνα περίπου που πήγαμε στο Διδυμότειχο για την εγχείριση του πατέρα μου και εκεί μείναμε σε ένα καλό ξενοδοχείο που τα κρεβάτια του ήταν θεόσκληρα.. σανίδες όμως.... Το τι ύπνους έκαναααααα... απα πααααα, βάλσαμο! Το ‘υχαριστήθηκε το κοκαλάκι μου βρε, είχα καιρό να κοιμηθώ τόσο καλά! Άρα μάλλον είναι θέμα στρώματος και ανατομίας του σώματος μου... γι' αυτό λέμε να αλλάξουμε το στρώμα μας το καλοκαίρι.
Ο ύπνος είναι απο τα βασικότερα για την επιβίωση μας, κατά τη διάρκειά του διορθώνονται όλες οι φθορές που έχει ο υποστεί ο οργανισμός και το δέρμα μας κατά τη διάρκεια της ημέρας και άρα πρέπει να γίνεται σωστά! Αν δεν κοιμάσαι καλά, δεν είσαι και καλά όλη την επόμενη μέρα, φαίνεσαι κουρασμένος, νιώθεις άρρωστος και αποκτάς και μαύρους κύκλους.

Θα δω.. ας δοκιμάσω να αλλάξω στρώμα και μαξιλάρι και αν δεν γίνει και πάλι κάτι θα αναγκαστώ να επισπευτώ γιατρό.... είμαι πολύ νέα ακόμα για να ασχολούμαι με αυχενικά σύνδρομα... πρέπει να το προλάβω!

Σ' ευχαριστώ καλό μου κορίτσι για το ενδιαφέρον και την απάντηση σου Very Happy



Νενάκι χαίρομαι πολύ που ακούω πως είσαι του αθλητισμού Very Happy
Επίσης μπορώ να πω πως η επιχειρηματολογία σου με έπεισε πως είναι θέμα στρώματος και όχι σώματος Wink tongue
Έλπίζω να βρείτε κάτι καλό. Η μητέρα μου είχε πάρει πριν χρόνια ένα εξαιρετικό στρώμα παραγγελία. Αν θες τη ρωτάω από που το είχε πάρει να σου πω (αν υπάρχει και αυτό το μαγαζί πια...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NeNaKi
Χαμηλών τόνων



Αριθμός μηνυμάτων : 247

Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύροι κύκλοι στα μάτια    Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeΔευ Μαρ 26, 2012 8:23 am

Μυρτώ έγραψε:
Έλπίζω να βρείτε κάτι καλό. Η μητέρα μου είχε πάρει πριν χρόνια ένα εξαιρετικό στρώμα παραγγελία. Αν θες τη ρωτάω από που το είχε πάρει να σου πω (αν υπάρχει και αυτό το μαγαζί πια...)

Ναι, αν σου είναι εύκολο θα με διευκόλυνες να ρωτήσεις και να μου πείς... τουλάχιστον να ξέρω τη μάρκα και θα τα ψάξω τα υπόλοιπα Smile Θέλω να έχω επιλογές!
Ούτως ή άλλως θα κάνω καλή έρευνα αγοράς, γιατί το στρώμα θα κοστίσει αρκετά και λόγω του προβλήματος πρέπει να το ψάξω εξονυχιστικά... ευτυχώς έχω χρόνο Smile

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μυρτώ
Χαμηλών τόνων
Μυρτώ


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Ηλικία : 45
Τόπος : Νυρεμβέργη

Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαύροι κύκλοι στα μάτια    Μαύροι κύκλοι στα μάτια  Icon_minitimeΤετ Μαρ 28, 2012 4:17 am

NeNaKi έγραψε:
Μυρτώ έγραψε:
Έλπίζω να βρείτε κάτι καλό. Η μητέρα μου είχε πάρει πριν χρόνια ένα εξαιρετικό στρώμα παραγγελία. Αν θες τη ρωτάω από που το είχε πάρει να σου πω (αν υπάρχει και αυτό το μαγαζί πια...)

Ναι, αν σου είναι εύκολο θα με διευκόλυνες να ρωτήσεις και να μου πείς... τουλάχιστον να ξέρω τη μάρκα και θα τα ψάξω τα υπόλοιπα Smile Θέλω να έχω επιλογές!
Ούτως ή άλλως θα κάνω καλή έρευνα αγοράς, γιατί το στρώμα θα κοστίσει αρκετά και λόγω του προβλήματος πρέπει να το ψάξω εξονυχιστικά... ευτυχώς έχω χρόνο Smile


Δες τα μηνύματά σου.... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μαύροι κύκλοι στα μάτια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ladies Forum :: ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ & ΟΜΟΡΦΙΑΣ :: Μαλλιά και πρόσωπο-
Μετάβαση σε: