Ladies Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ladies Forum

Eνα φόρουμ, μια παρέα... γένους Θηλυκού!
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Πες οτι θες #3
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό didumomama Κυρ Ιαν 13, 2013 11:51 pm

» Παιχνιδι με 3 λεξεις
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Μια Φορά κι Έναν Καιρό...
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Πες ό,τι θες #2
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Nena Παρ Δεκ 14, 2012 7:12 am

» Μιλαμε για Ροκ (και ποπ)...η συνεχεια
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Despina Δευ Δεκ 10, 2012 1:06 pm

» Δοκιμασμένες συνταγες
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Despina Σαβ Δεκ 08, 2012 1:29 pm

» Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:46 am

» Τι θα φαμε σημερα?
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:20 am

» Το ερωτηματολόγιο του Προυστ - θα απαντήσετε?
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Elena30 Κυρ Δεκ 02, 2012 11:41 am

» Πρωτότυπα δωράκια,τούρτες από πανες.
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 5:54 am

» Ηρθα και εγω..
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 4:18 am

» μια πρωτη γνωριμια!!!
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Παρ Νοε 30, 2012 7:50 am

» Ότι αγγίζεις, είναι η Ψυχή μου...
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 5:24 am

» Γλυκά με ζαχαρόπαστα by Μίνα
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 4:54 am

» Αγαπημένες ταινίες
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Nena Παρ Νοε 30, 2012 3:17 am

» Η μέρα που μόλις έφυγε μου έμαθε οτι...
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 3:16 am

» Δωρεάν πάνες σε 16.000 οικογενειες
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Νοε 29, 2012 11:27 pm

» Χριστούγεννα 2012
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Πεμ Νοε 29, 2012 11:13 pm

» Ξυλόσομπα ναι η οχι
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 1:09 pm

» Ειδησεογραφικό δελτίο ημέρας
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Νοε 29, 2012 10:37 am

» Ανέκδοτα....
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Μυρτώ Πεμ Νοε 29, 2012 6:11 am

» Καλώς ήρθατε
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 5:47 am

» Το όνειρο που είδα σήμερα...
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 4:51 am

» Χαριστικα Παζαρια-Αλληλεγγυο εμποριο-Τραπεζες χρονου κ.α.
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Μάης 10, 2012 7:05 am

» Η εικονα της ημέρας
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Μάης 10, 2012 12:27 am

» Οχι που θα γλιτώνατε!!!!!!!
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Δευ Απρ 30, 2012 4:57 am

» Τα παιδιά σας τρώνε σαλάτα?
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό ninaki Κυρ Απρ 22, 2012 12:30 am

» Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΓΓΕΛΟΥΔΙΟΥ ΜΟΥ!!
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό Κατερίνα Σαβ Απρ 21, 2012 2:14 am

» ΤΣΑ!!ηρθα και εγω!!
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:32 pm

» κοψιμο πανας.
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:30 pm


 

 Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...

Πήγαινε κάτω 
+3
NeNaKi
Lou.Sou.
Κατερίνα
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 9:32 am

Κα Μυλωνά σας καλωσοριζουμε κι ευχαριστουμε πολυ
για τη πολυτιμη βοηθεια σας...










Οι συμβουλές των ειδικών μας είναι ενδεικτικές
και σε καμμια περίπτωση δεν γίνεται διάγνωση απο το ίντερνετ.
Πρίν κάνετε οτιδήποτε επικοινωνήστε και με τον δικό σας γιατρό.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Κατερίνα στις Σαβ Μαρ 03, 2012 6:20 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 9:47 am

Καλως ηρθατε και ευχαριστουμε εκ των προτερων για την βοηθεια σας! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NeNaKi
Χαμηλών τόνων



Αριθμός μηνυμάτων : 247

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 9:51 am

Κα Μυλωνά καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας... η παρουσία σας μας τιμά... σας ευχαριστούμε ιδιαίτερα! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 11:57 am

Σας καλοσοριζω κι εγω στο φορουμ μας.
Ευχαριστουμε για τον χρονο που θα διαθεσετε να απαντησετε στις όποιες απορίες μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natasa
Χαμηλών τόνων
natasa


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 45

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 1:34 am

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ
ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΤΟΣ
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 2:38 am

Καλημερα Κα Μυλωνα!..
να κανω την πρωτη ερωτηση λοιπον!!!!!!!
η μικρη μου ειναι 10 μηνων και τις τελευταιες μερες εχουν φουσκωσει και
ασπρισει τα ουλα της..εχει γκρινια πολυ και ποναει..
υπαρχει περιπτωση να μην το βγαλει ακομη δοντι και απλα να ειναι εξαρση?
τι μπορω να κανω για να την ανακουφισω? επισης επιτρεπεται
να της δινω το βραδυ λιγο ντεπονακι αυτον τον καιρο που ποναει τοσο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
natasa
Χαμηλών τόνων
natasa


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 45

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 3:08 am

Κατερίνα έγραψε:
Καλημερα Κα Μυλωνα!..
να κανω την πρωτη ερωτηση λοιπον!!!!!!!
η μικρη μου ειναι 10 μηνων και τις τελευταιες μερες εχουν φουσκωσει και
ασπρισει τα ουλα της..εχει γκρινια πολυ και ποναει..
υπαρχει περιπτωση να μην το βγαλει ακομη δοντι και απλα να ειναι εξαρση?
τι μπορω να κανω για να την ανακουφισω? επισης επιτρεπεται
να της δινω το βραδυ λιγο ντεπονακι αυτον τον καιρο που ποναει τοσο?


ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κα ΚΑΤΕΡΙΝΑ!
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΕ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΣ
ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ.
ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΙΔΙΑΣ ΗΛΙΚΙΑΣ Π.Χ. 10 ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΝΟΥ.
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΤΟΥ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΝΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ
ΓΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ 1ΜΗΝΑ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣΑΖ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΣΤΑ ΠΡΙΣΜΕΝΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ!
ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΥΠΟΘΕΤΟ ΝΤΟΛΑΛ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΟ (ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΥΠΟΘΕΤΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΒΟΛΙΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 3:15 am

natasa έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:
Καλημερα Κα Μυλωνα!..
να κανω την πρωτη ερωτηση λοιπον!!!!!!!
η μικρη μου ειναι 10 μηνων και τις τελευταιες μερες εχουν φουσκωσει και
ασπρισει τα ουλα της..εχει γκρινια πολυ και ποναει..
υπαρχει περιπτωση να μην το βγαλει ακομη δοντι και απλα να ειναι εξαρση?
τι μπορω να κανω για να την ανακουφισω? επισης επιτρεπεται
να της δινω το βραδυ λιγο ντεπονακι αυτον τον καιρο που ποναει τοσο?


ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κα ΚΑΤΕΡΙΝΑ!
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΕ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΒΓΟΥΝΕ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΣ
ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ.
ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΙΔΙΑΣ ΗΛΙΚΙΑΣ Π.Χ. 10 ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΝΟΥ.
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΤΟΥ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΝΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ
ΓΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ 1ΜΗΝΑ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣΑΖ ΜΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΣΤΑ ΠΡΙΣΜΕΝΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ!
ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΥΠΟΘΕΤΟ ΝΤΟΛΑΛ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΟ (ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΥΠΟΘΕΤΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΒΟΛΙΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ)


ευχαριστω παρα πολυ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
natasa
Χαμηλών τόνων
natasa


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 45

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΔευ Μαρ 05, 2012 1:33 am

ΤΑ 6 ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΣΤΟΜΑΤΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Despina
Χαμηλών τόνων
Despina


Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 49
Τόπος : Κομοτηνή

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΔευ Μαρ 05, 2012 4:09 am

Κα Μυλωνά θα ήθελα και εγώ να σας κάνω μία ερώτηση.
Η κόρη μου είναι σχεδόν 7 ετών. Όπως είναι φυσικό έχει βγάλει και συνεχίζει να βγάζει τα νεογιλά δόντια και να φυτρώνουν καινούργια. Έχουν ήδη φυτρώσει και οι εξαρίτες και με απασχολεί το γεγονός ότι τα δόντια δεν βγαίνουν ίσια. Π.χ. ο πάνω αριστερά κόπτης της φυτρώνει πιο ψηλά από τα άλλα δόντια και όχι στην ίδια ευθεία και επίσης έτσι όπως φυτρώνει φαίνεται να μην αφήνει χώρο για τον δεξί που ακόμα δεν έχει φυτρώσει.
Καταλαβαίνω ότι η σιαγόνα της θα μεγαλώσει αλλά θα διορθωθούν αυτά που βγαίνουν στραβά μέχρι τότε;
Σε ποια ηλικία φαίνεται ότι τα παιδιά έχουν στραβά δόντια και χρειάζονται πλέον ορθοδοντικό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natasa
Χαμηλών τόνων
natasa


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 45

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΔευ Μαρ 05, 2012 6:01 am

Despina έγραψε:
Κα Μυλωνά θα ήθελα και εγώ να σας κάνω μία ερώτηση.
Η κόρη μου είναι σχεδόν 7 ετών. Όπως είναι φυσικό έχει βγάλει και συνεχίζει να βγάζει τα νεογιλά δόντια και να φυτρώνουν καινούργια. Έχουν ήδη φυτρώσει και οι εξαρίτες και με απασχολεί το γεγονός ότι τα δόντια δεν βγαίνουν ίσια. Π.χ. ο πάνω αριστερά κόπτης της φυτρώνει πιο ψηλά από τα άλλα δόντια και όχι στην ίδια ευθεία και επίσης έτσι όπως φυτρώνει φαίνεται να μην αφήνει χώρο για τον δεξί που ακόμα δεν έχει φυτρώσει.
Καταλαβαίνω ότι η σιαγόνα της θα μεγαλώσει αλλά θα διορθωθούν αυτά που βγαίνουν στραβά μέχρι τότε;
Σε ποια ηλικία φαίνεται ότι τα παιδιά έχουν στραβά δόντια και χρειάζονται πλέον ορθοδοντικό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας. Very Happy


ΛΙΓΟ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ!!!
ΒΑΣΗ ΗΛΙΚΙΑΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΠΟ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗ!
ΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΑ 20 ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΙΑ!
ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΝΑ ΑΝΑΤΕΛΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ 2 ΚΑΤΩ ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΑΝΩ ΤΟΜΕΙΣ, ΑΛΛΑ Ο ΕΝΑΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΡΑΒΑ!
ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΟΡΘΟΔΟΝΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ! ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ, Ο,ΤΙ ΟΔΟΝΤΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ!
Η ΙΔΑΝΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑ ΣΙΔΕΡΑΚΙΑ (ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ) ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ 9 ΧΡΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΚΤΟΣ ΦΡΑΓΜΟΣ (ΔΗΛ. ΝΕΟΓΙΛΑ Κ ΜΟΝΙΜΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΑΖΙ)
ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΕΙ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ (ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ) ΣΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΧΡΟΝΟ,.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΤετ Μαρ 07, 2012 7:47 am

natasa έγραψε:
ΤΑ 6 ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΣΤΟΜΑΤΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Χρησιμο, ευχαριστουμε!
Το λαθος με το βουρτσισμα το κανω,και το κανω και στα παιδια μου. Rolling Eyes
Εχω μια ερωτηση και εγω.
Στην τελευταια ετησια επισκεψη στην οδοντιατρο μου ρωτησα ποτε θα επρεπε να κανουν τον πρωτο ελεγχο στα δοντια τους τα παιδια μου,μου ειπε οτι μετα τα 2,5 ετη καλο θα ηταν να κανουν μια τυπικη επισκεψη στον οδοντιατρο. Εσεις τι λετε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natasa
Χαμηλών τόνων
natasa


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 45

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 08, 2012 3:11 am

[quote="Lou.Sou."]
natasa έγραψε:
ΤΑ 6 ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΣΤΟΜΑΤΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Χρησιμο, ευχαριστουμε!
Το λαθος με το βουρτσισμα το κανω,και το κανω και στα παιδια μου. Rolling Eyes
Εχω μια ερωτηση και εγω.
Στην τελευταια ετησια επισκεψη στην οδοντιατρο μου ρωτησα ποτε θα επρεπε να κανουν τον πρωτο ελεγχο στα δοντια τους τα παιδια μου,μου ειπε οτι μετα τα 2,5 ετη καλο θα ηταν να κανουν μια τυπικη επισκεψη στον οδοντιατρο. Εσεις τι λετε?
[/quote



ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κα ΛΙΤΣΑ!
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΣΑΣ!
ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΤΥΠΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΟΙΚΙΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ
ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΟΥ!
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟΝ "ΜΠΑΜΠΟΥΛΑ" ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ!
ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΕΝΑΝ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ!
ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΗΛΙΚΙΑ ΗΤΑΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΚΗ! ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΕ ΔΙΝΟΥΝ ΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ! ΓΙ ΆΥΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mamamatina
Χαμηλών τόνων
mamamatina


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ηλικία : 43
Τόπος : Νίκαια

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 08, 2012 3:42 am

Καλησπέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω, όταν ένα παιδάκι πάει για πρώτη φορά σε παιδοδοντίατρο, κάνει καθαρισμό και φθορίωση μετά κάθε πότε πρέπει να επαναλαμβάνει την διαδικασία?
Επίσης, κάτι άσχετο με παιδάκια, για να βάλει κανείς ένα εμφύτευμα περίπου τί χρονικό διαστημα χρειάζεται από την στιγμή που θα ξεκινήσει η όλη διαδικασία μέχρι να τελειώσει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natasa
Χαμηλών τόνων
natasa


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 45

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 08, 2012 5:06 am

mamamatina έγραψε:
Καλησπέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω, όταν ένα παιδάκι πάει για πρώτη φορά σε παιδοδοντίατρο, κάνει καθαρισμό και φθορίωση μετά κάθε πότε πρέπει να επαναλαμβάνει την διαδικασία?
Επίσης, κάτι άσχετο με παιδάκια, για να βάλει κανείς ένα εμφύτευμα περίπου τί χρονικό διαστημα χρειάζεται από την στιγμή που θα ξεκινήσει η όλη διαδικασία μέχρι να τελειώσει?



ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΦΘΟΡΙΩΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ.
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΦΘΟΡΙΩΣΗ, ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΟΜΕΝΗ ΤΕΡΗΔΟΝΑ.
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ ΤΟΤΕ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ! ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΥΓΙΑ (ΠΕΤΡΑ)
ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ? ΕΝΑΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΡΚΕΙ ΚΑΘΕ ΕΞΑΜΗΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΗΦΘΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΕΜΦΥΤΕΥΜΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΧΑΜΕΝΟΥ ΔΟΝΤΙΟΥ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΣΤΟΣ!
ΕΝΑ ΕΜΦΥΤΕΥΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΥΛΙΚΟ, ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ 5 ΜΗΝΕΣ!
ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΑ ΡΟΛΟ! ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΙΟ ΔΟΝΤΙ ΕΙΝΑΙ (ΜΟΝΟΡΙΖΟ Ή ΠΟΛΥΡΙΖΟ) , ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΟΣΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΜΟΣΧΕΥΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΛΑ. ΟΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΟΝΔΡΙΚΟ ΠΟΣΟ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mamamatina
Χαμηλών τόνων
mamamatina


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ηλικία : 43
Τόπος : Νίκαια

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 08, 2012 5:16 am

natasa έγραψε:
mamamatina έγραψε:
Καλησπέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω, όταν ένα παιδάκι πάει για πρώτη φορά σε παιδοδοντίατρο, κάνει καθαρισμό και φθορίωση μετά κάθε πότε πρέπει να επαναλαμβάνει την διαδικασία?
Επίσης, κάτι άσχετο με παιδάκια, για να βάλει κανείς ένα εμφύτευμα περίπου τί χρονικό διαστημα χρειάζεται από την στιγμή που θα ξεκινήσει η όλη διαδικασία μέχρι να τελειώσει?



ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΦΘΟΡΙΩΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ.
ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΦΘΟΡΙΩΣΗ, ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΟΜΕΝΗ ΤΕΡΗΔΟΝΑ.
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΡΗΔΟΝΑ ΤΟΤΕ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ! ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΥΓΙΑ (ΠΕΤΡΑ)
ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ? ΕΝΑΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΡΚΕΙ ΚΑΘΕ ΕΞΑΜΗΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΛΗΦΘΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΕΜΦΥΤΕΥΜΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΧΑΜΕΝΟΥ ΔΟΝΤΙΟΥ! ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΣΤΟΣ!
ΕΝΑ ΕΜΦΥΤΕΥΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΥΛΙΚΟ, ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ 5 ΜΗΝΕΣ!
ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΑ ΡΟΛΟ! ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΙΟ ΔΟΝΤΙ ΕΙΝΑΙ (ΜΟΝΟΡΙΖΟ Ή ΠΟΛΥΡΙΖΟ) , ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΟΣΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΜΟΣΧΕΥΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΛΑ. ΟΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΟΝΔΡΙΚΟ ΠΟΣΟ!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Ρώτησα για τα παιδάκια γιατί πήγα την κόρη μου στα 3 σε κάποιο παιδοδοντιατρικό κέντρο γνωστο. Για αρχή. Μας είπαν συγχρητήρια για τα δόντια της. Δεν είχαν κάτι τρυπούλα για σφραγισμα πχ. και μας προγραμμάτισαν καθαρισμό και φθορίωση τα οποία και κάναμε. Αλλά είχα τις αμφιβολίες μου για το αν πραγματικά χρειαζόταν. Και επίσης αν, επειδή το ξεκινήσαμε θα πρέπει υποχρεωτικά να το συνεχίσουμε σε τακτα χρονικά διαστήματα. Τώρα θέλω να ξεκινήσω και τον γυιο μου και σκεφτόμουν να αλλάξουμε παιδοδοντίατρο. Επίσης, μήπως γνωρίζετε αν γίνονται κάποιες εργασίες όταν είναι απαραίτητες μέσω των ταμείων?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
natasa
Χαμηλών τόνων
natasa


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ηλικία : 45

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 08, 2012 6:47 am

[quote="mamamatina"][quote="natasa"]
mamamatina έγραψε:



Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Ρώτησα για τα παιδάκια γιατί πήγα την κόρη μου στα 3 σε κάποιο παιδοδοντιατρικό κέντρο γνωστο. Για αρχή. Μας είπαν συγχρητήρια για τα δόντια της. Δεν είχαν κάτι τρυπούλα για σφραγισμα πχ. και μας προγραμμάτισαν καθαρισμό και φθορίωση τα οποία και κάναμε. Αλλά είχα τις αμφιβολίες μου για το αν πραγματικά χρειαζόταν. Και επίσης αν, επειδή το ξεκινήσαμε θα πρέπει υποχρεωτικά να το συνεχίσουμε σε τακτα χρονικά διαστήματα. Τώρα θέλω να ξεκινήσω και τον γυιο μου και σκεφτόμουν να αλλάξουμε παιδοδοντίατρο. Επίσης, μήπως γνωρίζετε αν γίνονται κάποιες εργασίες όταν είναι απαραίτητες μέσω των ταμείων?

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΟΤΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΘΟΡΙΩΣΗ ΣΕ ΔΟΝΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΕΡΗΔΟΝΙΣΜΟ!
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΛΑ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΦΘΟΡΙΩΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ Η ΑΔΑΜΑΝΤΙΝΗ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ
ΠΕΡΙΤΤΟ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΒΟΥΡΤΣΙΖΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΑΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ Η ΦΘΟΡΙΩΣΗ ( ΚΑΙ ΤΟΝΙΖΩ
ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΦΘΟΡΙΩΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΤΕΡΗΔΟΝΙΖΟΝΤΑΙ!)
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΣΩ ΣΕ ΑΝΤΙΦΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΗ Η ΦΘΟΡΙΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΚΙΟΛΛΑΣ! ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΛΟΓΩ ΓΕΝΝΑΣ, ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΤΑΜΕΙΑ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΤΑΜΕΙΟ ΕΧΕΙΣ, ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...   Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε... Icon_minitimeΠεμ Μαρ 08, 2012 7:04 am

[quote="natasa"]
Lou.Sou. έγραψε:
natasa έγραψε:
ΤΑ 6 ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΣΤΟΜΑΤΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Χρησιμο, ευχαριστουμε!
Το λαθος με το βουρτσισμα το κανω,και το κανω και στα παιδια μου. Rolling Eyes
Εχω μια ερωτηση και εγω.
Στην τελευταια ετησια επισκεψη στην οδοντιατρο μου ρωτησα ποτε θα επρεπε να κανουν τον πρωτο ελεγχο στα δοντια τους τα παιδια μου,μου ειπε οτι μετα τα 2,5 ετη καλο θα ηταν να κανουν μια τυπικη επισκεψη στον οδοντιατρο. Εσεις τι λετε?
[/quote



ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κα ΛΙΤΣΑ!
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΣΑΣ!
ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΤΥΠΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΟΙΚΙΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ
ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΟΥ!
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟΝ "ΜΠΑΜΠΟΥΛΑ" ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ!
ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΕΝΑΝ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ!
ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΗΛΙΚΙΑ ΗΤΑΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΚΗ! ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΕ ΔΙΝΟΥΝ ΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ! ΓΙ ΆΥΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ!

Eυχαριστω για την απαντηση! Θα τον παω τον μικρο για ελεγχο. Και εγω θυμαμαι τον οδοντιατρο οταν ημουν παιδι με τρομο! Κλαιγοντας πηγαινα -κλαιγοντας εφευγα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Λογοθεραπεύτρια, Ειδικός Εκπαιδευτικών Διαδικασιών - Aπαντά σε οτι απορία έχετε...
» Πόσο άγχος έχετε; Κάντε το στρες τέστ!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ladies Forum :: ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ :: Νατάσα Μυλωνά, Χειρουργός Οδοντίατρος-
Μετάβαση σε: