Ladies Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ladies Forum

Eνα φόρουμ, μια παρέα... γένους Θηλυκού!
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Πες οτι θες #3
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό didumomama Κυρ Ιαν 13, 2013 11:51 pm

» Παιχνιδι με 3 λεξεις
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Μια Φορά κι Έναν Καιρό...
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Πες ό,τι θες #2
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Nena Παρ Δεκ 14, 2012 7:12 am

» Μιλαμε για Ροκ (και ποπ)...η συνεχεια
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Despina Δευ Δεκ 10, 2012 1:06 pm

» Δοκιμασμένες συνταγες
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Despina Σαβ Δεκ 08, 2012 1:29 pm

» Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:46 am

» Τι θα φαμε σημερα?
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:20 am

» Το ερωτηματολόγιο του Προυστ - θα απαντήσετε?
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Elena30 Κυρ Δεκ 02, 2012 11:41 am

» Πρωτότυπα δωράκια,τούρτες από πανες.
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 5:54 am

» Ηρθα και εγω..
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 4:18 am

» μια πρωτη γνωριμια!!!
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Παρ Νοε 30, 2012 7:50 am

» Ότι αγγίζεις, είναι η Ψυχή μου...
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 5:24 am

» Γλυκά με ζαχαρόπαστα by Μίνα
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 4:54 am

» Αγαπημένες ταινίες
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Nena Παρ Νοε 30, 2012 3:17 am

» Η μέρα που μόλις έφυγε μου έμαθε οτι...
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 3:16 am

» Δωρεάν πάνες σε 16.000 οικογενειες
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Νοε 29, 2012 11:27 pm

» Χριστούγεννα 2012
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Πεμ Νοε 29, 2012 11:13 pm

» Ξυλόσομπα ναι η οχι
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 1:09 pm

» Ειδησεογραφικό δελτίο ημέρας
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Νοε 29, 2012 10:37 am

» Ανέκδοτα....
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Μυρτώ Πεμ Νοε 29, 2012 6:11 am

» Καλώς ήρθατε
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 5:47 am

» Το όνειρο που είδα σήμερα...
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 4:51 am

» Χαριστικα Παζαρια-Αλληλεγγυο εμποριο-Τραπεζες χρονου κ.α.
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Μάης 10, 2012 7:05 am

» Η εικονα της ημέρας
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Μάης 10, 2012 12:27 am

» Οχι που θα γλιτώνατε!!!!!!!
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Δευ Απρ 30, 2012 4:57 am

» Τα παιδιά σας τρώνε σαλάτα?
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό ninaki Κυρ Απρ 22, 2012 12:30 am

» Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΓΓΕΛΟΥΔΙΟΥ ΜΟΥ!!
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό Κατερίνα Σαβ Απρ 21, 2012 2:14 am

» ΤΣΑ!!ηρθα και εγω!!
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:32 pm

» κοψιμο πανας.
χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:30 pm


 

 χρησιμα τιπ για τραυματισμους

Πήγαινε κάτω 
+3
Ευάκι
Nena
antonia32
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
antonia32
Χαμηλών τόνων



Αριθμός μηνυμάτων : 18
Τόπος : Πειραιας

χρησιμα τιπ για τραυματισμους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: χρησιμα τιπ για τραυματισμους   χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 8:07 am

δεν ειναι ευχαριστο θεμα το ξερω αλλα πιστευω ειναι χρησιμο! προσφατα μου στειλαν ενα μειλ που ελεγε οτι σε εγκαυματα να βαζουμε κρυο νερο αμεσως για να σταματαει ο βρασμος στο σημειο και μετα ασπραδι αβγου για να αναπλαθεται αμεσως το δερμα. πριν μια βδομαδα ο μικρος μου εκαψε το χερι του στο τζαμι απο το τζακι που πιανει 1,000 βαθμους θερμοκρασια. το παιδι υπεφερε. μεχρι ντεπον μου ειπε η παιδιατρος να του δωσω για να ηρεμησει ο πονος. με το ασπραδι αβγου ευτυχως δεν εκανε μεγαλες φουσκαλιτσες και το χερακι του τωρα μια βδομαδα μετα ειναι μια χαρα σαν να μην εγινε ποτε!

βαλτε και σεις τα δικα σας γιατροσοφια γτ κατι τετοια κοπλακια σωζουν καμια φορα!

Οπως επισης βοηθαει η κεραλοιφη στο συγκαμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://tonia32@gmail.com
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

χρησιμα τιπ για τραυματισμους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χρησιμα τιπ για τραυματισμους   χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 10:01 am

Το κλασικοτερο, που το έμαθα αφου εγινα μαμα, ειναι το βουτυρο στα χτυπήματα στο κεφάλι. Ουτε καρουμπαλο, ουτε μελανια, ούτε τίποτα! Θαυματουργο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ευάκι
Χαμηλών τόνων
Ευάκι


Αριθμός μηνυμάτων : 87

χρησιμα τιπ για τραυματισμους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χρησιμα τιπ για τραυματισμους   χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 10:13 am

Nena έγραψε:
Το κλασικοτερο, που το έμαθα αφου εγινα μαμα, ειναι το βουτυρο στα χτυπήματα στο κεφάλι. Ουτε καρουμπαλο, ουτε μελανια, ούτε τίποτα! Θαυματουργο!

βουτυρο ή βιταμ?(ειδες αμα δε κουτουλανε τα παιδια σου δε το κατεχεις το σπορ!) Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

χρησιμα τιπ για τραυματισμους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χρησιμα τιπ για τραυματισμους   χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 10:44 am

Πολυ καλο θεμα!
Καλα το βιταμ ηταν αποκαλυψη και για μενα What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mamamatina
Χαμηλών τόνων
mamamatina


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ηλικία : 43
Τόπος : Νίκαια

χρησιμα τιπ για τραυματισμους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χρησιμα τιπ για τραυματισμους   χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 11:50 am

Ναι, καλέ! Το βιτάμ δεν το ξέρετε? Κι εμένα μου έβαζε η γιαγιά μου μικρή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

χρησιμα τιπ για τραυματισμους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χρησιμα τιπ για τραυματισμους   χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 12:16 pm

το βιταμ ναι το ξερω.. οπως επισης κ σε ενα βαθυ κοψιμο
βαλτε καπνο απο το τσιγαρο. σταματαει το αιμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

χρησιμα τιπ για τραυματισμους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χρησιμα τιπ για τραυματισμους   χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 2:26 pm

Ευάκι έγραψε:
Nena έγραψε:
Το κλασικοτερο, που το έμαθα αφου εγινα μαμα, ειναι το βουτυρο στα χτυπήματα στο κεφάλι. Ουτε καρουμπαλο, ουτε μελανια, ούτε τίποτα! Θαυματουργο!

βουτυρο ή βιταμ?(ειδες αμα δε κουτουλανε τα παιδια σου δε το κατεχεις το σπορ!) Very Happy

Εγω βαζω ότι εχω. Αν εχω μαργαρινη, βαζω μαργαρινη, αν δεν εχω μαργαρινη, βαζω βουτυρο αγελαδινο. Μια φορα ειχα βάλει και προβειο tongue
Θα κάνω συγκριση των διαφορων βουτυρων και θα επανελθω με τα αποτελεσματα του πειράματος cyclops cyclops
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasia
Χαμηλών τόνων
nasia


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ηλικία : 45

χρησιμα τιπ για τραυματισμους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: χρησιμα τιπ για τραυματισμους   χρησιμα τιπ για τραυματισμους Icon_minitimeΤρι Μαρ 06, 2012 9:52 am

ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ?
ΛΙΓΟ ΜΑΚΑΒΡΙΟ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ ΑΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ, ΙΣΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ!
ΠΟΛΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΕΞΩ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ, ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ ΛΥΣΗ!
ΤΟΠΟΘΕΤΕΙΤΑΙ ΤΟΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΑΝΕΣΚΕΛΑ. ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΑΖΕΤΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΣΑΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΓΝΑΘΟ ΤΟΥ ΜΕΤΑΞΥ ΠΙΓΟΥΝΙ ΚΑΙ ΛΑΡΥΓΓΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΤΕ ΔΥΝΑΤΑ. ΜΕΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΑΣ ΧΕΡΙ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΣΠΡΩΧΝΕΤΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ!
ΚΑΘΩΣ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΕΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΠΟ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΤΡΑΥΜΑΤΙΑ.
ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΑ ΚΑΛΑ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
χρησιμα τιπ για τραυματισμους
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χρήσιμα site σχετικά με τον θηλασμό

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ladies Forum :: ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ & ΟΜΟΡΦΙΑΣ :: Μαλλιά και πρόσωπο-
Μετάβαση σε: