Ladies Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ladies Forum

Eνα φόρουμ, μια παρέα... γένους Θηλυκού!
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Πες οτι θες #3
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό didumomama Κυρ Ιαν 13, 2013 11:51 pm

» Παιχνιδι με 3 λεξεις
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Μια Φορά κι Έναν Καιρό...
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Πες ό,τι θες #2
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Nena Παρ Δεκ 14, 2012 7:12 am

» Μιλαμε για Ροκ (και ποπ)...η συνεχεια
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Despina Δευ Δεκ 10, 2012 1:06 pm

» Δοκιμασμένες συνταγες
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Despina Σαβ Δεκ 08, 2012 1:29 pm

» Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:46 am

» Τι θα φαμε σημερα?
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:20 am

» Το ερωτηματολόγιο του Προυστ - θα απαντήσετε?
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Elena30 Κυρ Δεκ 02, 2012 11:41 am

» Πρωτότυπα δωράκια,τούρτες από πανες.
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 5:54 am

» Ηρθα και εγω..
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 4:18 am

» μια πρωτη γνωριμια!!!
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Παρ Νοε 30, 2012 7:50 am

» Ότι αγγίζεις, είναι η Ψυχή μου...
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 5:24 am

» Γλυκά με ζαχαρόπαστα by Μίνα
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 4:54 am

» Αγαπημένες ταινίες
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Nena Παρ Νοε 30, 2012 3:17 am

» Η μέρα που μόλις έφυγε μου έμαθε οτι...
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 3:16 am

» Δωρεάν πάνες σε 16.000 οικογενειες
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Νοε 29, 2012 11:27 pm

» Χριστούγεννα 2012
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Πεμ Νοε 29, 2012 11:13 pm

» Ξυλόσομπα ναι η οχι
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 1:09 pm

» Ειδησεογραφικό δελτίο ημέρας
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Νοε 29, 2012 10:37 am

» Ανέκδοτα....
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Μυρτώ Πεμ Νοε 29, 2012 6:11 am

» Καλώς ήρθατε
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 5:47 am

» Το όνειρο που είδα σήμερα...
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 4:51 am

» Χαριστικα Παζαρια-Αλληλεγγυο εμποριο-Τραπεζες χρονου κ.α.
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Μάης 10, 2012 7:05 am

» Η εικονα της ημέρας
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Μάης 10, 2012 12:27 am

» Οχι που θα γλιτώνατε!!!!!!!
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Δευ Απρ 30, 2012 4:57 am

» Τα παιδιά σας τρώνε σαλάτα?
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό ninaki Κυρ Απρ 22, 2012 12:30 am

» Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΓΓΕΛΟΥΔΙΟΥ ΜΟΥ!!
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Σαβ Απρ 21, 2012 2:14 am

» ΤΣΑ!!ηρθα και εγω!!
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:32 pm

» κοψιμο πανας.
πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:30 pm


 

 πες οτι θες..

Πήγαινε κάτω 
+30
mamamatina
grammatiki
didumomama
Kalliopi
vassiliki
sasanath
elena_
Ευάκι
Despina
MariaM
florentiab
ninaki
viv_don
Μινα
marinaki <3 <3
sophie1989
menoulaki
barbie heli
blackrose
kouki
Nena
Lou.Sou.
andith
tatijana
Elena30
αθηνακι
NeNaKi
Νατάσα!
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Κατερίνα
34 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 5:47 am

Ναι βρε νατασα, τι εξετασεις ηταν αυτες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 5:50 am

Nena έγραψε:
Ναι βρε νατασα, τι εξετασεις ηταν αυτες?


Νένα είχα κάνει ορμονικό έλεγχο και ηταν ανεβασμένη η προλακτίνη στο 50 με όριο το 24!Εχθες έκανα μια προγεστερόνη η οποία είναι πολύ χαμηλή και επανάληψη την προλακτίνη η οποία έφτασε το 78 με όριο το 24!!!Μου είπε ο γυναικολόγος οτι υπάρχει πρόβλημα και να πάω άμεσα σε ενδοκρινολόγο!


Ματίνα ευχαριστώ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mamamatina
Χαμηλών τόνων
mamamatina


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ηλικία : 43
Τόπος : Νίκαια

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 5:53 am

Όταν πας στον ενδοκρινολόγο να μας πεις από τί μπορεί να προέρχεται και τί σημαίνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 6:00 am

mamamatina έγραψε:
Όταν πας στον ενδοκρινολόγο να μας πεις από τί μπορεί να προέρχεται και τί σημαίνει.


Ματίνα αυτο βρήκα από το iatronet.gr Υγεία

Υπερπρολακτιναιμία

Τα επίπεδα προλακτίνης είναι κανονικά υψηλά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και του θηλασμού. Τα αυξημένα επίπεδα προλακτίνης μπορεί να οφείλονται σε αδένωμα της υπόφυσης που εκκρίνει προλακτίνη ή από ένα αναστολέα της ντοπαμίνης (ορμόνη που αναστέλλει την έκκριση της προλακτίνης). Επίσης, μερικές φορές, αυξημένα επίπεδα προλακτίνης συνυπάρχουν με υποθυρεοειδισμό ή πολυκυστικές ωοθήκες. Είναι δύσκολη η διάγνωση της υπερπρολακτιναιμίας στους άνδρες, διότι η μείωση αντοχής και λίμπιντο -τα ορμονικά αποτελέσματα των βελτιωμένων επιπέδων προλακτίνης- γίνεται αργά.

Στις γυναίκες, η απουσία εμμήνου ρύσεως ή/και η γαλακτόρροια από τον μαστό επιτρέπουν την έγκαιρη διάγνωση. Τα συμπτώματα είναι γαλακτόρροια, μειωμένη αντοχή και λίμπιντο στους άνδρες, ολιγομηνόρροια ή αμηνόρροια στις γυναίκες, πονοκέφαλος, οπτικές διαταραχές.

Η υπερπρολακτιναιμία και η μεγαλακρία μπορεί να προκαλούν διαταραχή της υποφυσιακής λειτουργίας και κατά συνέπεια υπογοναδισμό. Μειωμένη οστική μάζα, είναι σύνηθες εύρημα σε άτομα που εμφανίζουν υπερπρολακτιναιμία. Η αντιμετώπιση της υπερπρολακτιναιμίας βελτιώνει την οστική μάζα και μπορεί να αναστρέψει και να αποκαταστήσει την οστική απώλεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 6:03 am

viv_don έγραψε:
και εμεις συναχωμενοι ειμαστε.

στα ποσα ποστ μπορουμε να στειλουμε μηνυμα?

γιατι τωρα μου λεει οτι δεν υπαρχει το μελος.

ετσι λεει ? θα το δω!!!!!



Lou.Sou. έγραψε:
mamamatina έγραψε:
Τα παιδιά με πυρετό 4 μέρες το καθένα. Ευτυχώς καλύτερα τώρα. Εγώ τρείς μέρες τα ίδια. Ήταν Δευτέρα βράδυ να φύγει ο κουνιάδος μου από Χίο. Θα έφτανε Πειραιά εχθες το πρωί. Θα τον πήγαινε ο άντρας μου κτελ να πάει στο χωριό και την άλλη εβδομάδα κατα την πέμπτη που θα ήμασταν κι εμείς καλύτερα θα κατεβαινε να μας δει και να φύγει Σαββατοκύριακο για Χίο. Το πιάνει το παπόρο απαγορευτικό και φεύγει εχθες μεσημέρι. Λέει θα φθάσει 8,30 η ώρα το βράδυ και κουνάει πολύ. Ε λέω κι εγώ ας έρθει σπίτι να κοιμηθεί και φεύγει σήμερα πρωί. Παρεπιπτόντως είναι και γαμώ τα άτομα για παρέα, αλλά εγώ τρεις μέρες ψοφολόγαγα στο κρεββάτι. αλλά τον λυπήθηκα. Επειδή είχε υπηρεσία ο άντρας μου, πάει η μάνα μου και τον παίρνει από το λιμάνι να τον φέρει. Μόλις ήρθε, λέει να πάρει τηλ στο χωριο να πει ότι έφθασε. Παίρνει και τί ακούω την πεθερά να του λέει!!!! Κοίτα μην φιλήσεις την Ματίνα και τα παιδιά και κολλήσεις γρίπη! Twisted Evil Twisted Evil Μούρθε να πάρω το τηλ και να της ρίξω ένα χέσιμο όλο δικό της. Αί σιχτίρ πιά σκατόβλαχα!!!!

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 562304303 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 1451435449 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 1451435449 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 1451435449

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 994550633 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 994550633 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 994550633 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 994550633

Νατάσα! έγραψε:
Nena έγραψε:
Ναι βρε νατασα, τι εξετασεις ηταν αυτες?


Νένα είχα κάνει ορμονικό έλεγχο και ηταν ανεβασμένη η προλακτίνη στο 50 με όριο το 24!Εχθες έκανα μια προγεστερόνη η οποία είναι πολύ χαμηλή και επανάληψη την προλακτίνη η οποία έφτασε το 78 με όριο το 24!!!Μου είπε ο γυναικολόγος οτι υπάρχει πρόβλημα και να πάω άμεσα σε ενδοκρινολόγο!


Ματίνα ευχαριστώ!!

γιατι σε ενδοκρινολογο!??? εκεινος θα σου δωσει θεραπεια? δεν ειναι τιποτα Νατ θα φτιαξει με χαπια! ευτυχως το βρηκες! πες οτι θες..  - Σελίδα 20 941308610
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
mamamatina
Χαμηλών τόνων
mamamatina


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ηλικία : 43
Τόπος : Νίκαια

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 6:04 am

Χμμμμμ... Παρόλα αυτά περίμενε να πας στον γιατρό και να σου πει εκείνος τα συμπεράσματά του. Θα περιμένουμε. πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 6:19 am

Πίπη ναι σε ενδοκρινολόγο!Είναι πολύ ανεβασμένη για αυτο!!!

Ματίνα θα σας πω!!!

Κούμπι ππήρα τηλ και μου είπε η γραμματέας του οτι είναι ολα κλεισμένα τα ραντεβου!!Της ίπα οτι είναι επίγον και μου είπε θα με πάρει μάλλον αύριο για να μου πεί!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 6:20 am

Νατάσα! έγραψε:
Πίπη ναι σε ενδοκρινολόγο!Είναι πολύ ανεβασμένη για αυτο!!!

Ματίνα θα σας πω!!!

Κούμπι ππήρα τηλ και μου είπε η γραμματέας του οτι είναι ολα κλεισμένα τα ραντεβου!!Της ίπα οτι είναι επίγον και μου είπε θα με πάρει μάλλον αύριο για να μου πεί!!

αντε ρε κοριτσακι μπαινουν σε μια σειρα ολα!!! cheers cheers
το θεμα ειναι πως το βρηκες! οπως εγω που ειχα θυρεοειδη και δεν το ηξερα Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 6:36 am

Κατερίνα έγραψε:
Νατάσα! έγραψε:
Πίπη ναι σε ενδοκρινολόγο!Είναι πολύ ανεβασμένη για αυτο!!!

Ματίνα θα σας πω!!!

Κούμπι ππήρα τηλ και μου είπε η γραμματέας του οτι είναι ολα κλεισμένα τα ραντεβου!!Της ίπα οτι είναι επίγον και μου είπε θα με πάρει μάλλον αύριο για να μου πεί!!

αντε ρε κοριτσακι μπαινουν σε μια σειρα ολα!!! cheers cheers
το θεμα ειναι πως το βρηκες! οπως εγω που ειχα θυρεοειδη και δεν το ηξερα Rolling Eyes


Πίπη ναι!!!Με πήρε λίγο απο κάτω στην αρχή όμως τώρα είμαι καλά Very Happy Very Happy Very Happy !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassiliki
Χαμηλών τόνων
vassiliki


Αριθμός μηνυμάτων : 55
Ηλικία : 47

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 6:58 am

νατασα κι εγω ειχα ανεβασμενη την προλακτινη το 2003. εμενα μου ειπαν οτι ηταν απο το αγχος μιας και ειχα κανει ενα σωρο εξετασεις και δεν ειχαν δειξει κατι αλλο υποπτο. θυμαμαι επαιρνα μια φορα την εδομαδα ενα χαπι το dostinex και ρυθμιστηκε πολυ γρηγορα. ολα καλα σου ευχομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:00 am

κοριτσια ασχετο αλλα θελω τη γνωμη σας..

στα προσκλητηρια της βαφτισης που θα φτιαξω σκεφτομαι να μην βαλω ονοματεπωνυμο ουτε δικο μας ουτε των νονων? τι λετε? να βαλω? επισης δεν θα εχω καρτελακι με ονοματα π.χ αξιοτιμη οικογενεια ταδε και απλα θα τα δινω! πεστε γνωμες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:16 am

Κατερίνα έγραψε:
κοριτσια ασχετο αλλα θελω τη γνωμη σας..

στα προσκλητηρια της βαφτισης που θα φτιαξω σκεφτομαι να μην βαλω ονοματεπωνυμο ουτε δικο μας ουτε των νονων? τι λετε? να βαλω? επισης δεν θα εχω καρτελακι με ονοματα π.χ αξιοτιμη οικογενεια ταδε και απλα θα τα δινω! πεστε γνωμες

Νομιζω οτι αν δεν γραψεις το ονοματεπωνυμο δεν θα θυμουνται και απο ποιον το πηραν!ασε που πρεπει να γραψεις τους νονους. αυτη ειναι η χαρα τους. εμεις που γιναμε νονοι με τον αντρα μου μου αρεσε να το γραφει. τωρα αν καταλαβα καλα ετσι.... παντως δεν χρειαζεται να κανεις ξεχωριστο καρτελακι για τα ονοματα αυτων που θα τα δωσεις.γραψτα επανω στην προσκληση ή στον φακελο εξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:16 am

vassiliki έγραψε:
νατασα κι εγω ειχα ανεβασμενη την προλακτινη το 2003. εμενα μου ειπαν οτι ηταν απο το αγχος μιας και ειχα κανει ενα σωρο εξετασεις και δεν ειχαν δειξει κατι αλλο υποπτο. θυμαμαι επαιρνα μια φορα την εδομαδα ενα χαπι το dostinex και ρυθμιστηκε πολυ γρηγορα. ολα καλα σου ευχομαι.


Βασιλική σε ευχαριστώ!!Εμένα μου είπε οτι δεν οφείλετε στο άγχος γιατι είναι πολύ ανεβασμένη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:17 am

Κατερίνα έγραψε:
κοριτσια ασχετο αλλα θελω τη γνωμη σας..

στα προσκλητηρια της βαφτισης που θα φτιαξω σκεφτομαι να μην βαλω ονοματεπωνυμο ουτε δικο μας ουτε των νονων? τι λετε? να βαλω? επισης δεν θα εχω καρτελακι με ονοματα π.χ αξιοτιμη οικογενεια ταδε και απλα θα τα δινω! πεστε γνωμες

ΕΡπειδη ειναι προσκλητηρια βαφτισης, δεν χτυπάει ασχημα να τα βαλεις χωρις επώνυμο δικο σας/ των νονων. εχω δει αρκετα ετσι, βεβαια και το προσκλητηριο ηταν παιχνιδιάρικο, οποτε ταιριαζε ενα πιο informal στυλ.
Και ουτε εγω ειχα καρτελακι για τον παραληπτη, πηγαινα και το εδινα στην πορτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:18 am

*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:
κοριτσια ασχετο αλλα θελω τη γνωμη σας..

στα προσκλητηρια της βαφτισης που θα φτιαξω σκεφτομαι να μην βαλω ονοματεπωνυμο ουτε δικο μας ουτε των νονων? τι λετε? να βαλω? επισης δεν θα εχω καρτελακι με ονοματα π.χ αξιοτιμη οικογενεια ταδε και απλα θα τα δινω! πεστε γνωμες

Νομιζω οτι αν δεν γραψεις το ονοματεπωνυμο δεν θα θυμουνται και απο ποιον το πηραν!ασε που πρεπει να γραψεις τους νονους. αυτη ειναι η χαρα τους. εμεις που γιναμε νονοι με τον αντρα μου μου αρεσε να το γραφει. τωρα αν καταλαβα καλα ετσι.... παντως δεν χρειαζεται να κανεις ξεχωριστο καρτελακι για τα ονοματα αυτων που θα τα δωσεις.γραψτα επανω στην προσκληση ή στον φακελο εξω.


Πίπη συμφωνώ με την κούμπι!!Είναι σαν να τους ακυρώνεις τους νονούς!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:24 am

Κουμπι μου μονο μην στεναχωριεσαι...
Για ολα υπαρχει λυση!!!!
Αφου το βρηκαμε τοτε τι αλλο θελεις...

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:25 am

Νατάσα! έγραψε:
*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:
κοριτσια ασχετο αλλα θελω τη γνωμη σας..

στα προσκλητηρια της βαφτισης που θα φτιαξω σκεφτομαι να μην βαλω ονοματεπωνυμο ουτε δικο μας ουτε των νονων? τι λετε? να βαλω? επισης δεν θα εχω καρτελακι με ονοματα π.χ αξιοτιμη οικογενεια ταδε και απλα θα τα δινω! πεστε γνωμες

Νομιζω οτι αν δεν γραψεις το ονοματεπωνυμο δεν θα θυμουνται και απο ποιον το πηραν!ασε που πρεπει να γραψεις τους νονους. αυτη ειναι η χαρα τους. εμεις που γιναμε νονοι με τον αντρα μου μου αρεσε να το γραφει. τωρα αν καταλαβα καλα ετσι.... παντως δεν χρειαζεται να κανεις ξεχωριστο καρτελακι για τα ονοματα αυτων που θα τα δωσεις.γραψτα επανω στην προσκληση ή στον φακελο εξω.


Πίπη συμφωνώ με την κούμπι!!Είναι σαν να τους ακυρώνεις τους νονούς!!

γιατι ρε παιδι ατους ακυρωνω ειναι πολυ καλοι μας φιλοι και δεν παρξηγουνται.. απλα στη βαφτιση δεν ειναι λιγο πιο απλα τα πραγματα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:33 am

Κοιτα και εμενα ειναι παιδικη μου φιλη και δεν παρεξηγω αλλα ηθελα να γραφεται το δικο μου ονοματεπωνυμο.χωρις ποτε να της το πω ετσι? Οι νονοι κανουν κατι ιερο κατα την γνωμη μου και θελω ο αλλος να με τιμηση. τωρα εσυ θα αποφασισεις εγω απλα λεω σου λεω τι πιστευω και τι θα κανω κιωλας οταν ερθει η ωρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:34 am

*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Κοιτα και εμενα ειναι παιδικη μου φιλη και δεν παρεξηγω αλλα ηθελα να γραφεται το δικο μου ονοματεπωνυμο.χωρις ποτε να της το πω ετσι? Οι νονοι κανουν κατι ιερο κατα την γνωμη μου και θελω ο αλλος να με τιμηση. τωρα εσυ θα αποφασισεις εγω απλα λεω σου λεω τι πιστευω και τι θα κανω κιωλας οταν ερθει η ωρα.

ξερεις τι θα κανω?? θα τους ρωτησω! απλο! ευχαριστω πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:37 am

Κατερίνα έγραψε:


γιατι ρε παιδι ατους ακυρωνω ειναι πολυ καλοι μας φιλοι και δεν παρξηγουνται.. απλα στη βαφτιση δεν ειναι λιγο πιο απλα τα πραγματα?
Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι αναγκαστικα απλα, όπως νιωθετε. Αν δεν εχουν πρόβλημα οι γονεις και οι κουμπάροι, και φυσικα δε σε νοιάζει τι θα πει ο κοσμος, γιατι θα πουν, τοτε καντο σκετο.
Εμένα προσωπικά μου αρεσει με τα ονοματεπώνυμα των γονιων και των κουμπάρων, ετσι τα ειχα κανει και στις δυο τις βαφτισεις. Αλλα τη δευτερη φορα εβαλα τον Αλεξανδρο να καλέσει (Σας καλω στη βαφτιση του αδελφου μου κτλ κτλ) . Κι επειδη τα προσκλητήρια ηταν ανεμομυλοι, ηταν δυσκολο να γραψω όνομα παραλήπτη. Οποτε εδινα το κάθε ανεμομυλάκι και εσβηνα απο μια λίστα το ονομα αυτων που ειχαν παρει προσκλητήριο.
Πρακτικο θέμα - ειναι λιγο μπελάς να πρεπει να σβηνεις καθε φορα αυτον στον οποίο εχεις δωσει προσκλητηριο - αν εχεις τα ονοματα γραμμενα πάνω στο φακελο ή στο καρτελακι ή οπουδηποτε, ειναι απλα πιο ευκολο να τα δωσεις.

Εβγαλα νόημα??? scratch scratch


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nena στις Τετ Φεβ 29, 2012 7:39 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:38 am

Κατερίνα έγραψε:
*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Κοιτα και εμενα ειναι παιδικη μου φιλη και δεν παρεξηγω αλλα ηθελα να γραφεται το δικο μου ονοματεπωνυμο.χωρις ποτε να της το πω ετσι? Οι νονοι κανουν κατι ιερο κατα την γνωμη μου και θελω ο αλλος να με τιμηση. τωρα εσυ θα αποφασισεις εγω απλα λεω σου λεω τι πιστευω και τι θα κανω κιωλας οταν ερθει η ωρα.

ξερεις τι θα κανω?? θα τους ρωτησω! απλο! ευχαριστω πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068

Σωστη σε βρισκω...... πες οτι θες..  - Σελίδα 20 4281251122 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 4281251122

cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:40 am

Nena έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:


γιατι ρε παιδι ατους ακυρωνω ειναι πολυ καλοι μας φιλοι και δεν παρξηγουνται.. απλα στη βαφτιση δεν ειναι λιγο πιο απλα τα πραγματα?
Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι αναγκαστικα απλα, όπως νιωθετε. Αν δεν εχουν πρόβλημα οι γονεις και οι κουμπάροι, και φυσικα δε σε νοιάζει τι θα πει ο κοσμος, γιατι θα πουν, τοτε καντο σκετο.
Εμένα προσωπικά μου αρεσει με τα ονοματεπώνυμα των γονιων και των κουμπάρων, ετσι τα ειχα κανει και στις δυο τις βαφτισεις. Αλλα τη δευτερη φορα εβαλα τον Αλεξανδρο να καλέσει (Σας καλω στη βαφτιση του αδελφου μου κτλ κτλ) . Κι επειδη τα προσκλητήρια ηταν ανεμομυλοι, ηταν δυσκολο να γραψω όνομα παραλήπτη. Οποτε εδινα το κάθε ανεμομυλάκι και εσβηνα απο μια λίστα το ονομα αυτων που ειχαν παρει προσκλητήριο.
Πρακτικο θέμα - ειναι λιγο μπελάς να πρεπει να σβηνεις καθε φορα αυτον στον οποίο εχεις δωσει προσκλητηριο - αν εχεις τα ονοματα γραμμενα πάνω στο φακελο ή στο καρτελακι ή οπουδηποτε, ειναι απλα πιο ευκολο να τα δωσεις.

Εβγαλα νόημα??? scratch scratch

ναι καταλαβα απλα εμενα θα ειναι κουτακι σαν μπιζουτιερα και δεν ξερω που και πως να βαλω το καρτελακι Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:41 am

*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Κουμπι μου μονο μην στεναχωριεσαι...
Για ολα υπαρχει λυση!!!!
Αφου το βρηκαμε τοτε τι αλλο θελεις...

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068


Ναι bounce bounce bounce bounce bounce !!!!

*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:
*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Κοιτα και εμενα ειναι παιδικη μου φιλη και δεν παρεξηγω αλλα ηθελα να γραφεται το δικο μου ονοματεπωνυμο.χωρις ποτε να της το πω ετσι? Οι νονοι κανουν κατι ιερο κατα την γνωμη μου και θελω ο αλλος να με τιμηση. τωρα εσυ θα αποφασισεις εγω απλα λεω σου λεω τι πιστευω και τι θα κανω κιωλας οταν ερθει η ωρα.

ξερεις τι θα κανω?? θα τους ρωτησω! απλο! ευχαριστω πες οτι θες..  - Σελίδα 20 3269726068

Σωστη σε βρισκω...... πες οτι θες..  - Σελίδα 20 4281251122 πες οτι θες..  - Σελίδα 20 4281251122



Και εγω!!!Πολύ σωστή!!!Ισως να το ζητήσουν και μόνοι τους!!!
cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Ντροπαλή
*ΜΑΡΙΑΝΑ*


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 38
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 7:53 am

Κατερινα θα περιμενουμε να μας πεις. παντως μου αρεσει που τα φτιαχνεις μονη σου. και εγω στον αρραβωνα μου μονη μου ειχα κανει τις μπομπονιερες. βεβαια ηταν λιγες γι'αυτο...

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πες οτι θες..    πες οτι θες..  - Σελίδα 20 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 8:09 am

*ΜΑΡΙΑΝΑ* έγραψε:
Κατερινα θα περιμενουμε να μας πεις. παντως μου αρεσει που τα φτιαχνεις μονη σου. και εγω στον αρραβωνα μου μονη μου ειχα κανει τις μπομπονιερες. βεβαια ηταν λιγες γι'αυτο...

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Χρυσοχέεεεεεεεεερα μου I love you I love you I love you I love you !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
πες οτι θες..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 20 από 30Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ladies Forum :: ΩΡΑ ΓΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ :: Ωρα για καφέ!-
Μετάβαση σε: