Ladies Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ladies Forum

Eνα φόρουμ, μια παρέα... γένους Θηλυκού!
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Πες οτι θες #3
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό didumomama Κυρ Ιαν 13, 2013 11:51 pm

» Παιχνιδι με 3 λεξεις
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Μια Φορά κι Έναν Καιρό...
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Πες ό,τι θες #2
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Nena Παρ Δεκ 14, 2012 7:12 am

» Μιλαμε για Ροκ (και ποπ)...η συνεχεια
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Despina Δευ Δεκ 10, 2012 1:06 pm

» Δοκιμασμένες συνταγες
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Despina Σαβ Δεκ 08, 2012 1:29 pm

» Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:46 am

» Τι θα φαμε σημερα?
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:20 am

» Το ερωτηματολόγιο του Προυστ - θα απαντήσετε?
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Elena30 Κυρ Δεκ 02, 2012 11:41 am

» Πρωτότυπα δωράκια,τούρτες από πανες.
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 5:54 am

» Ηρθα και εγω..
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 4:18 am

» μια πρωτη γνωριμια!!!
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Παρ Νοε 30, 2012 7:50 am

» Ότι αγγίζεις, είναι η Ψυχή μου...
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 5:24 am

» Γλυκά με ζαχαρόπαστα by Μίνα
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 4:54 am

» Αγαπημένες ταινίες
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Nena Παρ Νοε 30, 2012 3:17 am

» Η μέρα που μόλις έφυγε μου έμαθε οτι...
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 3:16 am

» Δωρεάν πάνες σε 16.000 οικογενειες
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Νοε 29, 2012 11:27 pm

» Χριστούγεννα 2012
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Πεμ Νοε 29, 2012 11:13 pm

» Ξυλόσομπα ναι η οχι
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 1:09 pm

» Ειδησεογραφικό δελτίο ημέρας
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Νοε 29, 2012 10:37 am

» Ανέκδοτα....
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Μυρτώ Πεμ Νοε 29, 2012 6:11 am

» Καλώς ήρθατε
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 5:47 am

» Το όνειρο που είδα σήμερα...
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 4:51 am

» Χαριστικα Παζαρια-Αλληλεγγυο εμποριο-Τραπεζες χρονου κ.α.
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Μάης 10, 2012 7:05 am

» Η εικονα της ημέρας
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Μάης 10, 2012 12:27 am

» Οχι που θα γλιτώνατε!!!!!!!
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Δευ Απρ 30, 2012 4:57 am

» Τα παιδιά σας τρώνε σαλάτα?
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό ninaki Κυρ Απρ 22, 2012 12:30 am

» Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΓΓΕΛΟΥΔΙΟΥ ΜΟΥ!!
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό Κατερίνα Σαβ Απρ 21, 2012 2:14 am

» ΤΣΑ!!ηρθα και εγω!!
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:32 pm

» κοψιμο πανας.
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:30 pm


 

 Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01, 2012 1:29 am

Μια πρωτότυπη σειρά κινουμένων σχεδίων που στοχεύει στη μάθηση μέσα από την ψυχαγωγία. Η γνωριμία του παιδιού με τα γράμματα και τους ήχους της γλώσσας γίνεται μέσα από 24 έμμετρες χιουμοριστικές, σουρεαλιστικές ιστορίες, οι οποίες συνδυάζουν την παιδαγωγική με την παραμυθική και την τηλεοπτική γλώσσα. Το κάθε επεισόδιο λειτουργεί σε ένα πλαίσιο διαθεματικής και ολιστικής προσέγγισης της γνώσης στηρίζοντας το Αναλυτικό Πρόγραμμα με μία καινοτόμο, πρωτότυπη και ελκυστική διάσταση.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01, 2012 1:33 am

European School Radio / Μαθητικό Διαδικτυακό Ραδιόφωνο

http://blogs.sch.gr/esrblog/%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1/

Και εδω παραθετω το Link της Δημόσιας Εκπαιδευτικής Τηλεόρασης
http://www.edutv.gr/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01, 2012 1:47 am

Τα βιντεο της Πρασινης Πριζας στο youtube αφορουν σε νηπια και μεγαλυτερα παιδακια.

https://www.youtube.com/prasinipriza1


Κλάσματα - Παιχνίδια για οπτική αντίληψη κλασμάτων

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01, 2012 10:28 am

πολυ ωραια Λιτς εγω κατεβασα κατι πολυ ωραιες δραστηριοτητες απο το ιντερνετ και παιζοντας κανα μισαωρο η μεγαλη μου μαθαινει κι ολας! μολις ερθει ο αντρας μου θα σας πω πως λεγεται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 3:04 am

Βαλε Κατερινακι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 3:40 am

babypedia λεγεται!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 5:23 am

Κατερίνα έγραψε:
babypedia λεγεται!

εδω εισαι Κατερινακιιι Very Happy

http://www.babypedia.gr/

καλα αν σου πω οτι τα εχουμε στον υπολογιστη..... Rolling Eyes ακομα δεν το εχω ανοιξει να παιξει ο γιος μου....ωρεεε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 10:12 am

Lou.Sou. έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:
babypedia λεγεται!

εδω εισαι Κατερινακιιι Very Happy

http://www.babypedia.gr/

καλα αν σου πω οτι τα εχουμε στον υπολογιστη..... Rolling Eyes ακομα δεν το εχω ανοιξει να παιξει ο γιος μου....ωρεεε

ειναι πολυ ωραιο! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
marlenna
Χαμηλών τόνων
marlenna


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Τόπος : στο δικό μου πλανήτη

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 10:29 am

α πολυ ωραιο θεματακι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΚυρ Μαρ 04, 2012 5:50 am

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΔευ Μαρ 05, 2012 5:23 am

Lou.Sou. έγραψε:
Κατερίνα έγραψε:
babypedia λεγεται!

εδω εισαι Κατερινακιιι Very Happy

http://www.babypedia.gr/

καλα αν σου πω οτι τα εχουμε στον υπολογιστη..... Rolling Eyes ακομα δεν το εχω ανοιξει να παιξει ο γιος μου....ωρεεε


Aπο εδω μπορουμε να τα κατεβασουμε
http://stefan-gian.blogspot.com/2009/10/kidepedia-1-32.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mamamatina
Χαμηλών τόνων
mamamatina


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ηλικία : 43
Τόπος : Νίκαια

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 08, 2012 2:02 am

https://www.youtube.com/watch?v=4QhsuJQp2Yo&context=C318bdaaADOEgsToPDskLbw2lKvsEll_YbIpU9qEE2

Βρήκα αυτό. Ας βοηθήσει κάποια να βάλει το λινκ κανονικά γιατί κάποια βλακεία έκανα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mamamatina
Χαμηλών τόνων
mamamatina


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ηλικία : 43
Τόπος : Νίκαια

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 08, 2012 2:02 am

Μπα δεν έκανα. Σωστά βγήκε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.   Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά. Icon_minitimeΣαβ Μαρ 10, 2012 1:02 am

mamamatina έγραψε:
https://www.youtube.com/watch?v=4QhsuJQp2Yo&context=C318bdaaADOEgsToPDskLbw2lKvsEll_YbIpU9qEE2

Βρήκα αυτό. Ας βοηθήσει κάποια να βάλει το λινκ κανονικά γιατί κάποια βλακεία έκανα.

Niiiiiiiiice!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Links, video, βιβλια εκπαιδευτικού περιεχομένου για παιδιά.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Αγαπημένα βιβλία
» Χειροτεχνιες για παιδια
» Γρήγορες συνταγές για παιδια
» Τα παιδιά σας τρώνε σαλάτα?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ladies Forum :: ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ :: Μωρά,παιδιά και μαμάδες-
Μετάβαση σε: