Ladies Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ladies Forum

Eνα φόρουμ, μια παρέα... γένους Θηλυκού!
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Πες οτι θες #3
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό didumomama Κυρ Ιαν 13, 2013 11:51 pm

» Παιχνιδι με 3 λεξεις
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Μια Φορά κι Έναν Καιρό...
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Πες ό,τι θες #2
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Nena Παρ Δεκ 14, 2012 7:12 am

» Μιλαμε για Ροκ (και ποπ)...η συνεχεια
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Despina Δευ Δεκ 10, 2012 1:06 pm

» Δοκιμασμένες συνταγες
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Despina Σαβ Δεκ 08, 2012 1:29 pm

» Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:46 am

» Τι θα φαμε σημερα?
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:20 am

» Το ερωτηματολόγιο του Προυστ - θα απαντήσετε?
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Elena30 Κυρ Δεκ 02, 2012 11:41 am

» Πρωτότυπα δωράκια,τούρτες από πανες.
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 5:54 am

» Ηρθα και εγω..
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 4:18 am

» μια πρωτη γνωριμια!!!
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Παρ Νοε 30, 2012 7:50 am

» Ότι αγγίζεις, είναι η Ψυχή μου...
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 5:24 am

» Γλυκά με ζαχαρόπαστα by Μίνα
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 4:54 am

» Αγαπημένες ταινίες
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Nena Παρ Νοε 30, 2012 3:17 am

» Η μέρα που μόλις έφυγε μου έμαθε οτι...
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 3:16 am

» Δωρεάν πάνες σε 16.000 οικογενειες
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Νοε 29, 2012 11:27 pm

» Χριστούγεννα 2012
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Πεμ Νοε 29, 2012 11:13 pm

» Ξυλόσομπα ναι η οχι
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 1:09 pm

» Ειδησεογραφικό δελτίο ημέρας
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Νοε 29, 2012 10:37 am

» Ανέκδοτα....
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Μυρτώ Πεμ Νοε 29, 2012 6:11 am

» Καλώς ήρθατε
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 5:47 am

» Το όνειρο που είδα σήμερα...
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 4:51 am

» Χαριστικα Παζαρια-Αλληλεγγυο εμποριο-Τραπεζες χρονου κ.α.
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Μάης 10, 2012 7:05 am

» Η εικονα της ημέρας
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Μάης 10, 2012 12:27 am

» Οχι που θα γλιτώνατε!!!!!!!
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Δευ Απρ 30, 2012 4:57 am

» Τα παιδιά σας τρώνε σαλάτα?
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό ninaki Κυρ Απρ 22, 2012 12:30 am

» Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΓΓΕΛΟΥΔΙΟΥ ΜΟΥ!!
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό Κατερίνα Σαβ Απρ 21, 2012 2:14 am

» ΤΣΑ!!ηρθα και εγω!!
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:32 pm

» κοψιμο πανας.
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:30 pm


 

 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες

Πήγαινε κάτω 
+2
Kalliopi
Νατάσα!
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες    6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeΔευ Φεβ 27, 2012 2:52 pm

Μας αρέσει που μας αρέσει το φαγητό, γιατί να μην το χρησιμοποιήσουμε και υπέρ μας;

Αν θες να χάσεις θερμίδες και να αδυνατίσεις, η προφανής λύση είναι η άσκηση. Στην πραγματικότητα, όμως, μπορούμε να ξεφορτωθούμε μερικές από τις περιττές θερμίδες ακόμα και τρώγοντας. Δεν μας πιστεύετε;

Δεν σας παρεξηγούμε, δεν είναι το πιο λογικό πράγμα στον κόσμο. Ας το εξηγήσουμε λοιπόν πιο αναλυτικά. Υπάρχουν κάποια φαγητά που έχουν θερμογόνο δράση, έτσι ώστε κατά τη διάρκεια της πέψης να μπορούν να εξαφανίζουν και τις θερμίδες. Μια άλλη ιδιότητά τους είναι πως μπορούν να αυξήσουν τον μεταβολισμό του σώματος ώστε να καίει πιο γρήγορα τις θερμίδες και να μειώνει το σωματικό λίπος.

Τώρα σίγουρα θέλετε να μάθετε ποια τρόφιμα είναι αυτά, έτσι; Λοιπόν, σύμφωνα με το Health Magazine, τα παρακάτω 6 φαγητά έχουν θερμογόνο δράση και είναι ότι χρειάζεστε για να τελειοποιήσετε τη σωστή διατροφή σας:

Σιτάρι
Τα τρόφιμα με φυτικές ίνες, όπως το σιτάρι και το καφέ ρύζι, κάνουν το σώμα να καίει τις διπλάσιες θερμίδες από το κανονικό.
Άπαχο κρέας
Το κρέας είναι πηγή πρωτεΐνης και η πρωτεΐνη έχει υψηλή θερμογόνο δράση. Κατά την πέψη του, «καίγεται» το 30% των θερμίδων στο σώμα.
Γαλακτοκομικά προϊόντα χαμηλά σε λιπαρά
Τα γαλακτοκομικά προϊόντα μπορεί να έχουν τη φήμη πως παχαίνουν, αλλά είναι και πλούσια σε βιταμίνη D, η οποία βοηθά στο χτίσιμο μυϊκής μάζας ώστε να διατηρείται γρήγορος ο μεταβολισμός. Καλό θα είναι ωστόσο να προτιμάτε αυτά που είναι χαμηλά σε λιπαρά.
Πράσινο τσάι
Τέσσερις κούπες πράσινου τσαγιού καθημερινά μπορούν να βοηθήσουν να χάσουμε μέχρι και 2 κιλά σε 8 εβδομάδες, και αυτό γιατί τα συστατικά του πράσινου τσαγιού κάνουν τον μεταβολισμό να δουλεύει γρηγορότερα.
Φακές
Μια κούπα φακές προσφέρει στον οργανισμό το 35% της ανάγκης που έχει για σίδηρο και όταν ο οργανισμός δεν παίρνει τα διατροφικά στοιχεία που χρειάζεται, ρίχνει ρυθμούς στον μεταβολισμό του. Άρα καταλαβαίνετε γιατί οι φακές είναι ένα από τα θερμογόνα τρόφιμα.
Καυτερό τσίλι
Η καψαϊκίνη που περιέχεται στο πικάντικο τσίλι κάνει τις θερμίδες στο σώμα να λιώνουν. Μπορείτε να το φάτε ωμό, αποξηραμένο ή στη μορφή σκόνης, ενώ μπορείτε και να το προσθέσετε σε σούπες και φαγητά για περισσότερη γεύση και εξίσου άμεση δράση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kalliopi
Χαμηλών τόνων
Kalliopi


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ηλικία : 41
Τόπος : Ιωάννινα!

6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες    6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeΤρι Φεβ 28, 2012 12:07 am

Ε,όχι!Αυτόο είναι αδικία!!!Έξι επίλογες,και η σοκολάτα πουθενά μέσα σ'αυτές;;;;;; Twisted Evil No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αθηνακι
Χαμηλών τόνων
αθηνακι


Αριθμός μηνυμάτων : 136
Ηλικία : 39
Τόπος : ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ

6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες    6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeΤρι Φεβ 28, 2012 2:38 am

θα συμφωνησω με τη φιλτατη Καλλιοπη!!!!!που ειναι η σοκολατα???ντροπη!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες    6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeΤρι Φεβ 28, 2012 2:51 am

Πρεπει να υπάρχει ενα τροφιμο που να τα δημιουργει τα λιπη ρε. Αλλιως, τι σκατα θα καψουν το τσάι και οι φακες? Κοκκαλα??? Πρεπει να υπάρχει μια θερμοδυναμική ισορροπία στη φυση!
geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lou.Sou.
Ντροπαλή
Lou.Sou.


Αριθμός μηνυμάτων : 405
Ηλικία : 47
Τόπος : Αλλου

6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες    6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeΤρι Φεβ 28, 2012 5:55 am

Ποσες φακες πρεπει να φαω Θεοι??????!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες    6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeΤρι Φεβ 28, 2012 6:08 am

Lou.Sou. έγραψε:
Ποσες φακες πρεπει να φαω Θεοι??????!!!!
Εγω λέω να αρχισω να πινω τσαγια πρασινα, μαύρα, μπλε, σομον και ανθρακί. Μεχρι το 2048 θα τα εχω κάψει τα λίπη! ΟΛΑ!!!
cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες    6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  Icon_minitimeΤρι Φεβ 28, 2012 3:09 pm

Nena έγραψε:
Πρεπει να υπάρχει ενα τροφιμο που να τα δημιουργει τα λιπη ρε. Αλλιως, τι σκατα θα καψουν το τσάι και οι φακες? Κοκκαλα??? Πρεπει να υπάρχει μια θερμοδυναμική ισορροπία στη φυση!
geek

ωραιο επιχειρημα θα το λεω οταν τρωω τα λιπαρα μου pig

Nena έγραψε:
Lou.Sou. έγραψε:
Ποσες φακες πρεπει να φαω Θεοι??????!!!!
Εγω λέω να αρχισω να πινω τσαγια πρασινα, μαύρα, μπλε, σομον και ανθρακί. Μεχρι το 2048 θα τα εχω κάψει τα λίπη! ΟΛΑ!!!
cheers cheers cheers cheers cheers cheers

bounce bounce bounce bounce 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  1992828207 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  1992828207 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  1992828207 6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες  1992828207
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
 
6 τρόφιμα που «καίνε» θερμίδες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ladies Forum :: ΘΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ & ΟΜΟΡΦΙΑΣ :: Διατροφή-
Μετάβαση σε: