Ladies Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ladies Forum

Eνα φόρουμ, μια παρέα... γένους Θηλυκού!
 
ΑρχικήΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Πες οτι θες #3
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό didumomama Κυρ Ιαν 13, 2013 11:51 pm

» Παιχνιδι με 3 λεξεις
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Μια Φορά κι Έναν Καιρό...
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 14, 2012 9:09 am

» Πες ό,τι θες #2
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Nena Παρ Δεκ 14, 2012 7:12 am

» Μιλαμε για Ροκ (και ποπ)...η συνεχεια
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Despina Δευ Δεκ 10, 2012 1:06 pm

» Δοκιμασμένες συνταγες
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Despina Σαβ Δεκ 08, 2012 1:29 pm

» Τα Ζώδια με... άλλη ματιά...
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:46 am

» Τι θα φαμε σημερα?
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Δεκ 07, 2012 3:20 am

» Το ερωτηματολόγιο του Προυστ - θα απαντήσετε?
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Elena30 Κυρ Δεκ 02, 2012 11:41 am

» Πρωτότυπα δωράκια,τούρτες από πανες.
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 5:54 am

» Ηρθα και εγω..
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό nena@dimitris Κυρ Δεκ 02, 2012 4:18 am

» μια πρωτη γνωριμια!!!
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Παρ Νοε 30, 2012 7:50 am

» Ότι αγγίζεις, είναι η Ψυχή μου...
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 5:24 am

» Γλυκά με ζαχαρόπαστα by Μίνα
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 4:54 am

» Αγαπημένες ταινίες
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Nena Παρ Νοε 30, 2012 3:17 am

» Η μέρα που μόλις έφυγε μου έμαθε οτι...
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Παρ Νοε 30, 2012 3:16 am

» Δωρεάν πάνες σε 16.000 οικογενειες
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Νοε 29, 2012 11:27 pm

» Χριστούγεννα 2012
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό αθηνα!!!! Πεμ Νοε 29, 2012 11:13 pm

» Ξυλόσομπα ναι η οχι
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 1:09 pm

» Ειδησεογραφικό δελτίο ημέρας
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Νοε 29, 2012 10:37 am

» Ανέκδοτα....
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Μυρτώ Πεμ Νοε 29, 2012 6:11 am

» Καλώς ήρθατε
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 5:47 am

» Το όνειρο που είδα σήμερα...
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Πεμ Νοε 29, 2012 4:51 am

» Χαριστικα Παζαρια-Αλληλεγγυο εμποριο-Τραπεζες χρονου κ.α.
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Πεμ Μάης 10, 2012 7:05 am

» Η εικονα της ημέρας
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Nena Πεμ Μάης 10, 2012 12:27 am

» Οχι που θα γλιτώνατε!!!!!!!
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Lou.Sou. Δευ Απρ 30, 2012 4:57 am

» Τα παιδιά σας τρώνε σαλάτα?
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό ninaki Κυρ Απρ 22, 2012 12:30 am

» Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΓΓΕΛΟΥΔΙΟΥ ΜΟΥ!!
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό Κατερίνα Σαβ Απρ 21, 2012 2:14 am

» ΤΣΑ!!ηρθα και εγω!!
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:32 pm

» κοψιμο πανας.
ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeαπό ninaki Παρ Απρ 20, 2012 12:30 pm


 

 ιδέες για το σπίτι

Πήγαινε κάτω 
+8
viv_don
sophie1989
*ΜΑΡΙΑΝΑ*
Νατάσα!
Μινα
αθηνακι
Nena
Κατερίνα
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
viv_don
Χαμηλών τόνων
viv_don


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Ηλικία : 50
Τόπος : galaro-zakinthos

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 1:49 pm

παντως η βανιλια στην σκουπα επιασε..μοσχομυρισε το σπιτι Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 1:54 pm

viv_don έγραψε:
παντως η βανιλια στην σκουπα επιασε..μοσχομυρισε το σπιτι Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ΟΤΑΝ βαλω σκουπα θα σου πω Embarassed lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
marlenna
Χαμηλών τόνων
marlenna


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Τόπος : στο δικό μου πλανήτη

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 1:55 pm

Η βανιλια να την ρουφιξεις με την σκουπα ειναι θεικο το εχω κανει και εγω και για πολυ καιρο που εβαζα σκουπα μυριζε βανιλια μετα! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Νατάσα!
Ντροπαλή
Νατάσα!


Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ηλικία : 35

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 2:06 pm

viv_don έγραψε:
παντως η βανιλια στην σκουπα επιασε..μοσχομυρισε το σπιτι Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Βιβάκο είδες?Τέλειο ε cheers cheers cheers cheers cheers ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
blackrose
Χαμηλών τόνων
blackrose


Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ηλικία : 39

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01, 2012 1:37 pm

Ωραιο αυτο με την βανιλια θα ριξω ενα σκουπισματακι αυριο να μυρισει το σπιτι!
Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NeNaKi
Χαμηλών τόνων



Αριθμός μηνυμάτων : 247

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01, 2012 3:10 pm

Φυσικά και πιάνει, εγώ το κάνω χρόνια και μάλιστα αν βάλετε Βανιλέτα (το φακελάκι της αλσα δλδ), αντί για την συμβατική βανίλια, αντέχει για 4-5 σκουπίσματα. Αν σας φανεί κάποια στιγμή πως δεν μυρίζει, θα είναι επειδή η όσφρηση σας συνήθισε την μυρουδιά... στην πραγματικότητα το σπίτι θα μοσχοβολά ολόκληρο... γίνεται και με κανέλα, γαρίφαλο και ότι άλλο μυρωδικό βρείτε στο σπίτι... μια φίλη μου δοκίμασε και σκόνη απο αυτό που φτιάχνεις ζελέ μπανάνα... έπιασε μου είπε, αλλά επειδή δεν το μύρισα η ίδια δεν το εγγυώμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 1:11 pm

NeNaKi έγραψε:
Φυσικά και πιάνει, εγώ το κάνω χρόνια και μάλιστα αν βάλετε Βανιλέτα (το φακελάκι της αλσα δλδ), αντί για την συμβατική βανίλια, αντέχει για 4-5 σκουπίσματα. Αν σας φανεί κάποια στιγμή πως δεν μυρίζει, θα είναι επειδή η όσφρηση σας συνήθισε την μυρουδιά... στην πραγματικότητα το σπίτι θα μοσχοβολά ολόκληρο... γίνεται και με κανέλα, γαρίφαλο και ότι άλλο μυρωδικό βρείτε στο σπίτι... μια φίλη μου δοκίμασε και σκόνη απο αυτό που φτιάχνεις ζελέ μπανάνα... έπιασε μου είπε, αλλά επειδή δεν το μύρισα η ίδια δεν το εγγυώμαι.

Ζελε μπανανα??? Και με τις υπόλοιπες γευσεις ζελε υποθετω πιάνει, ε??

Εγω εχω το κλασικο, λιγες σταγονες αρωματικο λαδακι σε ένα βαμβάκι πισω απο το καλοριφερ. Ειχα λαδι με αρωμα σοκολατα, και μυριζε το σπιτι λες κι εψηνα γλυκο.. Μου ειχε σπάσει τη μυτη!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NeNaKi
Χαμηλών τόνων



Αριθμός μηνυμάτων : 247

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 5:37 pm

Nena έγραψε:
Ζελε μπανανα??? Και με τις υπόλοιπες γευσεις ζελε υποθετω πιάνει, ε??

Εγω εχω το κλασικο, λιγες σταγονες αρωματικο λαδακι σε ένα βαμβάκι πισω απο το καλοριφερ. Ειχα λαδι με αρωμα σοκολατα, και μυριζε το σπιτι λες κι εψηνα γλυκο.. Μου ειχε σπάσει τη μυτη!!

Φαντάζομαι πως ναι, δεν έτυχε να το δοκιμάσω, αλλά την επόμενη που θα πάω σουπερ θα το θυμηθώ.
Πάντως, η σκόνη ζελε φράουλα και κεράσι, λογικά θα είναι πιο έντονη στην μυρωδιά απο τη μπανάνα. Έτσι υποθέτω Rolling Eyes

Λαδάκι Exclamation Κι όμως, εγώ δεν το 'ξερα. Σώματος θα εννοείς ε... Θα το κάνω!!! Μου αρέσει το σπίτι μου να μυρίζει όμορφα.. προσθέτει το συν στη ζεστασιά του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 3:56 am

Nena έγραψε:




Εγω εχω το κλασικο, λιγες σταγονες αρωματικο λαδακι σε ένα βαμβάκι πισω απο το καλοριφερ. Ειχα λαδι με αρωμα σοκολατα, και μυριζε το σπιτι λες κι εψηνα γλυκο.. Μου ειχε σπάσει τη μυτη!!

απιστευτη ιδεα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 4:24 am

NeNaKi έγραψε:
Λαδάκι Exclamation Κι όμως, εγώ δεν το 'ξερα. Σώματος θα εννοείς ε... Θα το κάνω!!! Μου αρέσει το σπίτι μου να μυρίζει όμορφα.. προσθέτει το συν στη ζεστασιά του.[/color][/size][/left]

Κατερίνα έγραψε:

απιστευτη ιδεα!

Ναι, και μπορεις να βαλεις ότι αρωμα θελς, απο αρωματικο λαδακι σωματος, λαδακια απο αυτα που καιγονται με το κερι, ή ακομα και το αγαπημένο σου αρωμα, μονο που αυτο εξατμίζεται γρήγορα. Κάνε το σπιτι σου να μυριζει Chanel, Calvin Klein, Dolce Gabanna κτλ
Απο τα καλυτερα που εχω δοκιμάσει για τετοια περιπτωση ειναι η βανιλια του Body shop. Το σπιτι μυριζει σαν μπισκοτο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elena30
Χαμηλών τόνων
Elena30


Αριθμός μηνυμάτων : 112
Ηλικία : 38
Τόπος : Καβάλα

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 7:13 am

Σήμερα έκανα αυτό που είπε η Νένα με το σκόρδο.

Νένα, εγώ το έκοψα μικρά κομματάκια. Το είδε όμως η κουνιάδα μου (όχι η πολυαγαπημένη, η άλλη) και μοθ είπε πως μπορεί να οξειδωθεί έτσι. Βλακεία έκανα;

Επίσης μου είπε πως αυτό μπορούμε να το κάνουμε και με μυρωδικά (δυόσμο, μαϊντανό κτλ). Εκείνη το κάνει και το λάδι λέει παίρνει πολύ ωραίο άρωμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nena
Ντροπαλή
Nena


Αριθμός μηνυμάτων : 428
Ηλικία : 47
Τόπος : Golden City

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 7:28 am

Elena30 έγραψε:
Σήμερα έκανα αυτό που είπε η Νένα με το σκόρδο.

Νένα, εγώ το έκοψα μικρά κομματάκια. Το είδε όμως η κουνιάδα μου (όχι η πολυαγαπημένη, η άλλη) και μοθ είπε πως μπορεί να οξειδωθεί έτσι. Βλακεία έκανα;

Επίσης μου είπε πως αυτό μπορούμε να το κάνουμε και με μυρωδικά (δυόσμο, μαϊντανό κτλ). Εκείνη το κάνει και το λάδι λέει παίρνει πολύ ωραίο άρωμα.

Κι εγω το ειχα κοψει μικρα στην αρχη, δεν μπορει να οξειδωθει να της πεις της πολυαγαπημένης διοτι μεσα στο λάδι δεν ερχεται σε επαφη με το οξυγόνο.
εντιτ - τωρα ειδα οτι δεν ειναι η πολυαγαπημένη. τεσπα.

Δυοσμος στο λαδι ε??? Δεν'ν' κακη ιδεα.. Το θεμα ειναι οτι ειναι ευκολοτερο να βαλεις μυρωδικο σε αποξηραμενη μορφη -κλαδι ριγανης, δεντρολιβανο- παρα κάτι χλωρο. θα το δοκιμασω και με το δυοσμο παντως. Το λαδι με βασιλικο που ειχα ειχε γινει υπεροχο! ΑΠλα μαραθηκε γρηγορα το κλωναρι του βασιλικου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elena30
Χαμηλών τόνων
Elena30


Αριθμός μηνυμάτων : 112
Ηλικία : 38
Τόπος : Καβάλα

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 7:34 am

Και μένα περίεργο μου φάνηκε αλλά μου είπε ότι δε μαραίνεται, συντηρείται κανονικά. Λογικά αυτό θα γίνεται για όλα, σωστά; Άνιθο, μαϊντανο, κρεμμύδι... Αν είναι να κάνω διάφορα βαζάκια. Ευκολία είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αθηνακι
Χαμηλών τόνων
αθηνακι


Αριθμός μηνυμάτων : 136
Ηλικία : 39
Τόπος : ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 8:08 am

ψαχνωντας στο net επεσα εδω και ειδα οτι εχει πολλα πραγματα για το σπιτι μας.....
πως να φτιαχνουμε απορυπαντικα,αρωματικα ακομα και ευκολες κατασκευες.....
ριχτε μια ματια

http://meacolpa.blogspot.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κατερίνα
Φορτσάτη
Κατερίνα


Αριθμός μηνυμάτων : 787
Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα (δυτικά προάστια)

ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ιδέες για το σπίτι   ιδέες για το σπίτι - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 03, 2012 8:31 am

αθηνακι έγραψε:
ψαχνωντας στο net επεσα εδω και ειδα οτι εχει πολλα πραγματα για το σπιτι μας.....
πως να φτιαχνουμε απορυπαντικα,αρωματικα ακομα και ευκολες κατασκευες.....
ριχτε μια ματια

http://meacolpa.blogspot.com

Αθηνα πολυ καλο και χρησιμο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://ladiesforum.forumgreek.com
 
ιδέες για το σπίτι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ladies Forum :: ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ :: Νοικοκυρές εν δράση-
Μετάβαση σε: